Sparta padla. Její fanoušci řádili, trefili málem i Lavičku

Fanoušci Sparty házeli v Teplicích světlice na hřiště.
Vrcholem pak byla dýmovnice vhozená přímo pod nohy jejich kouče Vítězslava Lavičky, který jim během druhého přerušení zápasu přišel domluvit.
Na stadion na Stínadlech dorazilo několik tisíc fanoušků Sparty a hned v úvodu naházeli na hrací plochu světlice.
Tepličtí hasiči měli plné ruce práce,...
... aby si se svítícím a čoudícím nadělením poradili.
Aktualizováno 3. 5. 2014 22:17
Fotbalisté Sparty zatím nemohou slavit ligový titul. V zápase ovlivněném výtržnostmi fanoušků z Letné padli v Teplicích 1:3.

Teplice - Fotbalisté Sparty zatím nemohou slavit ligový titul. V sobotním večerním zápase ovlivněném výtržnostmi fanoušků z Letné padli v Teplicích 1:3.

Utkání 27. kola narušovali hostující rowdies vulgárními pokřiky a pyrotechnikou a byli agresivní i na zástupce svého vlastního týmu.

První přerušení kvůli řádění v sektoru Sparty přišlo už ve třetí minutě, druhé pak o necelou čtvrthodinu později. Když neukázněným fanouškům přišli domluvit trenér Lavička s masérem Stránským a tiskovým mluvčím Kasíkem, přistála jim u nohou dokonce světlice.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Sparta sice začala aktivně, ale zabrzdili ji vlastní fanoušci, kteří přijeli do Teplic v hojném počtu, aby s mužstvem oslavili případný titul a kteří na trávník naházeli světlice. Sudí Královec přerušil zápas a sparťanskému kotli domlouval i kapitán Lafata.

Po nucené přestávce začaly úřadovat Teplice. Nivaldo nepovedenou střelou přihrál volnému Litsingimu, které dělovkou z otočky prostřelil Vaclíka.

Poté byla kvůli pokřikům z tribun opět přerušena hra a hráči odešli na třináct minut do kabin. Během toho hostujícím fanouškům přišli vyčinit i trenér Sparty Lavička, ale "odměnou" mu byla jen vržená dýmovnice.

Po pauze opět hrály hlavně Teplice, které se radovaly z dalšího gólu. Předcházela tomu ovšem zahozená šance Vacka. Z následného protiútoku se parádně trefil Nivaldo.

A to nebylo všechno. Ve 40. minutě to bylo už 3:0, když si Jablonský naskočil na rohový kop domácích a usměrnil míč k tyči.

Po přestávce dominoval Grigar

Spartě ovšem patřilo třináctiminutové nastavení prvního poločasu. V jeho šesté minutě snížil Hušbauer, kterému na hranici vápna asistoval Lafata. Nejlepší ligový střelec si mohl gólovou radost zopakovat, ale další šanci mu zlikvidoval Grigar.

Jejich souboj se odehrál i krátce po změně stran a znovu se radoval teplický gólman, kterého Hušbauer trefil jen do nohy. Lafata pak nestihl v dobré pozici dorážet.

Hosté se rozhodli riskovat a posílili ofenzivu o Bednáře s Přikrylem. Teplice měly hodně prostoru na brejky, které však neřešily dobře.

Sparta však nedokázala využít svého tlaku, navíc o závěrečný nápor ji znovu připravili fanoušci, když sudí kvůli dýmovnicím ukončil zápas ještě před vypršením normální hrací doby. Sparta našla v lize přemožitele téměř po roce. Loni v květnu prohrála s Brnem a tehdy také naposledy inkasovala více než dva góly. Zároveň přišla o možnost teprve podruhé v historii české ligy dohrát sezonu bez prohry.

Fotbalová Gambrinus liga - 27. kolo:

FK Teplice - Sparta Praha 3:1 (3:1)

Branky: 8. Litsingi, 34. Nivaldo, 40. D. Jablonský - 45.+6 Hušbauer. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Ljevakovič, Vondrášek, Krob - Vácha. Diváci: 13.056.

Teplice: Grigar - Matula, Klimpl, D. Jablonský - Vondrášek, Vachoušek, Ljevakovič, Krob - Litsingi, Jindráček (85. Ramos), Nivaldo. Trenér: Ščasný.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Hybš (60. Přikryl) - Vácha - Dočkal, Vacek (60. Bednář), Hušbauer (84. Schick), L. Krejčí - Lafata. Trenér: Lavička.

Znojmo - Liberec 4:1 (0:0)

1. Sparta 27 22 4 1 65:18 70
2. Plzeň 26 18 6 2 59:18 60
3. Mladá Boleslav 26 13 8 5 52:29 47
4. Teplice 27 12 6 9 48:33 42
5. Liberec 27 12 5 10 33:44 41