Ferguson radí Skotům: Postavte Fletchera a vyhrajete

ČTK ČTK
1. 9. 2011 14:00
Skotský trenér radí Leveinovi, aby nasadil jeho hráče
Sir Alex Ferguson
Sir Alex Ferguson | Foto: Reuters

Londýn - Skotskou fotbalovou reprezentaci nepronásledují žádné zdravotní problémy a trenér Craig Levein má pro sobotní utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Českou republikou k dispozici všechny hráče, o které měl zájem.

Uvedl to Leveinův asistent Peter Houston, který varoval před podceňováním kvalit českého týmu i přes nedávnou porážku v Norsku. Podle něj Levein nyní především řeší, koho postaví do středu obrany.

"(Češi) uhráli mizerný výsledek s Norskem, ale kvůli tomu je nepodceňujte," řekl Houston. "Naopak by je to mohlo motivovat, aby se znovu soustředili. Budeme si na ně dávat pozor, protože víme, že mají kvalitní hráče," dodal.

Čtěte také:
Před Skoty je horší norský strašák než poušťáci v bráně
Plzeňáci si reprezentaci zaslouží, říká kapitán Rosický
Bílek: Jiráčka chci v základu, o brankáři jasno nemám

"Fakt, že všichni (skotští fotbalisté) dorazili na sraz reprezentace, je v mnoha směrech mimořádný," řekl Houston.

"Ztráta Čecha je rána, ale mají kvalitní náhradníky"

"Nemohu si vzpomenout, kdy se naposled stalo, že přijeli všichni. Je dobře, že když potřebujeme nejsilnější tým, tak jsou všichni v pořádku a zdraví," uvedl.

Craig Levein
Craig Levein | Foto: Reuters

Kvůli problémům s loktem musel odjet jen náhradní brankář Iain Turner, kterého nahradí David Marshall.

Českému týmu bude naopak chybět gólman Petr Čech. "Je to pro ně rána, ale mají kvalitní náhradníky, takže očekáváme náročný zápas," podotkl Houston, podle nějž je stadion Hampden Park v Glasgowě vyprodaný.

Podle skotských listů řeší Levein při sestavování týmu jediné skutečné dilema - koho postaví vedle Garyho Caldwella do středu obrany.

"Myslím, že to bude buď Christophe Berra, nebo Danny Wilson," řekl Houston. Berra hraje v Anglii za Wolverhampton a Wilson za Liverpool.

"Sir Alex chce, abychom toto utkání vyhráli" 

The Daily Telegraph ale připomíná, že třetina z povolaných skotských hráčů ve svých klubech nenastupuje vůbec nebo jen občas.

Darren Fletcher
Darren Fletcher | Foto: Reuters

Platí to zejména o opoře skotské reprezentace Darrenu Fletcherovi, který po virovém onemocnění v této sezoně v dresu Manchesteru United ještě nenastoupil. Za reprezentaci Fletcher hrál naposled loni v listopadu.

Podle Houstona kouč Manchesteru United Alex Ferguson zavolal Leveinovi a potvrdil mu, že Fletcher je v pořádku. "Dej ho do sestavy, je v pořádku," řekl prý Ferguson.

Podle Houstona by Ferguson také uvítal, kdyby Fletcher opět odehrál několik zápasů, než se vrátí do sestavy klubu.

"Sir Alex je vášnivý Skot a chce, abychom tato utkání vyhráli. A když bude Darren hrát proti Česku i proti Litvě a povede si dobře, je to výhodné pro nás i pro Manchester United," řekl Houston.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy