Spartak Subotica
  • 28. Šural
  • 66. Plavšič
  • 75. Čečarič (pen.)

Vítejte u online přenosu z odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Spartou Praha a Spartakem Subotica. Zápas začne na Letné ve čtvrtek 2. srpna v 19:00.

Sparta Praha má za sebou dvě úspěšné utkání v domácí soutěži, po kterých se drží na 3. Místě se 6 body. V Evropské lize to ovšem tak slavné rozhodně není. V Srbsku předvedla velmi bídnou podívanou, hlavně v prvním poločase. Spartak toho náležitě využil a po gólech Čalasana a Djuričina bral nadějnou výhru 2:0. Tu navíc odskákal trenér Pražanů Pavel Hapal, s nímž vedení ztratilo záhy trpělivost. Tým tak dočasně vede Zdeněk Ščasný, který stále nebude moci počítat se Zahustelem, Pulkrabem, Kadlecem, Drchalem a nově také s Ben Chaimem.

Spartak Subotica je aktuálně na šestém místě srbské ligy se ziskem 3 bodů po dvou duelech. V předkolech Evropské ligy ovšem zatím Srbové nepoznali hořkost porážky. V úvodním dvojzápase kvalifikace vyřadili severoirský celek Coleraine po domácí remíze 1:1 a venkovním vítězství 0:2. Navzdory papírovým předpokladům si i ve druhém předkole vedou rovněž velice dobře. Opravdu nepřesvědčivý výkon Sparty využila Subotica k výhře 2:0, kterou si zadělala na skvělou výchozí pozici do odvety.

Vzájemná utkání

26.7.2018 Subotica - Sparta 2:0 (Branky: 8. Čalasan, 57. Djuričin)

Úvodní sestavy:

Sparta Praha:  Niță - Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa - Kanga, Frýdek - Stanciu, Tetteh, Plavšič - Šural (C)

Náhradníci: Heča - Civič, Vácha, Vukadinovič, Sáček, Štětina, Vatajelu

Spartak Subotica: Perič - Tekijaški, Kerkez (C), Čalasan, Vukčevič - Jočič, Šimura - Djuričin, Glavčič, Savkovič - Čečarič

Náhradníci: Lučič - Torbica, Djenič, Miloševič, Dunderski, Marcič, Rakič

Rozhodčí: Colţescu - Avram, Orbulet

Jak již bylo zmíněno níže, tak Sparta po prohře v Srbsku odvolala trenéra Pavla Hapala. Na jeho místo zatím dočasně usedl Zdeněk Ščasný, který si připsal výhru hned v prvním zápase v Jablonci. Na ní se bude dozajista snažit navázat i v dnešním střetnutí.

Do sestavy Sparty se vrací Josef Šural, který se dal zdravotně dohromady. Pražané si od něj hodně slibují, stejně jako od trenéra Ščasného.

Také Josef Šural se těší na svůj návrat a do odvety hýří sebevědomím.

Aktéři dnešního duelu právě přicházejí na hrací plochu a za malou chvíli jdeme na věc.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Sparta se hned od úvodních minut tlačí vpřed. Po prostrčení Costy si navedl míč na střelu zpoza vápna Martin Frýdek, který ale bránu Periče vysoko přestřelil.

2.

Šural dobrým napadáním dostal do menších problémů Kerkeze. Domácí kapitán však již míč nestihl na hrací ploše a Subotica tak bude moci vhazovat.

3.

Letenští rozehrávali první standardní situaci z pravé strany, po které prodlužoval balón za sebe po Stanciuově centru Radakovič. Ten ovšem míč netrefil ideálně a poté také skončil na horní síti.

4.

Stanciu dostává ihned od prvních minut pořádně naloženo od hráčů soupeře a nyní se hodně zlobí na sudího a žádá si žlutou kartu.

5.

Sparta opravdu zlepšila svou hru z minulého týdne a mohla jít hned v páté minutě do vedení. Stanciu krásnou hlavičkou ze středu vápna poslal míč pouze do břevna.

6.

No a zčistajasna se mohlo slavit na druhé straně. Savkovič se nakonec přeci jen dostal ke střele, která však nepřišla z úplně dobré střelecké pozice a Nita celou situaci jistil výskokem na břevno.

7.

Teď si obrana Spartaku může na chvíli oddechnout. Kanga totiž na útočné polovině fauloval a musí se svými spoluhráči znovu bránit.

8.

Jenže hosté se v útoku příliš neohřáli a nyní se zase oni stahují do defenzívy. Zhruba na polovině hřiště se ocitl na zemi Tetteh, kterého zezadu naremploval Kerkez.

9.

Stanciu posléze rozehrával rohový kop, který jen lízl Kaya. Z druhé strany poté přišel centr Costy, se kterým si pro změnu poradila obrana hostů.

10.

Po průniku Tetteha zahrával Stanciu další roh, ale tentokrát našel jen hlavy soupeřů na přední tyči. Po krátké chvíli si ovšem rumunský hráč rohový kop zopakuje.

autor: Radomír Fukala | 2. 8. 2018 18:10