Fanoušci Brna napadli baníkovce, řekla disciplinárka. A Zbrojovku trestala. Pokutou i podmínkou

ČTK asus, ČTK
3. 8. 2017 16:51
Incident v hledišti z prvního utkání sezony mezi Brnem a Baníkem má dohru. Disciplinárka tvrdě potrestala domácí klub, Zbrojovka musí za řádění svých fanoušků zaplatit pokutu sto tisíc korun a počítat s podmínečným uzavřením stadionu. "Profesionální fotbal nemůže připustit situaci, kdy se domácí fanoušci pokusí napadnout hostující fanoušky a používají při tom pyrotechniku," řekl předseda komise Richard Baček.
Policisté incident v Brně rychle ukončili.
Policisté incident v Brně rychle ukončili. | Foto: ČTK

Praha - Poklidná atmosféra rizikového zápasu vydržela jen první poločas, jen krátce po hvizdu rozhodčích už byli fanoušci v sobě. Tentokrát ne vinou vyhlášených hooligans z Ostravy, incident rozpoutali fanoušci Brna. 

Tak se dá ve zkratce popsat moment ze zahajovacího utkání letošního ročníku HET ligy, při kterém létaly vzduchem pěsti i zábavní pyrotechnika. 

Fanoušci Brna totiž za stavu 1:1 v poločasové přestávce prorazili bezpečnostní bariéry a přes uzavřený nárazníkový sektor doběhli ke kotli ostravského Baníku a chtěli se prát. 

Policie velmi rychle a tvrdě zakročila. Teď Zbrojovku Brno trestá i fotbalová disciplinárka. Pokutou 100 tisíc korun a podmínečným uzavřením stadionu na jeden zápas. 

"Disciplinární komise potrestala klub FC Zbrojovka Brno za porušení povinnosti
pořádajícího klubu (pronesení a použití pyrotechniky, nevhodné pokřiky a potyčku fanoušků) pokutou sto tisíc korun a podmíněným uzavřením stadionu na jedno soutěžní utkání se zkušební dobou na jedno utkání," píše disciplinární komise ve své tiskové zprávě, kterou ve čtvrtek odpoledne rozeslala médiím.

Její šéf Richard Baček k celému incidentu dodává: "Profesionální fotbal nemůže připustit situaci, kdy se domácí fanoušci pokusí napadnout hostující fanoušky a používají při tom pyrotechniku. I přes vysokou rizikovost takového chování je výše uložené pokuty na samé dolní hranici, a to s přihlédnutím k ostatním aspektům pořadatelského zabezpečení utkání."

Mezi fanoušky, kteří se pokusili sektor Baníku napadnout, byli údajně příznivci Slovanu Bratislava. 

K incidentu se na začátku týdne vyjádřil i klub Baník Ostrava, který se tvrdě postavil na stranu svých příznivců a údajně zvažuje právní kroky proti některým českým médiím. Ta totiž psala o tom, že incident znovu vyprovokovali fanoušci Ostravy. 

Komise rovněž zastavila činnost na jedno utkání zlínskému záložníkovi Ibrahimu Traorému kvůli vyloučení po dvou žlutých kartách v prvním ligovém kole v Liberci.

Moravský celek dostal pokutu 25 tisíc korun za použití pyrotechniky fanoušky v česko-slovenském Superpoháru se Slovanem Bratislava, zatímco asistent zlínského trenéra Jan Somberg musí kvůli nevhodnému chování k rozhodčímu zaplatit 15 tisíc korun a má distanc na dva zápasy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Sir András Schiff v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021

Britský klavírista a dirigent maďarského původu András Schiff na koncertu v Rudolfinu převzal Cenu Antonína Dvořáka 2021. Na závěr koncertu s Panochovým kvartetem na festivalu Dvořákova Praha mu ocenění za aplausu zaplněného sálu předali dirigent Jakub Hrůša, laureát ceny z posledních let, a ředitel Dvořákovy Prahy Jan Simon.

"Získání Ceny Antonína Dvořáka si nesmírně vážím, bude pro mne čest převzít ji během festivalu Dvořákova Praha. Hudba Antonína Dvořáka a česká hudba je velmi blízká mému srdci," uvedl Schiff.

Jeden z nejrespektovanějších světových klavíristů je zároveň rezidenčním umělcem letošního festivalu Dvořákova Praha. Při sólovém recitálu 17. září přednesl skladby Leoše Janáčka a Roberta Schumanna. Dnes spolu se členy Panochova kvarteta a violoncellistou Petrem Hejným představil oba Dvořákovy Klavírní kvintety a Maličkosti pro dvoje housle, violoncello a harmonium. Na závěrečném koncertu 24. září se pak ujme taktovky v čele orchestru České filharmonie i sólového partu Mozartova Klavírního koncertu d moll.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Útok z dronu v severozápadní Sýrii zabil dva džihádisty, uvedl syrský exil

Americký útok dronem na severozápadě Sýrie usmrtil dva radikály, kteří měli blízko k teroristické skupině Al-Káida. Uvedla dnes podle agentury AFP exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Americká armáda potvrdila zabití představitele Al-Káidy krátce poté, co Spojenými státy vedená protidžihádistická koalice uvedla, že dnešní nálety v provincii Idlib nebyly její práce, píše AFP.

"Americké síly dnes provedly protiteroristický zásah v Idlibu v Sýrii a jeho cílem byl vysoce postavený představitel Al-Káidy," uvedla mluvčí velitelství ozbrojených sil USA pro Blízký východ, Perský záliv a severní Afriku (CENTCOM). "Podle našich prvních odhadů, jsme zasáhli osobu, na kterou jsme mířili, a nejsou zde žádné náznaky toho, že by došlo k civilním obětem," pokračovalo prohlášení.

Cílem zásahu podle SOHR byl vůz na silnici vedoucí z města Idlib na severovýchod. Část stejnojmenné provincie přitom ovládají džihádisté. Jeden ze zabitých velitelů radikálů byl podle SOHR z Tuniska, druhý z Jemenu nebo Saúdské Arábie. K jaké skupině muži patřili, SOHR neupřesnila.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 7 hodinami

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy