Sönderjyske
35. Ondrášek (pen.)
41. Ba Loua
51. Káčer

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Plzní a Sönderjyske. Zápas začne v Doosan Areně ve čtvrtek 24. září v 18:00 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Viktoria měla možnost vybojovat si účast v Lize mistrů, nakonec se ale musí spokojit pouze se třetím předkolem Evropské ligy. Západočeši šli v Alkmaaru do vedení v 78. minutě, soupeř ale v 90. minutě srovnal z penalty a prodlužovalo se. Během přidaných 30 minut se pak nizozemský celek ještě dvakrát prosadil a připravil Plzeň o šanci na Ligu mistrů.

Krátce po tomto zápase navíc Viktoria prohrála v domácí lize s Libercem vysoko 1:4, od té doby už se však dokázala zvednout. Mladou Boleslav porazila 2:1 a naposledy Bohemians 4:1.

Řady plzeňských hráčů rozšířil v uplynulých dnech reprezentační útočník Zdeněk Ondrášek, který se do Česka vrátil z americké MLS. Produktivní forvard se v novém působišti uvedl brankou a nastoupit by měl i dnes v předkole Evropské ligy.

FC Viktoria Plzeň. Logo

Sönderjyske

Vítěz Dánského poháru má v letošním ročníku zatím daleko menší zápasové vytížení než Plzeňští. Konkrétně odehrál pouze dvě ostrá soutěžní utkání. Sönderjyske na úvod ligového ročníku vyzvalo Midtjylland, aktuálního soupeře pražské Slavie v Lize mistrů, a zapsalo tři body za vítězství 2:0.

Na tento výsledek ale soupeř Viktorie navázat nedokázal hned v druhém kole dánské ligy zapsal nepříjemnou porážku. Na půdě Vejle prohrál 1:4.

1.

Domácí hráči obstarali výkop a postupně se s míčem vrátili až ke svému brankáři, který založí první akci.

1.

Z levé strany mířil do pokutového území Plzně nízký centr, domácí obránci se ale dobře vrátili a Hruška bude vykopávat.

2.

Ba Loua skončil na zemi po Bahově zákroku a nyní se nemůže přestat divit, že sudí neodpískal faul.

4.

Kopic byl tísněn bránícím hráčem, a tak do něj alespoň napálil balón, aby Plzeň rozehrávala rohový kop.

4.

Míč se po rohovém kopu odrazil až před pokutové území, kde byl volný Limberský. Tomu však rána vůbec nesedla, a tak míč skončil bezpečně v zámezí.

5.

Ba Loua dostal parádní pas do uličky za soupeřovu obranu, následně ale centrem na vzdálenější tyč nenašel Kopicovu hlavu.

6.

Hassan nabíral rychlost na pravé straně, výborně se k němu ale stáhl Kalvach, který vybojoval autové vhazování pro svůj tým.

8.

Jakub Brabec se výborně vrátil a zabránil téměř jisté brance! Aleš Hruška totiž po výběhu z branky nebyl u míče jako první, Anders Jacobsen si prohodil míč za něj a už byl sám před odkrytou sítí. Kapitán Plzně se k němu ale v poslední chvíli stáhl a odvrátil míč na rohový kop!

10.

Jak odhalily opakované záběry, po rohovém kopu zasáhl míč nataženou ruku domácího Hejdy. Rozhodčí si ale situace buď nevšiml, nebo usoudil, že na penaltu není.

11.

Hosté předvedli ukázkový dlouhý aut a v plzeňské šestnáctce byly zmatky. Viktoriáni ale nakonec dokázali odvrátit míč do bezpečí.

12.

Do pokutového území domácích mířil střílený centr. Skončil ale jen na kopačkách Plzeňských.

16.

Po několika minutách hostujícího náporu se hra opět poněkud uklidnila a míč drží na kopačkách domácí.

17.

Absalonsen si seběhl za obranu a dostal míč! Hostující kapitán se nakonec odhodlal ke střele z ostrého úhlu a Hruška musel zasahovat.

18.

Kalvach výborně vybojoval míč a vysokým lobem vyslal vpřed Kopice. Poslední bránící hráč na míč těsně nedosáhl, brankář Lawrence byl ale z brány včas a nedovolil Kopicovi zakončit. Domácí křídelník tak vrátil míč do druhé vlny, odkud přišla rána, jež mířila nad branku Sönderjyske.

22.

Jacobsen nyní hodně jednoduše prošel až do šestnáctky, vzápětí se ale rozhodl pro přihrávku naslepo, která skončila u plzeňských hráčů.

22.

Dal Hende měl na levé straně hodně času, centr ale vůbec nezvládl. Do míče se příliš opřel a balón prolétl vysoko nad všemi hráči a zamířil až do zámezí.

24.

Domácí hráči se snaží hru uklidnit, dosavadní průběh totiž jasně ukázal, že rozháraná hra vyhovuje spíše hostujícímu celku.

25.

Brabec už měl dlouhé kombinace kolem poloviny hřiště dost, a tak vyslal vpřed vysoký balón na Limberského. Domácí krajní obránce si ale nepohlídal svoje postavení a byl načapán v ofsajdu.

26.

Do vápna si po rychlém brejku sbíhali Ondrášek i Čermák, prudký přízemní centr z pravé strany byl ale hodně nepřesný.

27.

Ba Louův centr neprošel na volného Ondráška, je z toho ale aspoň roh pro Viktorii.

28.

Havel se odhodlal ke střele z pořádné vzdálenosti a několikrát tečovaný míč se odrazil málem až k Ondráškovi. Hosté ale nakonec odvrací.

28.

Hosté se dostali do rychlého protiútoku a mohli jít do vedení! Z levé strany totiž zamířil na branku střílený centr Dal Hendeho a domácí brankář měl co dělat, aby balón vytěsnil mimo tři tyče!

30.

Hassan skončil na zemi a museli k němu lékaři. Vypadá to navíc, že nebude moci pokračovat a dánský celek bude muset střídat. Zatím ale hosté pokračují v deseti.

30.

Plzeň neproměnila obrovskou možnost! Kopic nejprve z bezprostřední blízkosti trefil jen tyč a Ondráška vzápětí z ideální pozice na středu vápna vychytal brankář Lawrence! To může Západočechy hodně mrzet.

31.

Je to tak, Rilwan Hassan skutečně dohrál. Na trávníku ho nahradí Julius Eskesen.

33.

Viktoriáni rozehrávali standardní situaci ze zajímavé pozice, z dobré příležitosti ale nic nebezpečného nevytěžili.

34.

Kalvachův centr mířil na zadní tyč na Ba Louu. Hosté proto odkopli na rohový kop.

34.

Brankář Lawrence po centru špatně vyboxoval a dorážející Brabec byl následně faulován! Penalta pro Plzeň!

34.

Johan Absalonsen za svoje počínání navíc dostává žlutou kartu.

35.

Plzeň dává gól! ZDENĚK ONDRÁŠEK si počínal jako mazák a pokutový kop spolehlivě proměňuje! Reprezentační útočník poslal míč k pravé tyči, zatímco gólman Lawrence se vrhl na opačnou stranu.

39.

Viktoria se vstřelenou brankou uklidnila a mohla navýšit! Rychlost nabral na pravé straně Káčer, který odcentroval k bližší tyči, Ondrášek ale hlavičkou zasáhl jen těsně bránícího soupeře. Následovat bude roh.

40.

Ondrášek předvedl příkladný presing a dostal soupeře pod tlak. Lawrence však nakonec dokázal odkopnout ještě před rozeběhnutým Ba Louou.

41.

Plzeň dává gól! Obrana hostí se dopustila pořádné hrubky a domácí odskakují o druhou branku. Stopeři Sönderjyske se mezi sebou totiž vůbec nedomluvili a k míči se dostal Kopic. Toho sice vychytal vyběhnutý Lawrence, ADRIEL BA LOUA už ale vzápětí zakončoval do úplně prázdné branky.

45+1.

Z levé strany mířil do pokutového území Plzně nebezpečný centr, hostující útočník ale na balón nakonec nedosáhl.

45+1.

První poločas skončil.

První poločas je minulostí a domácí hráči po něm vedou o dvě branky. Dánský celek vstoupil do utkání lépe a v úvodních minutách byl nebezpečnější, svoji tutovou možnost však v branku proměnit nedokázal. Hra se tak postupně vyrovnala a v 34. minutě vybojovala Plzeň pokutový kop. Ten zkušeně proměnil Zdeněk Ondrášek, který tak dal Viktoriánům na kopačky potřebný klid. Krátce před sirénou využili domácí hráči ještě zaváhání soupeřovy obrany a díky trefě Adriela Ba Louy navýšili na dvoubrankový rozdíl. Do druhého poločasu tak budou Plzeňští vstupovat s vcelku pohodlným náskokem.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Hned deset vteřin po startu poločasu zamířil míč na Jacobsena za plzeňskou obranu. Hostující útočník se opřel do míče z první, branku ale vůbec netrefil.

47.

Hosté rozehráli standardní situaci na pravou stranu, Bah si ale nedokázal míč zpracovat a Hruška bude vykopávat.

49.

Hosté jsou ve druhé půle zatím hodně nebezpeční, každou akci ale zatím zakončí nevhodně! Tentokrát prošla přízemní přihrávka přes dva hráče dánského celku až na zadní tyč, kde byl rozeběhnutý Bah, tomu střela ovšem vůbec nesedla a míč skončil vedle plzeňské brány.

50.

Ondrášek si dobře pokryl míč u pomezní čáry a vybojoval balón pro Viktorii v blízkosti soupeřovy branky.

51.

Plzeň dává gól! Nyní už to s domácími vypadá opravdu dobře! Ke střele z dálky se odhodlal Kopic, trefil ale jen tyč. Míč se však odrazil příhodně pro MIROSLAVA KÁČERA a ten už dorazil přesně!

56.

Victor Mpindi Ekani zajel ve středu hřiště hodně důrazně do jednoho ze soupeřů a za svoje počínání dostává žlutou kartu.

57.

Mpindi Ekani pokračuje v důrazné hře a v krátké době se dopustil druhého faulu. Dánský celek se rozhodně nevzdává a dál chce bojovat o zdramatizování.

59.

Kopic předvedl na pravé straně několik pěkných kliček a hostující obránci si s ním nevěděli rady. Plzeňský hráč se nakonec rozhodl pro přihrávku do druhé vlny, odkud vypálil Káčer, jeho pokus ale neprošel přes obranný blok Sönderjyske.

62.

Káčer i Albaek šli do souboje o míč kolíky napřed a domácího záložníka tento souboj pořádně bolel. Sudí ale faul nepíská, jelikož hostující hráč byl u balónu jako první.

62.

Hostující trenér Glen Riddersholm si zřejmě neodpustil nějakou poznámku směrem k rozhodčímu a dostává žlutou kartu.

66.

Přibylo faulů a hra je více rozkouskovaná, než tomu bylo doposud.

67.

Jacobsen už si sbíhal za plzeňské obránce, v poslední chvíli mu ale míč odkopl od kopačky obětavý Brabec.

68.

Hosté se po rohu dostali k hlavičce, míč ale bezpečně zamířil daleko vedle plzeňské branky.

70.

Míč po rohovém kopu nebezpečně poskakoval vápnem plzeňského týmu, hostující hráč se ale nedokázal otočit ke střele a domácí odkopli.

70.

Alexander Bah zastavil prchajícího hráče nedovoleně a dostává žlutou kartu.

71.

Je tu první střídání na straně domácích. Střelce druhé branky Adriela Ba Louu nahrazuje Joel Kayamba.

71.

Dohrál rovněž hostující Mads Albaek, kterého střídá Emil Frederiksen.

73.

Kopic se uvolnil s míčem před šestnáctkou a prověřil Lawrencovu pozornost prudkou střelou.

74.

Johan Absalonsem přenechává své místo na hřišti Hajimu Wrightovi.

75.

Kayamba posílá z pravé strany do vápna jeden centr za druhým, žádný jeho míč ale ještě nebyl úspěšný.

76.

Eskesen si seběhl za obranu a ztroskotal na vyběhnutém Hruškovi! Veliká šance však nikoho vzrušovat nemusela, protože hostující hráč byl v ofsajdu.

77.

Hosté se dál snaží dosáhnout alespoň na jednu branku, v závěrečné fázi jim dnes ale není přáno.

78.

Hosté vybojovali míč a šli nebezpečně vpřed! Zleva nakonec centroval na vzdálenější tyč Wright, v poslední chvíli ale odkopl míč na rohový kop Limberský.

79.

Střelec první branky Zdeněk Ondrášek střídá! Na hřiště přichází Jean David Beauguel.

82.

Hosté rozehráli standardní situaci přímo na branku. Hruška ale dokázal vyboxovat míč a Viktoriáni se ubránili.

85.

Hosté jsou dál aktivní a nyní vybojovali další rohový kop.

86.

Od rohového praporku ale žádné nebezpečí nepřišlo a hra se vrací až k půlící čáře.

87.

Zatímco hráči Sönderjyske se snaží o vstřelení alespoň čestné branky, Plzeňští už se příliš nikam neženou a spíš vyčkávají na konec utkání.

88.

Jacobsen dokázal zkrotit míč mezi dvěma bránícími hráči ve vápně a nakonec i zakončil! Hruška však zasáhl nataženou rukou.

90.

Závěr zápasu odehraje Pavel Bucha, který vystřídal Aleše Čermáka.

90+1.

Sudí nastavuje dvě minuty.

90+2.

Miroslav Káčer si ještě stihl vykoledovat žlutou kartu.

90+2.

Konec zápasu.

Je konec, domácí Viktoria Plzeň slaví postup do 4. předkola Evropské ligy. Viktoriáni v první půli potrestali dvě soupeřovy chyby, čímž se dostali do dvougólového vedení, a ve druhé půli ještě zásluhou Miroslava Káčera navýšili. Třígólový rozdíl však úplně nereflektuje obraz předvedené hry. Hráči Sönderjyske byli aktivní a nebezpeční, nedokázali být však úspěšnější v konečné fázi a nakonec se vůbec neprosadili.