Fans Baníku vtrhli na hřiště, Plzni se zranil obránce Řezník

Aktualizováno 14. 2. 2015 21:40
Výsledky přípravných fotbalových zápasů. Jablonec si zastřílel, v Ostravě fanoušci bojkotovali utkání.
Fanoušci Baníku
Fanoušci Baníku | Foto: Dalibor Sosna

Ostrava - Dnešní generálku fotbalistů Ostravy s Myjavou na pět minut přerušili fanoušci. Zhruba dvě stovky domácích ultras pronikly po půlhodině na hrací plochu.

Odtud jejich zástupce v krátkém projevu do megafonu oznámil, že za současných poměrů příznivci Baníku odmítají až do odvolání navštěvovat domácí zápasy. Po pěti minutách fanoušci hřiště opustili, celý akt se obešel bez násilí.

Pětiminutovým incidentem jen vygradoval dlouhodobý spor ostravských ultras se současným vedením klubu, kterému je vyčítáno netransparentní a nekompetentní vedení, nekoncepční kroky, či nedůstojné zacházení s legendami. "Do toho polopravdy a lži ve vztahu k fanouškům nebo zcela nesmyslné podmínky při zavádění adresného ticketingu. Jsme si vědomi dopadů, které naše rozhodnutí přinese, avšak v nastalé situaci nevidíme jiné, umírněné řešení," řekl mluvčí ostravských fanoušků.

Za poslední půlrok se jedná už o druhý bojkot domácích zápasů. Ten první následoval právě v reakci na zavedení adresného ticketingu a nadměrného vyžadování osobních identifikačních údajů. Kauzou se nyní zabývá i Úřad pro ochranu osobních údajů. Teprve po zmírnění podmínek při nákupu vstupenek se ultras do svého sektoru vrátili.

Boleslav zaskočil soupeř z druhé ligy

Hráči Jablonce v generálce na jarní část sezony porazili Varnsdorf 4:1. Proti druholigovému soupeři uspěla i Slavia, která pražského rivala Žižkov zdolala 3:0. Naopak Mladá Boleslav s Táborskem doma jen remizovala 3:3.

Jablonec v Nymburku poslal do vedení už ve druhé minutě přesnou střelou Kopic a ke konci poločasu zvýšil Lotyš Šabala po Romerově akci. Zápas zdramatizoval kontaktní brankou v 72. minutě Rudnytskyy, ale třetí tým tabulky větší drama nepřipustil.

Dvakrát během osmi minut se prosadil střídající záložník Masopust, který se poprvé trefil povedenou ranou do růžku a podruhé hlavou. Jablonec vrátil Varnsdorfu porážku z letního přátelského utkání a zimní přípravu zakončil s bilancí sedmi výher, jedné remízy a jedné prohry.

Slavia rovněž v Nymburku poprvé překonala obranu Viktorie ve 13. minutě zásluhou dorážejícího Zmrhala. Záložník "sešívaných" se prosadil ještě patičkou v 66. minutě. Krátce před ním se po individuální akci trefil i nejlepší slávistický střelec podzimu Milan Škoda.

Zápas plný penalt

Divoké utkání Mladé Boleslavi s Táborskem nabídlo hned tři penalty. Čtvrtý tým nejvyšší soutěže měl většinu času výraznou převahu, ale druholigový protivník ukázal velkou efektivitu, když ze čtyř šancí vytěžil tři branky. V sestavě Středočechů se dařilo zejména záložníkovi Skalákovi, který dal dvě branky. Třetí přidal z pokutového kopu útočník Wágner.

"Soupeř měl produktivitu opravdu velkou. Musíme si to rozebrat, abychom nedostávali tolik branek," řekl trenér Karel Jarolím, jenž dal v sestavě šanci dvěma devatenáctiletým stoperům Hůlkovi a Kochovi. "Od Navrátila víme, co čekat, tak jsme zkusili tuhle variantu. Oba ale potřebují hlavně sbírat zkušenosti," dodal zkušený kouč.

Plzeň prohrála s Krasnodarem

Plzni se nepovedla generálka na jarní část sezony a na závěr španělského soustředění podlehla Krasnodaru 0:2. Svěřenci Miroslava Koubka tak nenavázali na předchozí dva zápasy, v nichž porazili korejský Suwon 2:0 a remizovali s Dynamem Kyjev 1:1.

Viktorii se navíc zranil obránce Radim Řezník, který odstoupil v druhé půli ze hry kvůli problémům s kolenem a podezření na přetržený vaz.

"Spíš než výsledek mě štve zranění Radima, které je vážnější, je to komplikace. Nechci ale střílet od boku, uvidíme po vyšetřeních. Nicméně nevypadá to dobře," citoval trenéra Miroslava Koubka server sport.cz.

Čtvrtý tým ruské ligy byl v Marbelle od začátku aktivnější a místy hodně snadno pronikal obranou Viktorie. Ta zaváhala také v jedenácté minutě, kdy si na rohový kop naskočil Islanďan Sigurdsson a hlavou otevřel skóre. Z jediné vážnější šance Plzně v prvním poločase hlavičkoval Hořava těsně vedle.

Naděje prvoligového lídra dlouho držel výborný gólman Bolek. Toho v 55. minutě zastoupil na čáře kapitán Limberský a protože míč odvrátil z branky rukou, dostal červenou kartu. Rozhodčí ale dovolil Plzni pokračovat v jedenácti a na hřiště přišel Kovařík.

Na 2:0 pro Krasnodar zvýšil z penalty Brazilec Joazinho. Další nepříjemností pro Západočechy bylo zranění obránce Řezníka, který musel odstoupit kvůli problémům s pravým kolenem.

České Budějovice zvítězily v Teplicích 3:1 a dobře se naladily na sobotní zápas s vedoucí Plzní. Druhý dnešní prvoligový souboj dopadl lépe pro předposlední Liberec, který na svém stadionu přehrál Příbram 2:1.

Poslední tým tabulky Hradec Králové doma remizoval s polskými druholigovými Katovicemi 1:1. Také pražští Bohemians 1905 si poradili se soupeřem z Fotbalové národní ligy a v Ďolíčku zdolali Sokolov 2:1. Naopak Brno zakončilo soustředění v Turecku porážkou 0:2 se Šeriffem Tiraspol.

Poslední tým tabulky Hradec Králové doma remizoval s polskými druholigovými Katovicemi 1:1.

Přípravná fotbalová utkání:

FK Mladá Boleslav - Táborsko 3:3 (2:2)

Branky: 8. a 34. z pen. Skalák, 61. Wágner z pen. - 37. Mráz, 42. Džafič z pen., 74. Surynek.

Sestava M. Boleslavi: Hruška - J. Kysela, Hůlka, Koch, Bořil - Ščuk (72. Šisler), Kúdela - Skalák (72. Zahustel), Vacek (72. Magera), Ďuriš (72. Končal) - Wágner (76. Subbotin). Trenér: K. Jarolím.

Baník Ostrava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Branky: 9. Kukec, 49. Baroš.

Sestava Ostravy: Pavlenka - Štěpán (71. Sukup), Frydrych, Kouřil, Lučič - Mensah (51. Mišák), Foltýn - De Azevedo (71. Sivrič), Kukec, Holzer (83. Jirásek) - Baroš (83. Narh). Trenér: Frňka.

FC Hradec Králové - GKS Katovice 1:1 (0:0)

Branky: 61. Rolko - 56. Goncerz z pen.

Sestava Hradce: T. Koubek - Holeš, Rolko, Plašil (23. Chleboun), P. Mareš - P. Černý (75. Zorvan), Halilovič (75. Shejbal) - Štípek, Čermák (62. Janoušek), Malinský (62. Vaněček) - P. Dvořák (69. Tito). Trenéři: Barborík a Pilný.

Baumit Jablonec - FK Varnsdorf 4:1 (2:0)

Branky: 74. a 82. Masopust, 2. Kopic, 37. Šabala - 72. Rudnytskyy.

Sestava Jablonce: V. Hrubý - Romera (60. Čížek), Pernica (60. M. Kysela), Beneš (60. Mišůn), F. Novák - Hübschman (60. Rossi), Greguš - Kopic (60. Masopust), M. Pospíšil (60. Mingazov), Crnkič (60. Moulis) - Šabala (60. Martin Doležal I). Trenér: Šilhavý.

Slavia Praha - Viktoria Žižkov 3:0 (1:0)

Branky: 13. a 66. Zmrhal, 64. Milan Škoda.

Sestava Slavie: Hrubeš - Mikula, Bílek, Fialka, Dostál - R. Hrubý (59. Boudjemaa), Deli (46. Baéz) - V. Vukadinovič (46. Prošek), Kenija (46. Piták), Zmrhal (78. Kodr) - Milan Škoda (70. Červenka). Trenér: Beránek.