Fanoušci Sparty píší dopis Rosickému: Aby se vrátil domů

Adam Sušovský Adam Sušovský
24. 12. 2014 13:27
Fanoušci Sparty nepsali o Vánocích dopis Ježíškovi, ale přímo kapitánovi fotbalové reprezentace i jeho agentovi Pavlu Paskovi. Chtějí, aby se Tomáš Rosický vrátil do Sparty.
Tomáš Rosický válí v národním dresu, ale v Arsenalu nehraje. Fanoušci Sparty proto píší dopis, aby se vrátil domů.
Tomáš Rosický válí v národním dresu, ale v Arsenalu nehraje. Fanoušci Sparty proto píší dopis, aby se vrátil domů. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Vánoční přání fanoušků Sparty neputovalo k Ježíškovi, ale ke kapitánovi fotbalové reprezentace i jeho agentovi Pavlu Paskovi. Chtějí, aby se Tomáš Rosický vrátil do Sparty, a to vyjádřili formou oficiálního dopisu.

"Tomáši, pane Pasko, pokud existuje byť sebemenší šance na budoucí Tomášův návrat na Letnou, rádi bychom vás požádali, abyste vše zvážili. Předem děkujeme," píše se v dopise, kteří fanoušci Sparty zaslali oběma již minulý týden.

Sen sparťanů. Rosický opět v rudém dresu

"Naším snem je vidět Tomáše opět v rudém dresu. Jako důkaz našeho zájmu připojujeme k dopisu pro Tomáše i sparťanský dres - Tomáši, vždy u nás budeš vítán s otevřenou náručí! Zároveň ti držíme palce, máš naši podporu i respekt a přejeme hodně štěstí, ať už tvé fotbalové kroky povedou ze současného klubu kamkoliv, či v něm nakonec setrváš.“

Celý dopis fanoušci Sparty zveřejnili na svých webových stránkách spartaforever.cz a do krabice k němu přibalili i sparťanský dres s číslem 10 a jmenovkou Rosický.

"Tomáš Rosický zpět ve Spartě je totiž snem mnoha sparťanských fanoušků," píše se na webu fanoušků. "Nechceme však nikoho přemlouvat. Smyslem tohoto kroku je pouze a jenom vyjádřit Tomášovi podporu, dát mu najevo naši přízeň a sdílet naše přání – ať už se vyplní dříve, či později, nebo taky nikdy."

V Arsenalu nehraje, budoucnost začne brzy řešit

Rosický sice jako ústřední postava pomáhal reprezentaci v kvalifikaci k výhrám nad Nizozemskem, Tureckem, Kazachstánem i Islandem, ale v Arsenalu nehraje, zápasy často sleduje jen z tribuny.

Sám hráč už několikrát naznačil, že svou budoucnost bude řešit v nejbližším přestupním období, podle jeho dřívějších vyjádření ale stále preferuje spíše pokračování kariéry do zahraničí.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.

Další zprávy