Zlín v evropské premiéře nezářil ani nepropadl. S Tiraspolem hrál v Olomouci bez branek

14. 9. 2017 20:52
Zlín prožil v olomouckém zápase proti moldavskému Šeriffu Tiraspol velké evropské poprvé. V prvním poločase se bránil atakům zkušenějšího soupeře, ve druhé půli už byly šance také na straně ševců. Přesto diváci gól neviděli, svěřenci Bohumila Páníka remizovali s Tiraspolem 0:0.
Fotbalisté Zlína remizovali s Tiraspolem 0:0.
Fotbalisté Zlína remizovali s Tiraspolem 0:0. | Foto: Dalibor Sosna

Olomouc - Fotbalisté Zlína si ve své premiéře v Evropské lize připsali i první bod, když na vypůjčeném domácím hřišti v Olomouci remizovali s moldavským mistrem Šeriffem Tiraspol bez gólů. Lepší ale na Hané byli hosté, kteří ve druhém poločase nevyužili minimálně tři velké gólové šance. I přes příležitost Vukadinoviče musel být český zástupce ve skupině F za remízu rád. Ve druhém utkání se za dva týdny představí na hřišti Lokomotivu Moskva.

Návrat Zlína na evropská pohárová hřiště po dvanácti letech zalily provazy vody z nebe nad Olomoucí a ve vytrvalém dešti jako by se na Moravanech projevila i úvodní nervozita.

Silný moldavský celek demonstroval svou útočnou potenci gólově málem už v páté minutě: do centru z levé strany ze záklonu udeřil hlavou da Silva a Zlín od pohromy uchránil jen reflex brankáře Dostála, který špičkou kopačky míč vyrazil před sebe.

Tiraspol měl zejména v úvodní dvacetiminutovce poměrně zřetelnou území převahu, ale bez výraznějšího profitu kombinoval v povzdálí od zlínské branky. Domácí postupně odhazovali ostych a vyrovnávali hru a ve 41. minutě se dostali i k zajímavé situaci, ve které však Železník z malého vápna přestřelil.

Do druhé půle Šeriff vletěl jako vichřice a během deseti minut mohl zápas rozhodnout. Dostál ale moravský tým bravurně podržel při možnostech Mugoši a De Nooijera, který pak v 55. minutě z gólové situace ještě netrefil bránu.

Domácí nejkrušnější momenty hlavně díky svému brankáři ustáli a z defenzivy málem dvacet minut před koncem smrtelně udeřili. Vukadinovič ale z brejku gólmana Mikuliče nepřekonal a na vyražený balon před prázdnou bránou těsně nedosáhl ani střídající Bartošák.

Zlín si na závěr vytvořil ještě několik standardek, ale na bezbrankovém stavu se už nic nezměnilo.

Utkání 1. kola základní skupiny F fotbalové Evropské ligy v Olomouci:

Fastav Zlín - Šeriff Tiraspol 0:0

Rozhodčí: Dallas - Stewart, Mulvanny (všichni Skot.). ŽK: Ekpai - Sušič, Kulušič.

Sestavy:

Zlín: Dostál - Matejov, Bačo, Gajič, Holzer - Traore, Jiráček - Ekpai (69. Bartošák), Železník (61. Diop), Vukadinovič - Mehanovič (82. Džafič). Trenér: Páník.

Tiraspol: Mikulič - Racu, Posmac, Kulušič, Cristiano - Sušič, Brezovec (73. Kendyš), Anton, De Nooijer - Mugoša (81. Damascan), da Silva (87. Tripič). Trenér: Bordin.