Favorité v čele se Slavií a Duklou se v poháru trápili

29. 8. 2012 20:04
Všech šest ligových týmů dnes překonalo nástrahy druhého kola fotbalového Poháru České pošty.

Praha - Všech šest ligových týmů překonalo nástrahy druhého kola fotbalového Poháru České pošty. Proti soupeřům z nižších soutěží se však často jen těžko prosazovaly.

Prvoligové celky se trápily a trápily...

Například Slavia vyhrála na půdě divizní Kutné Hory jen 1:0, stejně jako Dukla v Kolíně, který hraje o dvě patra níže.

Jihlava se na hřišti divizních Svitav bála o výsledek až do poslední minuty a musela se spokojit s výhrou 2:1. Baník Ostrava dal vítězný gól na 2:1 na hřišti druholigové Karviné až šest minut před koncem, kdy domácí hráli v deseti.

Slovácko sice v divizním Brumově nastřílelo pět branek, ale zároveň tři inkasovalo. A Sigma Olomouc také zlomila Prostějov z MSFL až v poslední půlhodině. Jediným vyřazeným ligovým týmem tak zůstala Příbram.

Slavia se šetřila a málem na to dojela

Trenér Slavie Petr Rada šetřil z opor jen Čontofalského, Latku a Kisela, ale divizní nováček Kutná Hora před více než dvěma tisíci diváků favoritovi statečně vzdoroval. Kapituloval až čtyři minuty před přestávkou, kdy Hurka připravil gól pro Vošahlíka.

Slavia pak kontrolovala hru, měla šance, ale druhý gól už dát nedokázala, ani když hrála v závěru v početní převaze po Filipcově vyloučení.

Také Dukla vyhrála 1:0

Po nejtěsnějším výsledku 1:0 postoupila také Dukla Praha, která vyhrála na hřišti Kolína. Zápas ve prospěch celku z Julisky rozhodl dvě minuty před přestávkou útočník Svatonský.

Ligový nováček Jihlava se po pěti remízách za sebou dočkal vítězství, ale své fanoušky moc nepotěšil. Ve Svitavách zachránil postup dvěma góly bosenský útočník Mešanovič, ale divizní soupeř ještě stihl snížit na 1:2.

Obhájce trofeje z Olomouce vyhrál v hanáckém derby v Prostějově na první pohled jasně 4:1.

Sigmu poslal do vedení už po deseti minutách zkušený záložník Heinz, ale domácí nesložili zbraně a Papoušek, jeden z několika exligových hráčů v prostějovském týmu, po změně stran vyrovnal. Závěr však už patřil Sigmě, která přidala tři góly.

Také Slovácko nabídlo střelecké hody

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec dal v Brumově příležitost hráčům, na které se často nedostává, a jeden z nich Jan Lukáš se mu odměnil hattrickem, zatímco v lize ještě na gólový zápis čeká. Především jeho zásluhou Slovácko vyhrálo 5:3, ale tři obdržené góly ukázaly, proč je u dna ligové tabulky.

V Karviné se schylovalo k penaltám, neboť na gól ostravského Greguše odpověděl z pokutového kopu Vladavič. Ale šest minut před koncem posunul Baník do dalšího kola Vrťo.

Další ligové kluby vstoupí do poháru příští týden. Nejlepší čtveřice z minulého ročníku Liberec, Sparta, Plzeň a Mladá Boleslav byla nasazena do třetího kola.

Utkání 2. kola fotbalového Poháru České pošty:

Kutná Hora - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 41. Vošahlík. ČK: 82. Filipec (K. Hora).
Sestava Slavie: Berkovec - Dostál, Nitrianský, Hubáček, Juhar - Vošahlík (89. Vlček), Zmrhal, Hurka (61. Cicman), Tusjak, Frejlach (75. Milutinovič) - Škoda. Trenér: Rada.

Kolín - Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branka: 43. Svatonský.
Sestava Dukly: Kučera - Romera, Štětina, Vorel, Radoš - Ouedraogo, Podrazký (69. Borek), Kalouda (77. Malý) - Svatonský, Marek, Engelmann (85. Berger). Trenér: Kozel.

Prostějov - Sigma Olomouc 1:4 (0:1)
Branky: 49. Papoušek - 11. Heinz, 56. Doležal, 71. Plšek, 90. Hořava.
Sestava Olomouce: Blaha - Hála, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil (61. Hořava), Plšek, Heinz (58. Ordoš) - Petr (72. Schulmeister), Doležal, Navrátil. Trenér: Pivarník.

Svitavy - Vysočina Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 87. Belej - 8. a 86. Mešanovič.
Sestava Jihlavy: Hanuš - Obert, Gavrič, Rada (55. Karlík), Josl (85. Šourek) - Masopust, Kučera, Kosak (60. Tecl), Sedláček, Vaculík - Mešanovič. Trenér: Komňacký.

Brumov - Slovácko 3:5 (1:2)
Branky: 38. Juřica, 77. Řehák, 89. Válek - 13., 42. a 73. Lukáš, 74. Došek, 79. Hlúpik.
Sestava Slovácka: Heča - Reinberk, Hofmann, Košút, Kubáň - Šturma (61. Hlúpik), Volešák (46. Valenta), Trávník, Fujerik - Lukáš, Došek. Trenér: Habanec.

Karviná - Baník Ostrava 1:2 (0:0)
Branky: 68. Vladavič z pen. - 56. Greguš, 84. Vrťo. ČK: 75. Vrána (Karviná).
Sestava Ostravy: Bárta - Zawada, Kaprálik, Frydrych (78. Lukeš), Mach - Droppa, Greguš, Vašenda (46. Fantiš), Milosavljev (59. Kukec) - Onuchukwu, Vrťo. Trenér: Látal.

Česká Lípa - Varnsdorf 2:0 (1:0)
Branky: 14. Novotný, 60. Ježdík.

Jablonec nad Jizerou - Vilémov 3:1 (2:1)
Branky: 5. Zonyga, 37. Rudolf, 56. Brezar - 29. Kurel.

Uničov - Opava 3:3 (1:1), 5:3 na penalty
Branky: 35. Jeřábek, 77. Hrubý, 90. Hrubý - 29. M. Šrom, 76. Metelka, 86. Ficek.

Frýdek-Místek - Zlín 0:1 (0:0)
Branka: 60. Hájek.

Karlovy Vary - Viktoria Žižkov 0:0, 1:3 na penalty

Meteor Praha VIII - Bohemians 1905 3:1 (1:0)
Branky: 6. Ficek, 50. Jelínek, 90. Bořuta z pen. - 67. Jindřišek z pen.

Další program 2. kola:

Středa 5. září: 17:00 Rosice - Brno, Horní Měcholupy - Teplice, Domažlice - České Budějovice, Vltavín - Jablonec, Hlučín - Třinec.

Čtvrtek 6. září: 17:00 Dvůr Králové - Hradec Králové.