Fanoušci Arsenalu si stěžují: Majitel vysává klub

Sport Sport
24. 9. 2014 8:30
Nejen včerejší porážka v ligovém poháru se Southamptonem leží v žaludku fanoušků londýnského Arsenalu. Vadí jim, že si většinový majitel z pokladny "vytáhl" 3 miliony eur.
Fanouškům Gunners" se nelíbí chování většinového majitele klubu.
Fanouškům Gunners" se nelíbí chování většinového majitele klubu. | Foto: Reuters

Londýn - Nejen včerejší porážka v ligovém poháru se Southamptonem leží v žaludku fanoušků londýnského Arsenalu. Jak ukázala nejnovější data z týmového účetnictví, většinový majitel Stan Kroenke si z klubové pokladny "vytáhl" 3 miliony eur (82,5 mil. Kč) a přitom před sezonou o 3% vzrostly ceny vstupenek.

Například lístky na včerejší duel Capital One Cupu stály liber (350 Kč) a Arsenal je obecně týmem s nejvyššími cenami v celé Premier League.

Příznivcům klubu, v němž působí také Tomáš Rosický, to vadí i proto, že americký byznysmen si dividendy zásadně nevybírá ze svých zámořských sportovních klubů (Denver Nuggets v NBA a St Louis Rams).

Peníze podle informací listu Guardian putovaly na účet Kroenkeho společnosti KSE LLC za "strategické a poradenské služby" poskytované mediální divize Arsenalu. Ta pro klub vydělává peníze tím, že na lukrativním mezinárodním televizním trhu prodává každý týden tříhodinový blok.

Zástupci příznivců se Kroenkeho pravidelně na výročních schůzích klubu pravidelně ptají, zda si nechává vyplatit dividendy, ale on jim stejně pravidelně odpovídá pouze vyhýbavě. Netají se ale s modelem, který v Manchesteru United uplatňuje rodina Glazeru. Tito američtí podnikatelé získali peníze účelovým nákupem akcií na vrub "Red Devils".

 

Právě se děje

Další zprávy