RSC Anderlecht
50. Sylla
60. Teodorczyk
71. Hanni

Dobrý den, vítejte u online přenosu ze závěrečného předkola Evropské ligy mezi Slavií a Anderlechtem. Zápas začíná ve čtvrtek v 19:00.

Slavia začíná svou cestu do vysněné skupiny Evropské ligy. Současný vedoucí mužstva Slavie Stanislav Vlček se při svém angažmá potka s obráncem Anderlechtu Olivierem Deschachtem.

Podívejte se na sestavy úvodního zápasu 4. a posledního předkola o Evropskou ligu.

Slavia

Základní sestava: Pavlenka - Mikula, Bílek (C), Deli, Bořil - Ngadeu, Barák - van Kessel, Kenia, Švento - Škoda

Náhradníci: Berkovec, Zmrhal, Mingazov, Mihálik, Souček, Mešanovič, Frydrych

Trenér: Dušan Uhrin jr.

Kvůli žlutým kartám chybí Slavii střelec postupové branky přes Rio Ave Josef Hušbauer

Anderlecht

Základní sestava: Roef - Appiah, Dendoncker, Nuytinck, Acheampong - Tielemans - Chipciu, Hanni (C), Praet - Teodorczyk, Sylla

Náhradníci: Badji, Boeckx, Capel, Deschacht, Doumbia, Trezeguet, Heylen

Trenér: René Weiler

Anderlechtu kvůli zranění chybí Najar a Obradovič

S fotbalem v Anderlechtu má zkušenosti několik českých fotbalistů a jeden z nich dělá momentálně vedoucího mužstva Slavie. Přečtěte si rozhovor se Stanislavem Vlčkem

Fanoušci Slavie ví, že jde pro jejich klub o velmi důležitý dvojzápas. Eden by měl být dnes vyprodán. Fanoušci už pomalu zaplňují stadion.

Plnému domu napovídají i nekonečné fronty před stadionem.

Zápas se blíží. Hráči právě vstupují na hrací plochu.

Anderlecht měl v letošní sezoně zálusk na Ligu mistrů, ale ve 3. předkole vypadli Belgičané z ruským Rostovem.

Slavia prošla přes Levadii Talin a portugalské Rio Ave.

1.

Zápas právě začal. O výkop se postarali hosté.

1.

Anderlech začíná postupný útok od svých stoperů.

1.

Dlouhý nákop pohlídal hlavou kapitán sešívaných Jiří Bílek. U míče jsou znovu Belgičané, kteří začínají znovu od svých středních obránců.

2.

Sešívaní se stále nedostali k míči. Anderlecht si posouvá míč mezi obránci.

3.

Anderlecht to zkusil znovu nákopem, který ale sbírá Barák. Jenže van Kessel ztratil míč a z rychlého protiútoku hrozil Polák Teodorczyk, Mikula skluzem zastavil první střelu Poláka, který se dostal k dorážce. Pavlenka vyrazil na roh a o Mikulu se museli postarat lékaři.

5.

Rohový kop Slávisté zvládli, načež si Achempong zpracoval míč rukou.

5.

Mikula stále vykulhává za postranní čárou zranění.

6.

Slavia u míče na soupeřově polovině.

6.

Kenia společně se Šventem vybojovali první roh domácích.

6.

Keniuv roh si našel Škoda, který vyslal první střelu na golmana Anderlechtu, ale rozhodčí už dříve odpískal útočný faul Antonínu Barákovi.

7.

Už už se dostával k zakončení Teodorczyk, ale obrana Slavie na poslední chvíli snažení Poláka ve službách Anderlechtu ukončila. Dobře se vrátil Ngadeu.

8.

Jan Mikula bohužel zápas nedohraje souboj z úvodu zápasu nedovolí Mikulovi dohrát.

9.

Zraněného Mikulu střídá Michal Frydrych, který ho nahradí na pozici pravého obránce.

9.

Osamocený Milan Škoda zpracovával míč pro spoluhráče, kteří ho však nedoplnili.

10.

Anderlecht znovu u míče a znovu začíná od stoperů.

10.

Kenia hledal na levém křídle Šventa. Slovenskému reprezentantovi však k míči chybělo několik metrů.

11.

Kapitán hostí Hanni byl přichycen v ofsajdu.

12.

Anderlecht se dokázal vykombinovat z obrany. Následný útok zblokoval defenzivní záložník Slavie Ngadeu.

12.

Achempong sice odcentroval přes nového hráče na hřišti Frydrycha, ale jeho centr skončil v zámezí. Odkopává Pavlenka.

13.

Další nákop na Škodu nevyšel.

13.

Ngadeu dneska skvělý. Další důležitý souboj pro domácího fotbalistu.

14.

Švento si chytře pustil míč okolo bránicího hráče, kterého oběhl dostal se do výborné pozice k centru, ale jeho bochánek sebral ze vzduchu brankář Anderlechtu.

15.

Ngadeu znovu ukázal, že se dnes dobře vyspal. Obehrál protihráče a skvěle rozehrál.

16.

Van Kessel hledal centrem z pravé strany Škodu, kterého ale obrana pokryla.

17.

Barák zblokoval centr z pravé strany na roh. Stoper hostí Nuytinck se dostal ke hlavičce, ale jeho pokus z 12 metrů nebyl ani přesný.

18.

Anderlecht znovu drží míč na své polovině.

19.

Stoper Nuytinck zkoušel dlouhým nákopem vyzvat krajního obránce Appiaha, ale míč byl příliš dlouhý. Odkopává Pavlenka.

19.

Slávisté se postupnou kombinací dostali až na dostřel, ale Keniovi nevyšla klička a ztratil míč.

20.

Frydrych si poradil s Appiahem. Jen o chvíli později se dostal Nuytinck do zázemí.

21.

Tentokrát nevyšel nákop Slávistům. Dušan Švento nemohl na míč dosáhnout.

22.

Nákop Bílka na Škodu nebyl povedený. Urostlý Nuytinck si zatím s Milanem Škodou ví rady.

23.

Ale i hru Anderlechtu často brzdí nepřesnosti.

23.

Slavia začíná postupný útok až od Pavlenky.

24.

Škoda teď parádně našel Keniu, který po jednom ze soubojů poblíž pokutového území padá. Ale rozhodčí hru nepřerušil.

24.

Další nepřesnost v podání hostí. Odkopává Pavlenka.

25.

Milan Škoda vyhrál další vzdušný souboj a sklepl míč pro Baráka, kterého fauluje Chipciu.

26.

Chipciu si zřejmě ze souboje odnesl nějaký šrám, protože si po chvíli ustlal na zemi. Po ošetření musí ze hřiště.

27.

Chipciu už je zpátky.

28.

Hanni už už přihrával Syllovi za obranu Slavie, ale Deli jeho přihrávku zastavil. Jen o chvíli Frydrych pohlídal jednoho z hostí a vybojoval míč.

29.

Švento teď předvedl svou zkušenost a získal rohový kop. Keniův roh si našel Škoda, který ale tísněný mířil vedle.

30.

Teodorczyk si proti Frydrychovi pomohl faulem.

31.

Anderlecht znovu s míčem na kopačkách na své polovině.

32.

Nádherná akce Slávistů. Van Kessel přenechal na levém křídle Frydrychovi, který si poradil v souboji jeden na jednoho. Nabil pod sebe Keniovi, který ale trefil prvního bránicího fotbalistu. Keniovi se dnes příliš nedaří.

33.

Acheampong sám sebe vyhnal do autu. Odkopává Pavlenka.

34.

Milan Škoda udržel na zádech protihráče, narazil si se Šventem a střelou z pětadvaceti metrů vylekal brankáře hostí.

35.

Ngadeu znovu ukázal své přednosti. Obehrál Syllu a vybojoval faul.

35.

Deli si krásně pohlídal kapitána hostí Hanniho a ve vlastním pokutovém území ho obral o míč.

36.

Slavia začíná postupný útok od obránců.

37.

Kenia si neporozuměl s van Kesselem. Anderlecht v pohodě odkopává.

38.

Bořil teď zvládl důležitý vzdušný souboj jeden na jednoho. Hanni by mířil sám na branku.

38.

Rumun Chipciu zatím velmi slabý. Zaujal pouze simulací a následným ošetřováním. Nyní jeho centr skončil na tribuně.

39.

Levan Kenia teď obešel Acheamponga, pravačkou odcentroval do malého vápna, kde jen o centimetry hlavou netrefil míč Švento. Míč i tak jen těsně netrefil branku. Největší příležitost domácích v zápase.

40.

A další centr domácích. Bořil našel ve velkém našel Škodu, který vracel míč do malého vápna, kde se ale ani jeden z domácích k zakončení nedostal.

41.

Teodorczyk fauloval Bílka rozehrává Pavlenka.

42.

Michal Frydrych obral o míč kapitána hostí Hanniho, potáhl si míč o zhruba 15 metrů a střelou z poza velkého vápna jen těsně minul levou tyč.

43.

Chipciu si míč zpracoval rukou.

44.

Po jednom ze soubojů upadl Kenia. Rozhodčí však znovu nepíská.

44.

Frydrych si v pohodě pohlídal Hanniho. Skvělá práce bývalého fotbalisty Baníku Ostrava.

45.

Po následném brejku se a centru z pravé strany van Kessela se k zakončení dostal Barák. Další rohový kop.

45.

K zakončení po rohu se dostal Ngadeu, ale jeho hlavička skončila mimo.

45+1.

Rozhodčí nastavil 2 minuty.

45+1.

Frydrych si neporozuměl s van Kesselem, míč končí v zázemí.

45+2.

Deli pohlídal náběh Sylly a nechal míč dolétnout do autu. Odkopává Pavlenka.

45+2.

Konec první půle.

Povedené choreo domácích fanoušků ocenili i hosté.

První poločas branku nenabídl. Opatrné utkání z obou stran bylo velmi vyrovnané, ale v závěru poločasu byli přece jen nebezpečnější domácí. Po výborné práci Kenie se k centru z pravé strany dostával Švento, který jen těsně hlavou minul míč.

46.

Druhý poločas právě začal.

46.

Ani jeden z trenérů se o poločase ke střídání neodhodlal.

46.

Bořil vybojoval na Appiahovi roh.

47.

Antoním Barák podle rozhodčího fauloval Nuytincka. Roh je tedy pryč.

47.

Hanni si navedl míč na střed hřiště, ale jeho přihrávka vzduchem končí v zázemí. Rozehrává Pavlenka.

48.

Anderlecht drží míč na svých kopačkách na své polovině.

49.

Chipciu centroval z pravé strany a Pavlenka musel vyrazit.

50.

Po centru Chipciu z pravé strany se dostal na první tyči k zakončení Sylla, který se štěstím o tyč protlačil míč za Pavlenku, který si na míč sáhl, ale před brankovou čárou ho neudržel.

52.

Anderlecht pokračuje s dobýváním branky domácích.

52.

Začátek druhé půle Slavii příliš nevyšel a hosté stále dobývají branku domácích.

53.

Anderlecht stále nastěhovaný před pokutovým územím Slavie.

54.

Slavia se brání pouze za cenu odkopů, které v pohodě sbírají stopeři Anderlechtu. Hosté znovu útočí. Hanni vybojoval na Barákovi rohový kop.

55.

A Anerlecht je stále u míče. Slavia by potřebovala podržet míč, což se ji úvodu druhé půle ještě nepovedlo.

56.

Anderlecht teď trochu ubral a kombinuje na své polovině.

56.

Acheampong teď sice přesprintoval Frydrycha, ale svůj centr poslal nad branku.

57.

Jan Bořil na polovině hřiště fauloval Teodorczyka. U míče znovu hosté.

58.

Kenia udržel přihrávku Frydrycha a vybojoval faul na polovině hostů. Jenže ihned po rozehrávce Frydrych odevzdal míč.

59.

Anderlecht teď chyboval a poslal míč do zázemí. Slavia ale brzy přišla o míč a Acheampong vybojoval roh.

60.

Opravdu hrůzostrašná úvodní čtvrthodinka druhé půle ze strany domácích.

60.

Další roh hostí.

60.

Po přízemním rohovém kopu se dostal Chipciu, který z voleje trefil břevno, od kterého se dostal míč k Teodorczykovi, který hlavou zvyšuje.

62.

Ani po druhé brance se domácí nezmátořili. Sylla společně s Teodorczykem kombinují poblíž pokutového území domácích.

63.

Tlak hostí pokračuje.

64.

Další nepřesnost na straně Slavie. Anderlecht začíná od svých stoperů.

64.

A nebýt Pavlenkova zákroku mohlo být 3:0. Praet však v samostatném úniku brankáře domácích nepřestřelil.

66.

Švento našel v šestnáctce Baráka, jenž nabil van Kesselovi, ale Holanďan technickou střelou přestřelil.

67.

Antonína Baráka nahrazuje Ruslan Mingazov.

68.

Střídají také hosté. Dennis Praet odchází, nahrazuje ho Stéphane Badji.

68.

Mingazov při svém prvním doteku s míčem nezpracoval.

69.

Teodorczyk vybojoval na Bílkovi roh. Tentokrát si už ale domácí signál pohlídali.

70.

Anderlecht znovu přitlačil Slavii před své pokutové území.

70.

Z centru Chipciua teď ale nic nebylo. Rozehrává Pavlenka.

71.

Kapitán Anderlechtu Hanni se dostal po přihrávce Badjiho ke střele ze 20 metrů a nádhernou střelou o břevno zvyšuje na rozdíl tří branek.

73.

Slavia je ve druhém poločase zatím bezradná. Uchyluje se pouze k občasným nákopům, které nemají šanci na úspěch.

74.

Čtvrtá branka hostí visela ve vzduchu. Acheampong utekl po levé straně a jeho centr skluzem poslal na Pavlenku domácí stoper Deli. Nechybělo mnoho k parádnímu vlastenci.

75.

Anderlecht znovu při útočném snažení. Syllovi chyběl krok k dalšímu ohrožení Pavlenky.

76.

Anderlecht kombinuje na své polovině.

77.

Slavia byla u míče jen chvíli a už zase útočí Anderlecht.

78.

Slavia střídá potřetí. Keniu střídá Mešanovič.

78.

Střádají také hosté. Syllu nahrazuje Diego Capel.

79.

Bořil fauloval nového muže na trávníku Capela.

79.

A Capel znovu leží na zemi. Tentokrát ho za cenu žluté karty sestřelil Mešanovič.

80.

Tentokrát na polovině fauloval Mingazov. Na fotbalistech domácích už je vidět frustrace z průběhu druhé půle. Anderlecht v pohodě kombinuje na své polovině.

82.

Další roh Anderlechtu nebezpečný nebyl. Pavlenka rozehrává.

83.

Heylen nechtěně dohrál ležícího Ngadeua, kterého momentálně ošetřují lékaři.

84.

Slavia byla u míče znovu jen chvíli. Dušan Švento fauloval Diega Capela na polovině hřiště.

85.

Anderlecht už nikam nespěchá a v poklidu kontroluje míč.

86.

Mingazov si vymodlil faul a rozhodčí jeho prosby vyslyšel. Zajímavý přímý kop pro Slavii.

87.

Van Kesselův přímý kop, ale neprošel ani přes prvního bránicího hráče. Jen o chvíli na podobné pozici fauloval hostující Chipciu.

87.

Slavia byla hodně blízko alespoň jedné brance. Michal Frydrych rozezvučel hlavou břevno.

88.

Po souboji Bílka s Teodorczykem zůstal Polák ležet na zemi. Počkal si až van Kessel zakopne míč do zázemí a pak hned vstal...

89.

Mešanovič si pomohl útočným faulem a ještě zpracoval míč rukou.

90.

90.

Skvělou práci předvedl Dušan Švento, který obešel Heylena a následným centrem našel Mešanoviče, který ale ze stoje hlavou míjí.

90+1.

Sudí nastavuje 4 minuty.

90+2.

Hosté dohrávají zápas s míčem na svých kopačkách.

90+2.

Mingazov fauloval Badjiho.

90+3.

Zápas se už jen dohrává.

90+4.

Nechybělo moc, aby Capel zvýšil na 4:0. Hanni společně s Chipciuem kombinovali poblíž pokutového území. Ke střele se dostal Capel, ale Pavlenka vyrazil.

Zápas je u konce.

Po velmi povedeném prvním poločase domácích přišla na řadu druhá hrůzostrašná půle. V první čtvrthodině druhé půle nepustili hosté Slavii k míči a Anderlecht z toho vytěžil dvě branky. Třetí branku poté přidal ještě skvělou střelou kapitán Hanni.