Fanoušek, který zkolaboval při zápase Cádiz - Barcelona, se zotavuje na JIP

11. 9. 2022 13:07
Fanoušek, který zkolaboval při sobotním zápase španělské fotbalové ligy mezi Cádizem a Barcelonou, se po zástavě srdce zotavuje na jednotce intenzívní péče. Klub o tom informoval na webu.
Hráči Cádiz a Barcelony během přestávky, během níž byl v hledišti oživování fanoušek | Foto: Reuters

Jeden z příznivců na tribuně utrpěl zástavu srdce v 81. minutě a rychle se ho podařilo resuscitovat. S pomocí přispěchali i hráči, domácí brankář Ledesma sprintoval k záchranářům s defibrilátorem, záložník José Mari s nosítky.

"Záchranáři měli vlastní defibrilátor, ale Barcelona dala k dispozici i její přístroj," uvedl Cádiz v prohlášení. "Fanoušek byl po několikaminutové resuscitaci oživen a převezen do nemocnice," dodal.

Zápas byl kvůli tomu zhruba na hodinu přerušen, Barcelona vyhrála 4:0. "Dneska byl ale fotbal na posledním místě," uvedl útočník Ansu Fati, který se na výhře podílel jedním gólem.

Dvě branky katalánského celku, který je v základní skupině Ligy mistrů soupeřem Viktorie Plzeň, přidal polský kanonýr Robert Lewandowski a s šesti zásahy v pěti utkáních vede pořadí střelců La Ligy.