Fenerbahce vyhrálo nad Lokomotivem a sahá po postupu v Evropské lize

16. 2. 2016 20:41
Fenerbahce Istambul je blízko k postupu do osmfinále Evropské ligy. V úvodním zápase vyřazovací části si turecký tým poradil s Lokomotivem Moskva 2:0.
Robin van Persie odehrál proti Lokomotivu sedmdesát osm minut.
Robin van Persie odehrál proti Lokomotivu sedmdesát osm minut. | Foto: Reuters

Istanbul - Fotbalisté Fenerbahce se přiblížili postupu do osmifinále Evropské ligy. V úvodním duelu 2. kola doma porazili Lokomotiv Moskva 2:0, když obě branky vstřelil brazilský záložník Souza. Posledních šest minut za vítěze odehrál i český reprezentant Michal Kadlec.

Fenerbahce z posledních devíti domácích utkání v Evropské lize prohrálo jediné a ani tentokrát nezaváhalo. Už v 18. minutě ho za výhrou nasměroval Souza, který hlavou zužitkoval Gonulův centr z pravé strany. Brazilský záložník pak po změně stran zvýšil, když si tentokrát počkal na centr zleva a zblízka se štěstím propálil gólmana.

Následně Souzu vystřídal Kadlec, aby pomohl udržet nadějný výsledek do odvety, která se v Moskvě bude hrát za týden.