Fanoušek cestoval přes půl světa, aby viděl oblíbený klub. Ten nehraje ani profesionální soutěž

Sport Sport
21. 10. 2017 12:44
Čínský fotbalový fanoušek se vydal se svou rodinou do Anglie, aby navštívil svůj oblíbený klub. Runcorn FC Halton si oblíbil díky počítačové hře.
Čínský fanoušek Huang Wenbin
Čínský fanoušek Huang Wenbin | Foto: Twitter: huangandersson

Praha - Čínský fanoušek Huang Wenbin cestoval téměř 10 tisíc kilometrů, aby navštívil svůj oblíbený anglický klub Runcorn FC Halton, který ani nehraje profesionální soutěž.

Wenbin si klub oblíbil už dávno, když hrál počítačovou hru Championship Manager, sezónu 2001/2002. Mezitím se klub přejmenoval na Runcorn Linnets FC, opustil profesionální ligy a hraje devátou nejvyšší soutěž v Anglii.

Nadšeného fanouška to ale neodradilo a přes půl světa za oblíbeným klubem cestoval s celou rodinou. Z čínského Xiamenu cestoval na sever Anglie. Návštěvy amatérského klubu nelitoval. "Byl to nejlepší den v mém životě," řekl pro BBC Sport.

Wenbin s sebou vzal celou rodinu

Hledání malého stadionku poblíž Liverpoolu čínskému příznivci chvíli trvalo, ale nakonec bylo úspěšné. "Vydechli jsme si, když jsme viděli, že na hřišti na nás někdo čeká," řekl Wenbin po více než 24 hodinové cestě. Na oddaného fanouška čekal předseda klubu z Runcornu Mark Buckley.

Buckley předal příznivci z opačné strany zeměkoule klubové suvenýry a ukázal mu stadion. "Je to hodně netradiční," usmíval se předseda klubu. "Měli jsme tu fanoušky ze Švédska nebo Norska, ale tohle je rarita. Z takové dálky sem ještě nikdo necestoval," dodal.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy