Feyenoord byl vyloučen z Poháru UEFA

ČTK
19. 1. 2007 17:47
Nyon - Evropská fotbalová unie UEFA dnes vyřadila Feyenoord Rotterdam z tohoto ročníku Poháru UEFA kvůli výtržnostem fanoušků během utkání 30. listopadu ve francouzském Nancy.
Francouzská policie pacifikuje zdivočelé fanoušky Feyenoord Rotterdamu při zápase v Nancy.
Francouzská policie pacifikuje zdivočelé fanoušky Feyenoord Rotterdamu při zápase v Nancy. | Foto: Reuters

Nizozemský klub se měl v únorovém 3. kole pohárové soutěže utkat s Tottenhamem Hotspur. V pondělí má UEFA určit, zda anglický tým dostane náhradního soupeře, či zda postoupí do osmifinále bez boje. 

UEFA tak zpřísnila původně podmíněný trest, který v prosinci Feyenoordu udělila disciplinární komise. Představitelům UEFA se zdála pokuta 200.000 švýcarských franků (asi 3,5 milionu korun) a podmíněná hrozba zavření stadionu na dva zápasy příliš mírná.

Vedení Feyenoordu se proti rozhodnutí pravděpodobně odvolá ke sportovní arbitráži v Lausanne. "Tenhle trest má vážný dopad na náš klub, Feyenoord tím utrpěl velkou škodu. Oběťmi jsou naši skuteční fanoušci, kteří tak doplatí na chování těch, s kterými nechceme mít nic společného," uvedl v pátek ředitel klubu Onno Jacobs v tiskovém prohlášení.  

Příznivci Feyenoordu donutili svým řáděním v Nancy rozhodčího na půl hodiny přerušit zápas, během níž zasahovala na stadionu policie i za použití slzného plynu.

"Řádili jako zvěř. Demolovali všechno, co jim přišlo pod ruku, a házeli to na plochu. Když prolomili ocelová vrata k jejich sektoru, hrozilo, že zaútočí na domácí fanoušky," řekl tehdy ČTK Jaroslav Dudl, který byl na zápase v roli delegáta UEFA. 

Nizozemští hooligans dělali v Nancy problémy už před zápasem, v centru města vyvolávali potyčky a rozbíjeli výlohy. Tři z nich už byli odsouzeni k několikatýdenním trestům vězení. 

Jediným drobným pozitivem dnešního rozhodnutí UEFA je pro Feyenoord snížení pokuty o polovinu na 100.000 švýcarských franků.

 

Právě se děje

Další zprávy