Famózní Zlatan přidal hattrick a nastřílel už 37 gólů

23. 2. 2014 16:12
Fotbalisté Paris St. Germain uhájili svůj pětibodový náskok v čele francouzské ligy před Monakem
Zlatan Ibrahimovič a Ezequiel Lavezzi
Zlatan Ibrahimovič a Ezequiel Lavezzi | Foto: Reuters

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain uhájili svůj pětibodový náskok v čele francouzské ligy před Monakem. V utkání 26. kola obhájci titulu díky hattricku Zlatana Ibrahimovice vyhráli 4:2 na hřišti Toulouse.

Švédský kanonýr Ibrahimovic navázal na dvě trefy z úterního utkání Ligy mistrů s Leverkusenem a v této sezoně již dal 37 branek. Tabulku střelců francouzské ligy vede s 22 zásahy o devět gólů.

Ibrahimovic načal svůj střelecký účet v 32. minutě, kdy poslal z penalty míč doprostřed branky po zemi. Toulouse vyrovnalo v předposlední minutě prvního poločasu díky střele Wissama Ben Yeddera, favoritovi ale v druhé půli vrátil vedení Ezequiel Lavezzi.

V 69. minutě přidal Ibrahimovic třetí gól PSG, ale zápas zdramatizoval dalším úspěšným pokusem Ben Yedder. V poslední minutě odvrátila obrana Toulouse přímý kop hvědného útočníka jen rukou a Ibrahimovic zahrával další penaltu. I když jeho panenkovský pokus zhatil brankář Zacharine Boucher, dvaatřicetiletý útočník stačil míč dorazit.