Expert z PwC spočítá, kolik Sparta měla zaplatit za Letnou

Luděk Mádl Luděk Mádl
8. 10. 2013 16:12
Podle dřívějšího soudního výroku Sparta v roce 2002 získala pozemek na Letné příliš levně a státu tím byla způsobena škoda.
Hlavní stadion Sparty - o cenu sousedního pozemku vede Sparta spor se státem
Hlavní stadion Sparty - o cenu sousedního pozemku vede Sparta spor se státem | Foto: Eduard Erben

Praha  - Stát a fotbalová Sparta, které jsou ve sporu o pozemek na Letné, se dohodly, že správnou cenu nemovitosti určí expert z renomované auditorské firmy PwC. Napsal to v úterním vydání deník Insider.

Podle dřívějšího soudního výroku získala Sparta během panování generálního manažera Vlastimila Košťála pozemek od státu příliš levně. Soud konstatoval, že státu vznikla škoda ve výši 178 milionů korun.

Nyní se ministerstvo financí a ACS Properties, což je dceřiná společnost fotbalové Sparty, pokoušejí najít cestu k mimosoudnímu urovnání sporu. „Sparta chce, aby se celá věc vyřešila dohodou,“ citoval Insider mluvčího Sparty Ondřeje Kasíka.

Kolik doplatí Sparta za Letnou? A jaké s ní má plány? Čtěte v deníku Insider ZDE

Deník INSIDER

Pokud nemáte svůj přístup, můžete si deník Insider předplatit zde.

1 den – 9 Kč objednat
1 měsíc – 190 Kč objednat
1 rok – 890 Kč objednat

DENÍK INSIDER originální obsah z dílny Aktuálně.cz pro vaše čtečky, tablety a další digitální zařízení


 

Právě se děje

před 8 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 24 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy