Favorizovaná Ghana skončí bez medaile. Reprezentace Burkiny Faso se raduje z bronzu

4. 2. 2017 22:14
Fotbalisté Burkiny Faso skončili na mistrovství Afriky na třetím místě. V zápase o bronz zvítězili po brance Alaina Traorého 1:0 nad Ghanou.
Fotbalisté Burkiny Faso během semifinále proti Egyptu.
Fotbalisté Burkiny Faso během semifinále proti Egyptu. | Foto: Reuters

Port-Gentil - Třetí místo na mistrovství Afriky obsadili fotbalisté Burkiny Faso a zaznamenali tak druhé nejlepší umístění na šampionátech. V utkání o bronz v Port-Gentil porazili 1:0 Ghanu, o jejich výhře rozhodl minutu před koncem Alain Traoré.

Burkina Faso dosud na africkém mistrovství byla jednou čtvrtá a v roce 2013 neuspěla ve finále. Ghana, která odehrála poslední zápas pod trenérem Avramem Grantem, neobhájila stříbro z předchozího turnaje a těsně pod stupni vítězů skončila potřetí z posledních čtyř šampionátů.

V nedělním finále proti sobě nastoupí držitel rekordních sedmi trofejí Egypt proti Kamerunu, za který nastupuje obránce pražské Slavie Michael Ngadeu.