Exkluzivně: Ideální tým má osm Čechů a tři Slováky

Aktuálně.cz Aktuálně.cz, Aktuálně.sk
1. 4. 2009 14:44
Čtenáři Aktuálně.cz a Aktuálně.sk zvolili tým ČSFR
Foto: Aktuálně.cz

Praha/Bratislava - Čtenáři on-line deníků Aktuálně.cz a Aktuálně.sk od pondělí do středy vybírali ideální tým, který by nyní hrál za Československo, pokud by před více než šestnácti lety nedošlo k jeho rozpadu.

Z hlasování v unikátní anketě zveřejněné na obou serverech vyplývá, že do základní jedenáctky by pronikli kromě osmi Čechů také tři Slováci, konkrétně Marek Hamšík, Martin Škrtel a Dušan Švento.

Největší důvěry se dostalo Petru Čechovi, jenž od čtenářů obdržel 6753 hlasů. Na pomyslných stupních vítězů se poté umístili obránci Marek Jankulovski a již zmíněný Škrtel, který obléká dres Liverpoolu.

Ani v jedné řadě "nezvítězil" slovenský fotbalista. Nejblíže tomu byl právě Škrtel, jehož od hráče AC Milán dělilo 101 hlasů. Do útoku poté čtenáři poslali dvojici Milan Baroš a Tomáš Necid.

Nejméně zaujal brankář Legie Varšava Ján Mucha (87 hlasů).

Výsledky ankety:

 

Právě se děje

před 50 minutami

Brazílie zahájila Copu América výhrou 3:0 nad Venezuelou

Fotbalisté Brazílie zahájili mistrovství Jižní Ameriky vítězstvím 3:0 na Venezuelou, která těsně před startem turnaje přišla kvůli pozitivním testům na koronavirus o osm hráčů. Na všech třech gólech vítězů se podílel kanonýr Paris Saint Germain Neymar, jenž sám skóroval jednou z pokutového kopu. Ve druhém utkání úvodního dne šampionátu, jehož pořádání v Brazílii v době pandemie koronaviru vzbudilo rozporuplné reakce, vyhrála Kolumbie 1:0 nad Ekvádorem.

Skóre na prázdném stadionu v metropoli Brasília otevřel v prvním poločase po Neymarově rohovém kopu Marquinhos. Útočník PSG pak ve druhém poločase zvýšil z penalty na 2:0 a v historické tabulce se přiblížil na deset gólů rekordnímu zápisu Pelého, jenž v oficiálních zápasech nastřílel za reprezentaci 77 branek. Třetí trefu přidal v závěru po Neymarově přihrávce Gabriel Barbosa.

Druhá pětičlenná skupina, v níž je hlavním favoritem Argentina, rozehraje turnaj dnes. Do čtvrtfinále Copy América postoupí čtyři nejlepší týmy z každé skupiny.

Copa América, mistrovství Jižní Ameriky ve fotbale v Brazílii:

Skupina B:

Brazílie - Venezuela 3:0 (1:0)

Branky: 23. Marquinhos, 64. Neymar z pen., 89. Barbosa.

Kolumbie - Ekvádor 1:0 (1:0)

Branka: 42. Cardona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy