Reklama
Reklama

Fanoušci po celé republice se spojili. Ostrým vzkazem zaútočili na Tvrdíka

Jeden vzkaz, který zazněl z různých koutů České republiky. Fanoušci v Teplicích, v Ostravě, Uherském Hradišti, ale také třeba v Kroměříži vytáhli během prvního poločasu sobotních utkání svých týmů transparent mířící na šéfa Slavie Jaroslava Tvrdíka: „Tvrdíku, skenuj své svědomí, ne naše obličeje!"

Vzkaz fanoušků v Ostravě
Vzkaz fanoušků v OstravěFoto: CTK
Reklama

Fanoušci na prvoligových i druholigových stadionech se spojili a zorganizovanou akcí dali najevo nesouhlas s výroky předsedy představenstva Slavie Jaroslava Tvrdíka.

Ten si v reakci na skandální konec fotbalového derby, při kterém na hřiště v Edenu vtrhly stovky fanoušků, posteskl, že fotbalové kluby nemohou naplno využívat a pracovat se systémy na rozpoznávání obličejů.

„Pravidelně řešíme systémová řešení. To je zákon o soukromých bezpečnostních službách, možnost registru výtržníků a používání face recognition systémů (na rozpoznávání obličejů). Mě hrozně bolí, když máme tenhle systém nainstalovaný za 16 milionů korun, mohli bychom ho pustit a hned vědět, kdo to udělal. Bohužel žijeme v Evropské unii, která právo na ochranu osobních údajů nadřazuje bezpečnosti návštěvníků stadionu. Politici nám opakovaně slibovali řešení, ale nedaří se nám prosadit zákonnou úpravu,“ uvedl předseda představenstva Slavie v pondělním pořadu Tiki-Taka.

„Kamerové systémy na rozeznávání obličejů máme, Sparta také, akorát je nemůžeme spustit. Přišel Úřad pro ochranu osobních údajů, Sparta dostala pokutu a my zákaz je používat,“ dodal. I přesto by se ale měly od příští sezony podmínky v Edenu zpřísnit.

Reklama
Reklama
Reklama