Fanoušek, který surově napadl hvězdného Grealishe, byl nalezen mrtvý. Čelil výhrůžkám

jšk
16. 3. 2023 17:02
Paul Mitchell, fanoušek fotbalového Birminghamu City, který před čtyřmi lety vběhl na hřiště v průběhu utkání s Aston Villou a surově napadl Jacka Grealishe, byl nalezen mrtvý. Bylo mu 32 let.
Napadení Jacka Grealishe
Napadení Jacka Grealishe | Foto: Reuters

Bližší podrobnosti o Mitchellově úmrtí britská média neuvádějí. Nicméně není tajemstvím, že zapálený fanoušek Birminghamu po svém činu obdržel řadu výhrůžek smrtí.

Incident se odehrál v březnu roku 2019. V deváté minutě druholigového derby mezi Birminghamem a Aston Villou vybojoval  Grealish rohový kop a přesouval se před soupeřovu branku, když k němu zezadu přiběhl z hlediště Mitchell a nic netušícího fotbalistu udeřil zezadu pěstí do obličeje. Násilníka okamžitě zpacifikovali pořadatelé a Grealishovi spoluhráči.

Mitchell byl okamžitě zatčen a převezen do vazby. Později se před soudem hájil tím, že jeho čin byl pouhým "vtipem", zatímco jeho obhájce prohlásil, že "udělal ostudu své rodině a klubu, který jako dítě podporoval" a útok byl "zcela mimo jeho charakter". Násilník si pak u soudu vyslechl čtrnáctitýdenní nepodmíněný trest, z nějž si ale odseděl pouze necelý měsíc.

Zároveň vyšlo najevo, že Mitchell po svém činu čelil řadě výhrůžek smrtí. Jeho tehdy těhotná manželka a dvouleté dítě kvůli nim dokonce musely na nějaký čas opustit společný dům v Birminghamu.

Muž, který byl fanouškem Blues více než dvacet let, se do vězení podíval znovu loni v září. Za to, že nedodržel desetiletý zákaz vstupu na fotbalové stadiony a zúčastnil se zápasu Birminghamu proti West Bromwich Albion. Dokonce během něj vyběhl na běžeckou dráhu, aby oslavil gól.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy