Fanoušci: Zkorumpovaní jsou ve fotbale všichni

ČTK ČTK
13. 9. 2013 9:34
Nová korupční aféra v českém fotbale vyvolala na internetu a sociálních sítích jen poměrně vlažnou diskusi. Převládalo v ní zklamání fanoušků
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Nová korupční aféra v českém fotbale vyvolala na internetu a sociálních sítích jen poměrně vlažnou diskusi. Převládalo v ní zklamání fanoušků nad dlouhodobým cynismem všech, kteří se v nejpopulárnějším sportu profesionálně angažují.

V domácím fotbale jsou podle nich zkorumpovaní všichni, včetně masérů a sportovních novinářů.

V souvislosti se sázkami na zmanipulované zápasy bylo ve středu obviněno dvanáct fotbalistů z různých soutěží. Analýzu příspěvků na sociálních sítích a v diskusích pod články na zpravodajských webech pro ČTK zpracovala společnost Yeseter Now pod značkou MemePower.

Fotbalovou asociaci ČR diskutující s odkazem na minulé korupční skandály často označovali například jako "kaprsvaz". Většina se shodla v názoru na nutnost okamžitého odstoupení jejích vrcholných funkcionářů.

Zhruba pětina diskutujících je nedůvěřivá k tomu, že se něco vyšetří. Jedenáct procent pak sdílí přesvědčení, že tuzemský fotbal je značně "cinklý" už od soutěží žáků a to, co nyní propuklo, je pouze vrcholkem ledovce.

Objevily se i konspirační teorie. Podle nich jde pouze o zastírací manévr sloužící k tomu, aby protikorupční policii zaměstnála sportovní kauza a nezbyl jí čas na závažnější korupční případy z politické sféry.

Další lidé se na webech zamýšlejí nad tím, co vlastně ještě v této zemi není napadeno korupcí. Nastolují také otázku, zda je nutné, aby stát dotoval domácí ligové soutěže.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy