1:0
Levadia Tallinn
10. Škoda
67. Van Kessel

Dobrý den, vítejte při sledování online reportáže z odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Slavií Praha a Levadií Tallinn. Zápas začíná v Edenu ve čtvrtek 21. července v 19:00.

Eden je natěšený na návrat evropských pohárů, ale Slavia si z prvního utkání druhého předkola Evropské ligy v Estonsku nepřivezla dobrý výsledek a není zrovna v nejlepší výchozí pozici. Na druhou stranu je situace pro sešívané stále hratelná. Doma jim stačí tallinnskou Levadií porazit v poměru 2:0. Navíc dnes už může trenér Uhrin počítat s útočným esem Milanem Škodou a novou posilou z Trenčína Ginem van Kesselem. Zápas začne ve Vršovicích v 19:00.

Základní sestava Slavie:

Pavlenka - Mikula, Deli, Bílek (C), Bořil - Souček, Hušbauer - Van Kessel, Kenija, Zmrhal - Škoda. Trenér: Dušan Uhrin mladší.

Náhradníci: Berkovec - Barák, Frydrych, Mešanović, Mihalík, Ngadeu-Ngadjui, Van Buren.

Základní sestava Levadie:

Lepmets - Podholjuzin, Morozov, Tabi Manga, Gando - Kaljumäe, Antonov - Kobzar, Mirančuk, Luts - Hunt (C). Trenér: Igor Prins.

Náhradníci: Pikker - Gatagov, Kannel, Kuusma, Ojamaa, Raudsepp, Vainumäe.

Taková atmosféra momentálně panuje v Edenu.

Slavia nastoupila před týdnem v Tallinnu k zápasu Evropské ligy po dlouhých sedmi letech. A návrat to nebyl povedený. Sešívaní svého soupeře sice povětšinou přehrávali, ale nedokázali své útočné výpady přetavit v góly. Naopak efektivní Levadia využila takřka všechny gólové šance a zásluhou Hunta, Ganda a Antonova vstřelila tři branky. Za Slavii vyrovnával na 1:1 ve druhé půli Mešanović, jenže potom se Pražané doslova sesypali. Berkovec v nastavení chytil čtvrtý gól Tallinnu a udržel ještě pro odvetu hratelný stav. Levadia porazila na domácí půdě pražskou Slavii 3:1.

SL, Slavia-Jablonec: Josef Hušbauer
SL, Slavia-Jablonec: Josef Hušbauer | Foto: Milan Kammermayer

Trenér Dušan Uhrin mladší si uvědomuje herní převahu svého mužstva z Tallinnu. Podle něj tam slávisté vyhořeli psychicky, před odvetou nabádá k trpělivosti.

V základní sestavě Slavie udělal trenér Uhrin mnoho změn. Tu první registrujeme už v brance, kde Martina Berkovce nahradil Jiří Pavlenka. Na soupisce dnes úplně chybí mladík Libor Holík, pouze na lavičce začne kamerunský stoper Michael Ngadeu-Ngadjui. Uprostřed obrany bude hrát s Delim Jiří Bílek, Holíka nahrazuje na pravé obraně Jan Mikula. Jistojistě si v odvetě nezahraje ani Ruslan Mingazov, jehož střídá v základní sestavě Gino van Kessel. Uhrin posadil mezi náhradníky ještě Antonína Baráka s Murisem Mešanovićem, na jejichž místech budou od první minuty Levan Kenija a Milan Škoda. Kvůli zdravotním problémům nemohou Pražané počítat s Dušanem Šventem, Jasminem Ščukem a Lukášem Železníkem.

Gino van Kessel a Milan Škoda
Gino van Kessel a Milan Škoda | Foto: Milan Kammermayer

Estonský kouč Igor Prins byl po vystoupení svých svěřenců v domácím utkání logicky spokojen a neměl důvod k jediné změně v sestavě. V Praze věří totožné základní jedenáctce a také stejným sedmi náhradníkům. Estonská liga měla před pěti, respektive čtyřmi dny volný víkend, a tak ani Levadia od zápasu se Slavií soutěžní utkání neodehrála. Odvetu druhého předkola dostali na starosti rozhodčí z Kypru. Tím hlavním je Christos Nicolaides, na čarách mu pomohou Charalambos Charalambous a Charlambos Georgiou. Slušný jazykolam.

Slavii čeká sté utkání v Evropské lize, dříve Poháru UEFA.

Pár minut před zápasem už fotbalisté nastupují na trávník. Slavia v tradiční červeno-bílé kombinace. Levadia je v zeleném. Eden je velmi slušně zaplněn, pořadatelé očekávají návštěvu okolo patnácti tisíc diváků.

1.

Utkání právě začalo.

1.

Odveta byla zahájena, výkop obstarali hosté z Estonska. Van Kessel donutil agresivním napadáním Tabi Mangu k malé domů. Lepmets si míč zpracoval a nakopl dopředu.

2.

Sešívaní přešli z vlastní poloviny hřiště do rychlého protiútoku po pravém křídle. Kenija si píchl balon okolo Morozova, který ho fauloval. Gruzínský záložník pokračoval ve výhodě, ale brankář Lepmets jeho centr chytil.

3.

Stoper Morozov fauloval rychlonohé slávisty podruhé v krátkém časovém sledu. Nedovoleným skluzem nyní zastavil Van Kessela, avšak Slavii se rychlá rozehrávka vůbec nezdařila.

4.

Na hráčích Slavie je vidět obrovská motivace a od úvodní minuty hrají aktivně. Hušbauerův pas ale skončil v zámezí, cestu míče do autu pohlídal gólman Lepmets.

5.

Van Kessel, hrající s číslem devětadevadesát, odcentroval z pravé strany do vápna a míč musel odvracet na rohový kop Tabi Manga. Po rohu hlavičkoval Souček, ale ne příliš důrazně.

6.

Kenija připravil o míč Antonova a vyzval Van Kessela k úniku po křídle. Rodák z Alkmaaru ovšem nevyzrál na Ganda a následně kamerunského protihráče fauloval.

7.

Kenija vysunul Van Kessela do dalšího úniku a nová posila Slavie vedla nadějné přečíslení. Van Kessel se rozhodl nezakončovat, místo toho přihrával před odkrytou branku Zmrhalovi, ale přihrávka to byla příliš dlouhá!

8.

Morozov je po střetu s Kenijou, ze kterého vyplynula velká slávistická šance, mírně otřesen a přesouvá se za postranní čáru. Tam bude ještě nějakou chvilku pokračovat jeho ošetřování.

9.

A další příležitost domácích! Kenijův přetažený centr z levé strany vracel Van Kessel velmi chytře do ohně, bohužel pro Slavii našel jen jednoho z obránců Levadie.

10.

Kenija s Van Kesselem jsou zatím hodně vidět a připravili také první gól Slavie! Gando upadl a pustil Van Kessela po pravé straně. Přízemní centr prošel přes Tabi Mangu a MILAN ŠKODA už zakončoval z jednoduché pozice. Sešívaní jdou zaslouženě do vedení - 1:0!

11.

Slavia využila tlaku a vede o jednu branku. To jí ale ještě nestačí. A tak se hned po rozehrávce Levadie vrhá do dalšího útoku. Morozova obtěžuje Kenija.

12.

Útočná akce Slavie se neujala, ale Tallinn balon svému soupeři brzy odevzdal. Atak po pravém křídle skončil brzy po faulu Mikuly na Lutse.

13.

Gando si na půlící čáře dvakrát poradil s urostlým Škodou, Lutse zastavil na levé straně Bílek. Nejdříve čistě, později už to bylo s faulem na Estonce.

14.

Ke standardní situaci se postavil Mirančuk, ale ještě před rozehrávkou umravňuje kyperský rozhodčí Bořila s Gandem. Ti byli v pokutovém území nepatřičně aktivní.

15.

Mirančukův centr se kroutil před branku, Pavlenka byl však na místě včas a vyboxoval balon za šestnáctku. Další akci Levadie zastavilo postavení mimo hru.

16.

Hušbauer prošel mezi dvěma hráči, po práci Zmrhala vhazoval Bořil. Právě Bořil ale vzápětí fauloval Podholjuzina a hra je přerušena.

17.

Kenijovu přihrávku na rozběhnutého Zmrhala odklidil Podholjuzin skluzem do zámezí. Kenija hraje zatím výborné utkání.

18.

Znovu to byl gruzínský virtuóz Kenija, kdo rozehrál rohový kop. Dlouhý centr se snesl na hlavu Součka, jehož zakončení zneškodnil na zadní tyči obránce Tabi Manga.

19.

Van Kesselův další centr zprava odvrátil Podholjuzin hlavou jen na další roh. Škoda se teď trochu zlobí na Zmrhala, že se na zadní tyč při náběhu nedostal včas.

20.

Kenijův roh prolétl šestnáctkou a nikdo ze slávistů se do zakončení neprotlačil. Domácí fanoušci mezitím rozbalili povedené choreo s velkým nápisem výsledku 2:0. Ano, takové skóre by sešívaným k postupu stačilo.

21.

Tabi Manga odkopl balon před vlastní brankou jen vysoko nad sebe, ale po doteku Van Kessela rozehrával místo rohového kopu brankář Lepmets. Po průniku a centru od Bořila přehlavičkoval ve vápně Škodu Gando.

23.

Kaljumäe to nemyslel špatně, ale nepřihrál Kobzarovi přesně. Po nepovedeném centru Keniji zastavil rodící se protiútok Levadie Mikula, a sice faulem na Mirančuka.

24.

Kenija si na hranici šestnáctky narazil míč se Zmrhalem, avšak poté se možná zbytečně ukvapil a z prvního doteku centroval, ač byl sám v dobré střelecké pozici. Míč odhlavičkoval Tabi Manga.

25.

Držení míče je zatím v 53 % na straně Slavie. To se sice nemusí zdát jako velká převaha, ale sešívaní na trávníku skutečně dominují. Levadia hlavně brání.

26.

Ale Pražané se musejí mít na pozoru před tallinnskými brejky. Mikula nedokázal zabrzdit Lutse, po jehož přiklepnutí střílel z dálky nepřesně Mirančuk.

27.

Před napadajícím Kenijou odehrál Podholjuzin míč na poslední chvíli, Tallinn pak o balon brzy přišel. Van Kesselovi záhy vystavil čistým způsobem stopku Tabi Manga.

28.

Van Kessel se na pravé straně často dostává do hry, ale s centry je to zatím takové polovičaté. Levadia naposled odvrátila jen ke Kenijovi, jehož střelu pravou nohou vyrazil Lepmets.

29.

Součkova tečovaná střela už Lepmetsovu branku neohrozila. O něco později sťal Škodu v souboji o míč na polovině hřiště Luc Landry Tabi Manga (LEV) a obdržel žlutou kartu.

30.

Gólman Lepmets si dává s rozehrávkou načas, a to se nelíbí pískajícím fanouškům Slavie. Levadia stále drží postupový výsledek, do konce zápasu však zbývají ještě dvě třetiny.

31.

Kaljumäe dostal balon zpět od Kobzara a pokračuje přihrávkou dozadu na Morozova. Tallinn si užívá míče, ale je pod tlakem napadajících slávistů.

32.

Kenijův rohový kop odhlavičkoval Morozov a Levadia následně dostala míč až na polovinu hřiště. Tam se pro něj vrací osamocený Bořil.

33.

Hušbauer přihrál na středovou osu do palebné pozice Kenijovi, Gruzínec tentokrát střílel silnější levou nohou, jenomže rána mu nesedla a míč končí vedle.

34.

Hunt si nevykoledoval faul od Bílka, rozhodčí dobře viděl, že v souboji k žádnému kontaktu nedošlo. Kenija následně nestihl míč na hřišti, od své branky rozehrává Lepmets.

35.

Mikula zaváhal v osobním střetu s Lutsem, zavrávoral a už měl estonského hráče za zády. Naštěstí pro slávisty posoudil kyperský sudí situaci jako faul Lutse.

36.

Kenija vysunul na pravé křídlo Van Kessela, jehož centr placírkou se nakonec změnil na střelu do horního růžku! Lepmets vytlačil balon na rohový kop.

37.

Od rohového praporku kopal opět Kenija, ale Škoda jeho centr podskočil. Slavia dále drží balon na kopačkách a kombinuje aktuálně vzadu. Druhý gól v prvním poločase by ji výrazně uklidnil.

38.

Mikulova přihrávka na Keniju postrádala snad všechny fotbalové atributy. Míč proskákal mezi obránci Levadie až ke gólmanu Lepmetsovi.

39.

Po nepovedeném zpracování Van Kessela vhazoval Gando, ale nákop Levadie se později v pohodě pohlídal Deli. Hlavou zahrál malou domů na Pavlenku.

40.

Dvojnásobná gólová možnost Slavie brankou nekončí! Kenija si položil obránce a už byl před Lepmetsem, ten ho ale vychytal. Kenija následně vybídl Van Kessela, který z druhé vlny míč ve slibné pozice netrefil.

41.

Sešívaní už mohli vést o více branek, ale utkání mají zatím pod kontrolou. Pokud se vyhnou hrubkám v obraně, měl by být druhý vstřelený gól otázkou času.

42.

Zmrhal unikl po levém křídle a odcentroval na Škodu. Ten neodhadl ideálně výskok a v záklonu hlavičkoval nad branku. Rozehrává Lepmets.

43.

Hušbauer s Kenijou vybojovali míč pro Slavii na útočné polovině a slávisté následně viděli hru rukou Tabi Mangy. Píšťalka rozhodčího zůstává němá.

44.

Hušbauer vrátil míč efektně patičkou Mikulovi, jehož pohotový centr dokázal odvrátit Tabi Manga. Balon skončil v zámezí, vhazovat se chystá Mikula.

45.

Mikula se nakonec dostal k centru od rohového praporku a Tabi Manga tentokrát se štěstí odvrátil hrozící nebezpečí. Van Kessel centroval o něco později velmi nepřesně.

45+1.

Arbitr Nicolaides nastavuje v prvním poločase jednu minutu. Po výkopu Lepmetse zahrál hlavou Bílek, první půle se však dohrává na útočné polovině Levadie.

45+1.

První poločas skončil.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:01.

Slávisté nastoupili do odvety s velkým nasazením a od první minuty na hřišti dominovali. V sedmé minutě pokazil Van Kessel nadějné přečíslení nepřesnou přihrávkou na Zmrhala, o dvě minuty později zase skončila jeho nahrávka na kopačkách obránců Levadie. V desáté minutě už ale přízemní nabídka Van Kessela prošla až ke Škodovi, a ten otevřel skóre. Na všech těchto akcích se podílel agilní Kenija. Sešívaní byli i nadále lepším mužstvem, ale brankář Lepmets vyrazil střílený centr Van Kessela a v obrovské šanci vychytal také Keniju. Slavia po poločase vede jen o gól a ještě jeden k postupu potřebuje. Levadia je zatím ve hře dopředu neškodná.

46.

Kenija na levém křídle trápil Ilju Antonova (LEV), kterému nakonec nezbylo než mrštného slávistu faulovat. A bylo to za žlutou kartu.

47.

Kenija přenechal balon Hušbauerovi, jehož centr se kroutil směrem do branky. Nad všemi ovšem vyčnívala rukavice brankáře Lepmetse, která balon vyboxovala pryč.

48.

Po akci Lutse se Mirančuk neudržel na hřišti a o své branky rozehrává Pavlenka. Levadia je v útoku zatím bezzubá, ale ono jí to stále k postupu stačí.

49.

Slavia obehrála balon přes stopery z jedné strany na druhou. Hušbauerova přihrávka na Van Kessela ale postrádala přesnost a skončila u Tabi Mangy.

50.

Po výkopu Pavlenky odhlavičkoval Kaljumäe zpět na Deliho. Bořilovi se na levé straně vůbec nepovedla rozehrávka, přihrával Zmrhalovi do autu.

51.

Bořil zakončil nepovedenou pasáž zbytečným faulem na Kobzara. To je voda na tallinnský mlýn. Ruského fotbalistu ve službách Levadie to pochopitelně hodně bolí a nějaký ten čas povalováním na trávníku ušetří.

52.

Takovou hlušší část zápasu přerušil divokou malou domů Kaljumäe. Lepmets musel vyběhnout až mimo pokutové území, ale byl u míče dříve než protivník.

53.

Nástup do druhého poločasu už se Slavii nedaří tak jako začátek zápasu. To platí také po Mikulově nákopu na pravé straně. Míč odhlavičkoval na polovinu hřiště Tabi Manga.

54.

Bořil zastavil na hranici pravidel Kobzara a do útoku mohl Kenija. Jeho přihrávka na Zmrhala byla ale příliš dlouhá, a tak si poslední jmenovaný pomohl faulem na Podholjuzina.

55.

Ne ne, ve druhém poločase to Slavii hodně skřípe. Bořil přihrál znovu rovnou do zámezí. Tallinnu se daří kouskovat hru.

56.

Mirančuka zastavil za hranicí fotbalového zákona Souček, Levadia však brzy po rozehrávce balon odevzdala. Slavia kombinuje mezi obránci.

57.

Bílkův centr přizvedl hlavou Škoda a Kobzar odhlavičkoval jen na roh. Po Kenijově rozehrávce se chystal zakončovat hlavou Deli, jenže byl ubráněn.

58.

Kobzar v protiútoku přihrál Huntovi, kterého zastavil vracející se Deli. Zmrhalovi se na půlce nepovedla předávka míče s Bořilem, Souček poté fauloval Podholjuzina.

59.

Podholjuzin založil nepřesnou přihrávkou útočnou akci Slavie, ale Zmrhalův centr odhlavičkoval Morozov. Slavia se vrhá do napadání.

59.

Gino van Kessel (SLA) podruhé v řadě fauloval. Zřejmě to bylo dáno frustrací z předchozího odpískaného faulu, Van Kessel přistrčil Lutse a byl potrestán žlutou kartou.

60.

Po centru Zmrhala byl Škoda ubráněn oběma stopery Levadie. Po tečované hlavičce Van Kessela bude rohový kop rozehrávat Kenija.

61.

Slavia poprvé v zápase střídá. Ze hry je stažen Jaromír Zmrhal, trenér Uhrin posílá na hřiště Jaroslava Mihalíka. Teď už může Kenija rozehrát.

62.

Po rohovém kopu se dostal ke střele z hranice velkého vápna Hušbauer a Lepmets musel do vzduchu! Balon vyrazil, Levadia pak přečkala závar před brankou a po dalším rohu se slávisté provinili faulem.

63.

Taková typická akce Van Kessela v jeho dnešní premiéře. Svou rychlost uplatnil na pravém křídle, kde se prosmýkl až k centru. Ale balon poté poslal za branku.

64.

Kenija už pouštěl balon do autu a v hlavě se chystal na rohový kop. Ale vtom mu přijel pod nohy Antonov a míč ještě zachránil. Slavia pokračuje v kombinaci na polovině hřiště.

65.

S každou přibývající minutou už budou slávisté více a více nervózní. Levadia drží postupový výsledek, Kenija vybídl k akci na levém křídle nového muže Mihalíka.

66.

Bořil se tlačil zleva na střed hřiště, ale byl ubráněn. O něco později centroval z pravé strany Van Kessel, jenomže opět nepřesně. Tentokrát do rukavic Lepmetse.

67.

Kenijův centr zablokoval ve skluzu Morozov. Souček s Mikulou přenášejí hru na pravé křídlo. Tlak Slavie přeci jen zesiluje.

67.

Kýžený gól pro Slavii je konečně tady! Hušbauerův centr se snesl před Lepmetsovu branku, GINO VAN KESSEL přetlačil Ganda a hlavičkoval o zem přesně k tyči. Premiérový start okořenil nejlepší střelec loňského ročníku slovenské ligy gólem - 2:0!

68.

Van Kessel si minutu po svém gólu přivodil nějaké zranění a zůstává ležet na trávníku. Vypadá to, že střelec aktuálně postupové branky bude muset vystřídat.

70.

Avizovaná výměna je tady. Gino van Kessel pro dnešek dohrál s bilancí jednoho gólu a jedné asistence. Místo něj jde na hřiště Antonín Barák.

71.

Levadia se dostala k rozehrávce standardní situace, ale Pavlenku příliš neohrozila. Brankář si pro míč vylezl z branky a v poklidu jej zkrotil.

72.

Eden si zhluboka oddechl, ale ještě není konec. Do útoku teď musí spěchat Tallinn. Hunt v přemíře útočné snahy fauloval Bílka, kterého po pádu na zem popadly křeče.

73.

Bílek se zvedl, stále však po trávníku kulhá. Uvidíme, zda utkání dohraje. Mezitím jsme mohli sledovat kombinaci dvou kamerunských obránců Levadie, Ganda a Tabi Mangy.

74.

Kaljumäe nedovoleným způsobem odzbrojil Hušbauera a slávisté na polovině hřiště rozehráli nakrátko. Později Hušbauerovi ukopl míč do zámezí čistě Tabi Manga.

75.

Jiří Bílek není schopen kvůli křečím pokračovat ve hře a předává kapitánskou pásku Škodovi. Na hřiště vstupuje Michael Ngadeu-Ngadjui.

76.

Barákova přihrávka na Mihalíka sice nevyšla, ale slávisté mohli pokračovat po zpackaném vhazování Levadie. Mihalíkův sražený centr polapil Lepmets.

77.

Třináct minut před koncem druhého poločasu svítí na kontě tallinnských střel na branku stále nula. Slavia se po druhé vstřelené brance soustředí více na defenzivu, nicméně zalezlá rozhodně není.

78.

Kobzarovy tanečky přerušil Bořil, ale jen za cenu vhazování pro zelené. Deli si po autu odstavil Hunta, od kterého se balon odrazil za čáru. Vykopává Pavlenka.

79.

Barák byl ustrážen tallinnskou defenzivou, která Mihalíkův centr odvrátila. Estonský celek chystá první, a to rovnou dvojité střídání.

80.

Je to tady. Dolů jdou Marek Kaljumäe a Jevgenij Kobzar. Trenér Prins posílá na hřiště Andrease Raudseppa a Alana Gatagova.

81.

Hunt nedokázal udržet míč na hřišti a Slavia vhazuje. Levadia se tlačí dopředu, ale zatím se na dostřel Pavlenky dostat nemůže. Tabi Manga rozehrává vzadu s Antonovem.

82.

Luts vykoledoval na svou osobu faul, po nákopu Levadie ovšem ve vzdušném souboji uspěl Bořil. Slávisté se ale rychle zbavili míče.

83.

To je škoda, sešívaní mohli být ještě více v klidu! Mihalík rozhýbal tallinnskou obranu, navedl si míč na střed a Morozov tečoval jeho ránu jen těsně vedle branky.

84.

Po Kenijově rohovém kopu fauloval Deli brankáře Lepmetse. Ten o něco později ještě podržel šance Levadie zákrokem proti Kenijově střele. Ke Gruzínci se míč dostal od Škody tak trochu náhodou.

85.

Od Baráka se balon odrazil do zámezí a Tallinn pokračuje po levé straně. Útoky Levadie se ale slávistům daří přerušovat už na polovině.

86.

Kenija se z dalšího rohu pokoušel překvapit vybíhajícího brankáře Lepmetse a točil míč do branky. Estonec se zaskočit nenechal. O něco později byl znovu faulován, viníkem tentokrát Ngadeu-Ngadjui.

87.

Milan Škoda (SLA) vjel do souboje s Gandem skluzem, ale míč nezískal. Záhy proto zatáhl Kamerunce za rameno a po zásluze mu byla ukázána žlutá karta.

88.

Centr Levadie prolétl pokutovým územím až do zámezí. Slávisté nikoho z hostí do zakončení nepustili. Pavlenka si staví míč na malé vápno.

88.

Alan Gatagov (LEV) nakopl u postranní čáry Mihalíka hodně nevybíravým způsobem. Kyperskému rozhodčímu nezbylo než vytasit žlutou kartu.

89.

Luts vybojoval v souboji s Mikulou a Součkem rohový kop. Všichni hráči Levadie se stěhují před branku, tohle je pro Tallinn výjimečná příležitost.

90.

Sešívaní odvrátili balon k postranní čáře, odkud Bořil odehrál balon jen k Mirančukovi. Kombinace Levadie se rozvíjí před šestnáctkou.

90+1.

Čtyřminutové nastavení ještě může být pro pražský celek docela krušné. Barák ubránil Lutse jen za cenu dalšího rohového kopu.

90+2.

Jednomu z hostujících hráčů se rozehrávka rohového kopu vůbec nepovedla. Doslova se ukopl, skončil na zemi a poslal balon zcela mimo nebezpečný prostor.

90+3.

Kenijův centr přelétl Škodu a balon skončil za brankou. Po rozehrávce Lepmetse zvládl Bořil důležitý hlavičkový souboj, Slavia bude na půlce vhazovat.

90+4.

Rozběhla se poslední minutka oficiálního nastavení a Hunt se po centru zleva protlačil k hlavičce. Pozici mu hodně ztížili bránící slávisté a kapitán Levadie přestřelil. Pavlenka vše kontroloval.

90+4.

Utkání skončilo.

Je konec, Slavia postupuje po lítém boji do třetího předkola Evropské ligy. Ve druhém poločase její hra dlouho postrádala jiskru, Hušbauerovu nebezpečnou střelu vyrazil brankář Lepmets. Kýžená branka přišla v sedmašedesáté minutě. Na Hušbauerův centr si naskočil Van Kessel a koníčkem poslal míč do branky. V tu chvíli Slavia postupovala a náskok už si pohlídala. Morozov tečoval těsně vedle střelu Mihalíka, Keniju vychytal gólman Lepmets. Levadia ani jednou nevystřelila na branku, přesto držela sešívané v napětí až do závěrečného hvizdu. Ve třetím předkole se Slavii postaví portugalský celek Rio Ave.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.