Fanoušci Sparty: Stydíme se za Řepku, klesl na úplné dno

Sport Sport
20. 3. 2014 10:30
Aura nedotknutelného hrdiny definitivně padá. Fanoušci pražské Sparty ve velké většině nemají ani minimální pochopení pro Tomáše Řepku.
Řepka jako hrdina sparťanských fanoušků? Bývávalo.
Řepka jako hrdina sparťanských fanoušků? Bývávalo. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Aura nedotknutelného hrdiny definitivně padá. Fanoušci pražské Sparty ve velké většině nemají ani minimální pochopení pro Tomáše Řepku, který ve středu přiznal, že na jaře 2012 svůj bývalý klub v soutěžním zápase záměrně poškodil, aby se pomstil majiteli Sparty Danielu Křetínskému.

Řepka tehdy v dresu Českých Budějovic podle svých slov schválně fauloval v pokutovém území Michala Breznaníka ze Slovanu Liberec a pomohl tak v boji o titul právě severočeskému klubu.

"Řepka se staví po bok Straky"

Fanouškovský server spartaforever.cz je plný negativních reakcí. "Myslím si, že si to Řepka jenom všechno vymyslel, aby upozornil na svou novou knihu. Ale to nic nemění na tom, že klesl na úplný dno. A nevím, jestli si to vymyslel sám, nebo mu v tom pomohla manželka. Ať tak či tak, postavil se u mě po bok Straky a jemu podobných," napsal příznivec Letenských s nickem michal.spa.

"Ten člověk nestojí ani za ťukání do klávesnice," doplnil Karlos a definitivně tak společně s dalšími fanoušky zboural mýtus o tom, že je Řepka miláčkem sparťanských fans.

Ego důležitější než pocity fanoušků

Ti dnes nechápou, proč byla pro bývalého reprezentačního stopera důležitější msta majiteli než loajalita ke klubu, který vedl jako příznivci respektovaný kapitán.

"Když se už musel pomstít majiteli klubu, proč ho v tom nedokázala zastavit představa, jak bude fanouškům, až místo Sparty bude mistrem Liberec? To pro něj znamenali míň než nějaká jeho jedno po...ná emoce?" položil si řečnickou otázku fanoušek s přezdívkou Bruska.

Další z diskutujících s Bruskou souhlasí. Řepkovi podle něj na sparťanských fanoušcích vůbec nezáleželo.

Fanoušek se stydí, že měl Řepkův plakát

"Byli pro něj jen prostředkem k prosazení svého ega. Nikdy nepochopím, jak si mohl vyhodnotit svou situaci tak, že má nějaká práva mstít se Křetinskému. Chlapovi, který i za cenu, že bude pro všechny za blba, ho neustále omlouval a dával mu jednu šanci za druhou."

Fans Sparty se v diskusi shodují na tom, že stále ještě existuje početná skupina, která Řepku miluje. Ale po středečním odhalení pasáží z nové fotbalistovy knihy nazvané "Neuhýbám" se prý stává početně zanedbatelnou.

"X let jsem měl na stěně plakát s Řepkou, za což se už delší dobu stydím. Myslím si ale, že dnešek je v otázce vztahu fans Sparty k Řepkovi naprosto zásadní. Proto bych byl rád, abychom my jako fans Sparty dali jednoznačně, jednotně a veřejně najevo, co si o tomhle bývalém hráči myslíme, napsal do diskuse Czerw.

Vznikne protiřepkovské choreo?

A vyzval k vytvoření chorea či pokřiku, kterým by příznivci Sparty dali svůj názor jasně najevo. "Osobně bych to považoval za dobrou sebereflexi nás fanoušků. Dát najevo, že jsme se zmýlili, když jsme tohle svinstvo obhajovali a uctívali," dodal.

Řepku omlouvá drtivá menšina fans Sparty, a to ještě poměrně opatrně. "Ukazuje to jeho naivitu, na druhou stranu ale právě proto pro mě Řepka pořád je sparťan, kterýmu to sparťanství věřim. Prostě ty okamžiky, kdy Spartě uškodil, byly motivovaný něčím jiným a byly nedomyšlený, protože on to domyslet nedokáže a nedojde mu, že by to dělat neměl, protože tim ublíží Spartě. On to prostě udělá, protože v tom vidí okamžitý řešení něčeho, co ho pálí. A tohle pochopit dovedu, takových lidí po světě běhá miliarda," napsal fanoušek s nickem D-Evil.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy