reklama
 
 

Fanoušci vybrali nové logo pro ČMFS i reprezentaci

15. 9. 2010 21:45
Znak se vybíral v internetovém hlasování

Praha - Českomoravský fotbalový svaz začne od ledna příštího roku používat jako svou vizitku nové logo, které bude využívat i národní tým.

Na červeném podkladu je vyobrazen bílý lev se zlatou korunkou stojící na bílomodrém míči, pod nímž se vine česká vlajka. Nad vším trůní modrý nápis ČMFS.

Původního znaku, který měl ČMFS od roku 1993, se musel vzdát, protože v něm byl vyobrazen státní znak, což nové zákony neumožňují.

Čtěte také:
Fotbalový svaz vyzývá fanoušky: Vyberte nám nové logo!
Fotbalový svaz chce po svých exmanažerech miliony

O podobě znaku rozhodli během první poloviny září v internetovém hlasování sami fanoušci, když ze dvou variant, které v srpnu zvolil výkonný výbor, jich vítězná varianta z téměř devíti tisíc platných hlasů získala zhruba šest tisícovek. Zajímavostí je, že čtenáři Aktualne.cz hlasovali v přesně opačném poměru.

"Sami jsme nevěděli, který znak vybrat, tak jsme nechali rozhodnout lidi. Pro nás je důležité, že máme moderní, nové a použitelné logo, které nebude odporovat právnímu stavu, že v logu občanského sdružení není možné mít státní znak České republiky," uvedl místopředseda svazu Jindřich Rajchl.

autor: Tomáš Kubánek | 15. 9. 2010 21:45

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama