Zlín našel v olomoucké mlze proti Kodani druhý evropský bod a zůstává ve hře o postup

V prvním poločase padly v Olomouci obě branky, ve druhé půli padla na hřiště mlha.
Zlín přivítal ve třetím utkání v Evropské lize Kodaň. Zápas se hrál stejně jako před měsícem proti Tiraspolu v olomouckém azylu na Andrově stadionu.
Ševci udělali po ligovém utkání s Jihlavou tři změny v základní sestavě a jeden z nováčků Traore se už po čtyřech minutách uvedl nebezpečnou ranou těsně nad.
Odvážný vstup do zápasu ze strany Zlína byl brzy odměněn brankou. Ekpaiův centr z malého vápna poslal do sítě Diop a vstřelil první zlínský gól v Evropské lize.
Aktivní Jiráček vedl po čtvrthodině další gólovou zteč, kterou zmařil gólman Andersen.
19. 10. 2017 23:18
Zlínští fotbalisté remizovali s Kodaní 1:1 a zapsal v Evropské lize druhý bod. Obě branky padly v první půli, ve druhém poločase muselo být utkání kvůli mlze přerušeno. V polovině skupinové fáze mají ševci stále reálnou šanci na postup.

Olomouc - Fotbalisté Zlína získali po remíze 1:1 s FC KodaňEvropské lize svůj druhý bod a po třech kolech zůstávají stále ve hře o postup ze skupiny F. Premiérový gól ševců v soutěži zaznamenal v olomouckém azylu v 11. minutě Dame Diop, dánský mistr však kontroval Ankersenem. Utkání ve druhém poločase na dvacet minut přerušila hustá mlha, po pauze se nakonec na hranici regulérnosti dohrálo.

Zlín udělal po ligovém utkání s Jihlavou tři změny v základní sestavě a jeden z nováčků Traore se už po čtyřech minutách uvedl nebezpečnou ranou těsně nad. Zlín však začal na rozdíl od domácího utkání s Tiraspolem mnohem kurážněji a nakonec i brzy slavil svůj první gól v Evropské lize, když Ekpaiův centr z malého vápna poslal do sítě Diop. "Podařil se nám vstup do utkání a myslím, že ten vedoucí gól byl i zasloužený," řekl zlínský obránce Daniel Holzer.

Aktivní Jiráček vedl po čtvrthodině další gólovou zteč, kterou zmařil gólman Andersen. Pak ale v 19. minutě přišlo vystřízlivění: Matič proklouzl hladce středem hřiště, přistrčil míč do strany Ankersenovi, který křížnou střelou překonal Zlámala. "Tohle je škoda. Na tyhle situace jsme se celý týden připravovali. Věděli jsme, že oni to tlačí středem. Ale individuální kvalita těch hráčů je taková, že nám to jednou stejně udělali," řekl trenér Bohumil Páník.

Zlínská euforie opadla, hra se vyrovnala, ale ševci v závěru půle opět přitlačili. Pohotovou hlavičkou po signálu se ve 44. minutě blýskl Diop, Andersen se však v bráně nenechal zahanbit a vytlačil míč nad.

V druhé půli přibyl hráčům trochu netradiční protivník - na Andrův stadion začala padat mlha, která už po hodině hry vcelku znatelně zhoršovala viditelnost. Ještě chvilku předtím ale velkou možnost promarnil Diop, který po Jiráčkově kontru a centru z levé strany hlavičkoval do boční sítě.

"Měli jsme ve druhé půli dvě situace, kdy jsme to mohli strhnout v náš prospěch. Podle mě bychom si dnes za výkon výhru zasloužili o kousek více než soupeř. Odehráli jsme náš nejpovedenější zápas z těch tří dosavadních," řekl Páník.

Rozhodčí kvůli mlze na hřišti odvolal v 72. minutě po chvilkovém váhání hráče na čtvrthodiny do šaten. Po krátké pauze se situace mírně zlepšila, přesto se dohrávalo na hranici regulérnosti. Zlín byl v závěru aktivnější a střídající Vukadinovič se prokličkoval i do šance na rozhodující gól. Byť z ostrého úhlu brankáře Andersena prostřelil, míč se za čáru nedostal.

"Bod musíme vzhledem k vývoji brát. Zlín začal dobře, i když jsme vyrovnali, na víc to nebylo. Zlín pak pokračoval v dobrém výkonu a závěr už bylo hodně ovlivněný mlhou," řekl záložník Kodaně Ján Greguš.

Utkání 3. kola základní skupiny F fotbalové Evropské ligy:

Fastav Zlín - FC Kodaň 1:1 (1:1)

Branky: 11. Diop - 19. P. Ankersen. Rozhodčí: Drachta - Brandner, Kuehr (všichni Rak.). ŽK: Traoré, Mehanovič, Bačo - Kvist. Diváci: 6245.

Sestavy:

Zlín: Zlámal - Kopečný, Bačo, Gajič, Holzer - Jiráček, Janíček - Ekpai, Traore (86. Železník), Mehanovič (77. Džafič) - Diop (66. Vukadinovič). Trenér: Páník.

FC Kodaň: Andersen - P. Ankersen, Vavro, Lüftner, Bengtsson - Greguš, Kvist - Toutouh, Holse (67. Falk), Matič (82. Amankwaa) - Pavlovič (67. Sotiriou). Trenér: Solbakken.