Čeští chuligáni napadli v Liberci fanoušky italského Udine

Sport Sport
4. 9. 2013 7:14
K útoku došlo před začátkem zápasu předkola Evropské ligy. Ultras použili kameny a lahve.
Fanoušci italského Udine v Liberci nezažili žádnou radost.
Fanoušci italského Udine v Liberci nezažili žádnou radost. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Na výlet do České republiky jen tak nezapomenou fanoušci italského Udine. Ti museli skousnout nejen vyřazení svého týmu ze čtvrtého předkola Evropské ligy, v severočeském Liberci se navíc stali terčem nevybíravého útoku českých chuligánů. O incidentu informoval server hooligans.cz.

"Před zahájením zápasu napadla dvacetičlenná skupinka českých ultras dodávku s fanoušky bíločerných, která klidně přijížděla ke stadionu U Nisy," píše server s tím, že útok byl veden lahvemi a kameny.

K ataku došlo ve chvíli, kdy pořadatelé nasměrovali italské příznivce na parkoviště umístěné dál od stadionu.

Policie se incidentem zabývat nebude

"Útočnici zničili dodávku rozbitím předního skla a vyděsili, naštěstí bez fyzického násilí, osm fanoušků v autě," pokračuje server. Italům se poté podařilo utéct, útočníci zmizeli.

Policie se prý incidentem nebude zabývat. Italští příznivci totiž útok nenahlásili, aby stihli začátek zápasu. K nepříjemné události se na svých webových stránkách vyjádřil i Slovan Liberec.

Klub se italským fanouškům ihned omluvil. "FC Slovan Liberec před tímto problémovým jednáním nezavírá oči a v budoucnu hodlá postupovat co nejpřísněji vůči lidem a skupinám, které se v souvislosti s fotbalovými zápasy dopouštějí násilí a trestné činnosti. V případě jejich identifikace se pro ně počítá se zákazem vstupu na stadion U Nisy," píše se v prohlášení.

 

Právě se děje

Další zprávy