...v 87. minutě ale vyrovnal Benzema a nastartoval strhující závěr.
...
...
Aleš Vávra Aleš Vávra
18. 9. 2012 22:50
Tři minuty koncem prvního utkání základních skupin Ligy mistrů prohrával Real Madrid doma s Manchesterem City, přesto bere tři body. Fantastický závěr podtrhl vítězným gólem v poslední minutě Ronaldo.

Madrid - Liga mistrů odstartovala více než důstojným způsobem. Šlágr úvodního kola mezi Realem Madrid a Manchesterem City nabídl především ve druhém poločase fantastický fotbal. Domácí po divokém průběhu zvítězili 3:2.

Citizens dvakrát vedli. Nejprve se trefil střídající Edin Džeko, na jehož gól odpověděl domácí bek Marcelo. Když v 85. minutě Kolarov překonal Ikera Casillase podruhé, zdálo se být rozhodnuto. Jenže Benzema a Cristiano Ronaldo svými střelami stihli skóre otočit ve prospěch Bílého baletu.

Mourinhovi svěřenci tak napravili dojem ze zpackaného úvodu sezony v Primera Division, kde ze čtyř zápasů pouze jednou zvítězili. Portugalský kouč splnil své hrozby a nechal sedět některé opory, například Sergia Ramose, Fabia Coentraa, Mesuta Özila, či právě pozdějšího hrdinu Benzemu.

Dortmund vyhrál díky gólu Lewandowského

Ve druhém zápase skupiny D porazila Borussia Dortmund na Vestfálském stadionu Ajax Amsterdam nejtěsnějším rozdílem 1:0. Jediný gól zápasu dal v samém závěru polský kanonýr Robert Lewandowski.

Ve skupině B se prosadili hostující týmy. Na hřiště francouzského mistra Montpellieru přijel londýnský Arsenal i s Olivierem Giroudem, který provinčnímu týmu šokující titul v loňské sezoně vystřílel.

Arsenal a Schalke zvítězili na hřištích soupeřů

Domácí vedli poté, co už v 9. minutě proměnil pokutový kop Belhanda. Jenže ještě v první dvacetiminutovce hosté otočili. Během dvou minut se trefili Lukas Podolski a Gervinho. Svěřenci Arséna Wengera už ve druhém poločase těsné vedení udrželi.

Schalke zvítězilo rovněž 2:1 na hřišti Olympiakosu Pireus. V závěru první půle se prosadil Höwedes a poslal tým z Gelsenkirchenu do vedení. Domácí Abdoun sice v 58. minutě vyrovnal, radost však Řekům vydržela pouhou minutu, než je zmrazil druhým gólem střelec Klaas-Jan Huntelaar.

Bohatí Pařížané vysoko porazili Dynamo Kyjev

Favorité uspěli ve skupině A. Bohatý velkoklub Paris St. Germain na domácí půdě rozstřílel Dynamo Kyjev 4:1. O výsledku rozhodl už v první polovině, kdy postupně skórovali Zlatan Ibrahimovič z pokutového kopu a dva brazilští stopeři, Thiago Silva a Alex. V 87. minutě sice snížil Miguel Veloso, v nastaveném čase ovšem vrátil PSG třígólový náskok Javier Pastore.

Porto zvítězilo 2:0 na hřišti Dinama Záhřeb. Hosté se prosadili v závěrech obou poločasů, úspěšnými střelci byli Lucho González a Defour.

Málaga excelovala, AC Milán nedokázal skórovat

Zajímavé duely nabídla i skupina C. Skvěle se uvedl nováček Ligy mistrů, španělská Málaga. Dvě branky Isca, jedna Savioly a Málaga doma v pohodě přehrála Zenit Petrohrad 3:0. Naopak AC Milán potvrdil, že po letních odchodech už rozhodně hrůzu nahánět nebude. Rossoneri na San Siru jen remizovali bez branek s belgickým Anderlechtem.

Utkání 1. kola základních skupin fotbalové Ligy mistrů:

Skupina A:

Dinamo Záhřeb - FC Porto 0:2 (0:1)
Branky: 41. Lucho González, 90.+2 Defour. Rozhodčí: Orsato (It.).

Paris St. Germain - Dynamo Kyjev 4:1 (3:0)
Branky: 19. Ibrahimovic z pen., 29. Thiago Silva, 33. Alex, 90.+1 Pastore - 87. Miguel Veloso. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

1. Paris St. Germain 1 1 0 0 4:1 3
2. FC Porto 1 1 0 0 2:0 3
3. Dinamo Záhřeb 1 0 0 1 0:2 0
4. Dynamo Kyjev 1 0 0 1 1:4 0

Skupina B:

Montpellier - Arsenal 1:2 (1:2)
Branky: 9. Belhanda z pen. - 16. Podolski, 18. Gervinho. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Olympiakos Pireus - Schalke 04 1:2 (0:1)
Branky: 58. Abdoun - 41. Höwedes, 59. Huntelaar. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

1. Arsenal 1 1 0 0 2:1 3
Schalke 04 1 1 0 0 2:1 3
3. Montpellier 1 0 0 1 1:2 0
Olympiakos Pireus 1 0 0 1 1:2 0

Skupina C:

Málaga - Zenit Petrohrad 3:0 (2:0)
Branky: 3. a 76. Isco, 13. Saviola. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

Dortmund - Ajax Amsterodam 1:0 (0:0)
Branka: 87. Lewandowski. Rozhodčí: Tagliavento (It.)

Real Madrid - Manchester City 3:2 (0:0)
Branky: 76. Marcelo, 88. Benzema, 90. Ronaldo - 69. Džeko, 86. Kolarov. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).

1. Real Madrid 1 1 0 0 3:2 3
2. Dortmund 1 1 0 0 1:0 3
3. Manchester City 1 0 0 1 2:3 0
4. Ajax Amsterodam 1 0 0 1 0:1 0