Fanouškům došla trpělivost s Wengerem. "Vypadni z Arsenalu"

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
8. 12. 2014 15:30
Fanoušky fotbalistů Arsenalu požadují po sobotní prohře svého týmu ve Stoke (2:3) odchod francouzského manažera Arséna Wengera.
Takhle fanoušci bučeli na Arséne Wengera | Video: youtube.com

Londýn - Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Staré české přísloví ilustruje současnou situaci mezi fanoušky fotbalistů Arsenalu, kteří požadují po sobotní prohře svého týmu ve Stoke (2:3) odchod francouzského manažera Arséna Wengera.

Pětašedesátiletý veterán Premier League, který sedí na lavičce Arsenalu nepřetržitě už více než osmnáct let, sice už delší dobu čelí kritice kvůli své špatné (ne)přestupové politice, poprvé však byl fanoušky po zápase "vybučen" na nádraží při nástupu do vlaku směřujícího do Londýna.

Na nádraží ve Stoke on Trent čekalo zhruba pět set fanoušků Gunners a Wengerovi dali při nástupu do vlaku co proto. Vzduchem létalo několik nadávek a urážek na jeho adresu. Z davu dokonce vylétlo i heslo "Vypadni z mého Arsenalu!" (podívejte se na video výše).

Fandům vadí (ne)přestupová politika

Fanoušky Gunners totiž naštvalo, že Arsenal prohrával ve Stoke po poločase už 0:3, z čehož viní právě Wengera. Podle nich byl nelichotivý stav výsledkem toho, že Francouz přivedl v letní přestávce do klubu jediného stopera, kterých je přitom v týmu stále nedostatečný počet.

A zmíněná posila, teprve 19letý Angličan Calum Chambers, podle nich ještě není dostatečně připraven na to, aby mohl hrát pravidelně v základní sestavě. Spolu s kolegou ze stoperské dvojice Perem Mertesackerem totiž prý mohli za všechny tři inkasované góly, které vstřelili fotbalisté Stoke z malého vápna.

A i když se Arsenalu podařilo dvěma góly během tří minut v 70. minutě snížit, jejich snahu o vyrovnání zmařil o osm minut později právě Chambers, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

"Arsene, díky za vzpomínky"

Prohra ve Stoke a zároveň fakt, že se Arsenalu opět vzdálila čtvrtá příčka pro postup alespoň do předkola Ligy mistrů pro příští sezonu, se tak stala poslední kapkou, po níž fanouškům Arsenalu přetekl pohár trpělivosti s Wengerem.

I když letos po devíti letech přerušil triumfem v FA Cupu devítiletou sérii bez získané trofeje a sedmnáctkrát v řadě postoupil s týmem do základní skupiny Ligy mistrů, fanoušci už mu delší dobu nelichotivými transparenty vzkazují, že by měl klub po sezoně opustit.

Například před týdnem fanoušci Arsenalu při zápase na stadionu West Bromwiche vyvěsili transparent s nápisem: "Arsene, díky za vzpomínky, ale je čas se rozloučit."