Skvělý obrat Tottenhamu, Chelsea přišla o výhru v 96. minutě

21. 4. 2013 16:24
Tottenham porazil ve šlágru Premier League Manchester City 3:1, Liverpool remizoval s Chelsea 2:2.
Fernando Torres se v Liverpoolu neprosadil, i proto Chelsea brala jen bod.
Fernando Torres se v Liverpoolu neprosadil, i proto Chelsea brala jen bod. | Foto: Reuters

Praha - Fantastické duely nabídl divákům dnešní program anglické ligy. Během pouhých sedmi minut se povedlo Tottenhamu ve šlágru Premier League zvrátit utkání s Manchesterem City.

Mezi 75. a 82. minutou otočili domácí fotbalisté díky gólům Dempseyho, Defoea a Balea z 0:1 na 3:1 a notně zkomplikovali cestu svěřenců trenéra Roberta Manciniho za obhajobou titulu.

O jubilejním 20. titulu pro Manchester United může rozhodnout už zítřejší domácí zápas Rudých ďáblů s Aston Villou. Pokud Van Persie a spol. zvítězí, budou pět kol před koncem slavit.

Díky výhře Kohouti posílili své šance na proniknutí na místa zaručující Ligu mistrů. Chelsea totiž jen remizovala na hřišti Liverpoolu 2:2, když o vítězství přišla až v šesté minutě nastavení. Arsenal, Chelsea a Tottenham jsou tak na třetím až pátém místě seřazeni s rozdíly jednoho bodu.

Nasri dal gól a mohl být vyloučen

Šlágr Premier League začal mnohem lépe pro City. Po pěti minutách zakouzlil v rohu hřiště Tévez, přihrál Milnerovi, jehož prudký centr usměrnil z první přesně k tyči Samir Nasri. Ten mohl být o pár minut později rád, že jej sudí Mason nevyloučil za ostrý šlapák na holeň Walkera.

Spurs v dalším průběhu sice více drželi míč, větší šance ale měli hosté. Tévezovu hlavičku i střelu Džeka ale bravurně vychytal francouzský brankář Lloris.

Bale řídil sedminutový ďábelský obrat

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Kohouti dál trpělivě bušili do obrany Citizens a dočkali se čtvrt hodiny před koncem. Gareth Bale nádherným přízemním míčem přes celé malé vápno našel Clinta Dempseyho a Američan zblízka snadno srovnal.

O čtyři minuty později vybouchl stadion nadšením podruhé. Střídající Jermaine Defoe se na rohu vápna zbavil Kompanyho a krásnou křížnou střelou rozhodl zápas. Za další tři minuty výhru Tottenhamu podpořil třetím gólem nejlepší hráč zápasu Gareth Bale. Jeho osmnáctá branka v sezoně měla podobu lehkého dloubáčku přes vybíhajícího Harta.

Drama v Liverpoolu skončilo smírně

Čtyři góly padly také v Liverpoolu, kde londýnská Chelsea dvakrát vedla. Ve 26. minutě otevřel skóre hlavičkující Oscar. Zkraje druhé půle inkasoval i Petr Čech, když krátce po svém střídání srovnal Daniel Sturridge.

Nerozhodný stav však vydržel pouhých pět minut. V pokutovém území totiž zahrál rukou Luis Suárez a Eden Hazard pokutový kop bezpečně proměnil.

´Reds´ měli po většinu zápasu převahu a v nastaveném čase se dočkali zaslouženého vyrovnání. Sturridgův centr na přední tyč přetavil v bodový zisk Suárez.