Čeští chuligáni napadli v Liberci fanoušky italského Udine

Sport Sport
4. 9. 2013 7:14
K útoku došlo před začátkem zápasu předkola Evropské ligy. Ultras použili kameny a lahve.
Fanoušci italského Udine v Liberci nezažili žádnou radost.
Fanoušci italského Udine v Liberci nezažili žádnou radost. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Na výlet do České republiky jen tak nezapomenou fanoušci italského Udine. Ti museli skousnout nejen vyřazení svého týmu ze čtvrtého předkola Evropské ligy, v severočeském Liberci se navíc stali terčem nevybíravého útoku českých chuligánů. O incidentu informoval server hooligans.cz.

"Před zahájením zápasu napadla dvacetičlenná skupinka českých ultras dodávku s fanoušky bíločerných, která klidně přijížděla ke stadionu U Nisy," píše server s tím, že útok byl veden lahvemi a kameny.

K ataku došlo ve chvíli, kdy pořadatelé nasměrovali italské příznivce na parkoviště umístěné dál od stadionu.

Policie se incidentem zabývat nebude

"Útočnici zničili dodávku rozbitím předního skla a vyděsili, naštěstí bez fyzického násilí, osm fanoušků v autě," pokračuje server. Italům se poté podařilo utéct, útočníci zmizeli.

Policie se prý incidentem nebude zabývat. Italští příznivci totiž útok nenahlásili, aby stihli začátek zápasu. K nepříjemné události se na svých webových stránkách vyjádřil i Slovan Liberec.

Klub se italským fanouškům ihned omluvil. "FC Slovan Liberec před tímto problémovým jednáním nezavírá oči a v budoucnu hodlá postupovat co nejpřísněji vůči lidem a skupinám, které se v souvislosti s fotbalovými zápasy dopouštějí násilí a trestné činnosti. V případě jejich identifikace se pro ně počítá se zákazem vstupu na stadion U Nisy," píše se v prohlášení.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy