Barcelona, Chelsea i strašák Apoel. To jsou evropští mistři

Podívejte se na přehled letošních vítězů evropských fotbalových lig.
Anglie - V Premier League si s předstihem zajistila titul londýnská Chelsea, která kralovala lize od začátku sezony. V čele má v tuto chvíli nedostižný náskok před obhájcem Manchesterem City. Pro Blues je to pátý ligový titul v historii.
Petr Čech tímto úspěchem zřejmě uzavře svou kariéru v londýnském klubu. Vedle Thibauta Courtoise pro něho není mezi třemi tyčemi místo. Nejčastěji se mluví o zájmu Arsenalu, kam by mohl v létě odejít.
Fanoušci katalánského klubu pak slavili bouřlivě v ulicích.
Portugalsko - Dalším čerstvým mistrem je portugalská Benfika Lisabon, která už získala 34. trofej a hlavně obhájila tu loňskou.
Foto: Reuters
Sport Sport
Aktualizováno 1. 6. 2015 18:06
Podívejte se na přehled letošních vítězů evropských fotbalových lig.

Více o fotbalu čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Sebevražedný útok ve škole v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a desítky zraněných

Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.

Nejnovější útok spáchal neznámý sebevražedný atentátník mužského pohlaví. "Bylo nás (v sále) asi 600 studentů," vypověděl AFP v nemocnici jeden ze svědků. Chlapci seděli v zadních řadách a dívky vepředu, tedy blíže dveřím, kterými útočník vešel.

"Útoky na vzdělávání Hazárů a šíitů musí skončit. Zastavte útoky na budoucnost Afghánistánu, zastavte mezinárodní zločiny," reagoval na Twitteru zvláštní zpravodaj OSN pro Afghánistán Richard Bennett.

Zdroj: ČTK
Další zprávy