2:0
1:0
FC Slovan Liberec
29. Rodrigues, 67. Pelkas

Sledujte online přenos ze zápasu Evropské ligy mezi PAOK Soluň a Slovanem Liberec. Zápas začne v 17:00.

Liberec

Slovan Liberec nastoupí k rozhodujícímu zápasu v Soluni v této sestavě: Dúbravka - Karafiát, Coufal, Pokorný, Bartošák - Ekpai, Breite, Folprecht, Vůch - Ševčík - Komličenko.

Na lavici náhradníků budou připraveni: Hladký, Súkeník, Bláha, Kubyškin, Markovič, Sýkora, Bartl

PAOK

PAOK bude o postup bojovat se třemi útočník.

Liberec hraje o postup a také o poměrně výraznou finanční injekci spojenou s proniknutím do jarní fáze Evropské lize. O financích spojených s působením českých týmů v evropských pohárech se dnes rozepsal kolega Luděk Mádl.

Pojďme se podívat na možné scénáře vyústění základní skupiny J.

1. Pokud Slovan vyhraje a zároveň Karabach doma neuhraje proti Fiorentině ani bod, tak se s postupu bude radovat Liberec.

2. Pokud Liberec zvítězí a Karabach alespoň remizuje, tak se s postupu bude radovat ázerbájdžánský tým.

3. Pokud zvítězí PAOK i Karabach, tak se s posupu bude radovat Karabach.

V nejlepší pozici se momentálně nachází Karabach, který ale čeká těžký duel proti Fiorentině.

Fotbalisté obou týmů už jsou zhruba patnáct minut na hřišti a zahřívají se na provozní teplotu.

Přestože jde o velmi důležitý zápas, tak domácích fanoušků zatím příliš nepřišlo. Uvidíme, jaká bude návštěva na Toumba Stadium v Soluni, na který se vejde 32 tisíc diváků.

Soluni se podobně jako Liberci v letošním ligovém ročníku příliš nedaří. PAOK s 11 body okupuje 11. příčku a má pouze čtyřbodový náskok na sestupové příčky. V Řecku je odehráno 10 kol.

Sázkové kanceláře favorizují domácí. Kurzy na PAOK se pohybují okolo 1,5-1,6. Remízu můžete hrát od  4,3-4,5 a vítězství Liberce můžete vsadit v kurzu okolo 6,0.

Zápas za chvíli začne. Liberec dnes oblékl oranžovou sadu dresů.

1.

Zápas právě začal.

2.

PAOK začal aktivně a hned v úvodu nakopl míč do vápna. Dúbravka však nemusel zasahovat. Následně fauloval Pokorný a PAOK má možnost zajímavé standardky.

5.

Liberec se v úvodu spíše brání a nechává hrát domácí.

6.

Breite si teď nerozuměl se spoluhráči a jeho kolmá přihrávka našla pouze brankáře domácích.

Ještě před celou situací si Komličenko zkoušel vymodlit penaltu, ale Varela hrál čistě a rozhodčí penaltu správně nenařídil.

7.

Liberec se trochu osmělil a začíná hrozit. Jenže Karafiátův centr z pravé strany byl velmi nepovedený. Odkopává brankář domácích.

8.

Osmá minuta patřila Liberci. Hostující obránci hned dvakrát odvraceli nebezpečný centry.

9.

Zatím největší šanci zápasu měli na svědomí domácí. Rodriguez obešel po levé straně Karafiáta, přízemním centrem odcentroval a celou situaci hasil odkopem na roh Pokorný.

10.

Z rohem si nadvakrát poradila liberecká obrana.

10.

Po zatím největší šanci v zápase se v útoku usadili domácí a obléhají velké vápno Dúbravkovy branky.

12.

PAOK teď ve středu hřiště rychle rozehrál přímý kop. A Campos se v záhy ocitl na pravé straně. Jeho centr odvrátila liberecká obrana na roh, který domácí hráč kopl do autu. Odkopává Dúbravka.

14.

Liberec se po slabší chvilce zmátořil a na chvíli zaměstnal domácí obranu.

15.

Jenže přišla ztráta ve středu hřiště a z následujícího brejku se dostal domácí Rodriguez ke střele z hranice velkého vápna. Důbravka se proletěl vzduchem, ale zasahovat nemusel, střela šla asi dva metry vedle levé tyče Dúbravkovy branky.

16.

Liberec kombinuje mezi stopery a Dúbravkou. Následný nákop Komličenko pro své spoluhráče nesklepl a s postupným útokem začíná PAOK.

18.

Hra zatím postrádá vyšší tempo. Je vidno, že ani jeden z týmů nechce chybovat.

19.

Poslední minuta byla ve znamení autových vhazování. Oba týmy si tuto herní činnost vyzkoušely několikrát.

19.

Velmi svižný brejk PAOKu stačil Karafiát zblokovat na roh, který Dúbravka schoval do svých rukavic.

20.

Varela ošklivě přišlápl libereckého Mosese, jenž zůstal ležet na hřišti. Nigerijev v libereckém dresu už ale zase běhá za míčem.

22.

První žlutou kartu v zápase inkasoval domácí Dimitros Pelkas, který po odehrání míče zajel do Lukáše Bartošáka.

24.

Liberecký Nigerijec Ekpai znovu po jednom střetu zůstal ležet na hřišti. Rozhodčí faul neodpískal, pouze přerušil hru.

25.

V Karabachu je zatím rovněž bezbrankový stav.

25.

Campos se prosadil přes Bartošáka a odcentroval. Stopeři hostí odvrátili míč do střední vzdálenosti, odkud jeden z hráčů PAOKu přestřelil.

27.

Domácí vedou na střelecké pokusy 5:1. Na střely na branku je to však stále 0:0.

27.

PAOK je v posledních minutách nebezpečnějším týmem. Liberec je směrem dopředu velmi nevýrazný a osamocený Komličenko navíc prohrává většinu vzdušných soubojů.

28.

Liberec teď po pravé straně rozjel protiútok, který ale domácí obrana utnula asi 40 metrů od své branky.

29.

PAOK se dostává do vedení. Liberec ztratil míč ve středu hřiště, Matos odcentroval přes Bartošáka a Rodrigues si našel střílený centr poblíž penaltového puntíku a přízemní střelou otevírá skóre zápasu.

32.

Hosté se v 32. minutě dostali poprvé do náznaku gólové příležitosti. Ale Breite nedokázal ve vzduchu zakončit a obrana PAOKu si v pohodě poradila.

33.

Už třetí žlutá karta pro domácí. Komličenko vypomohl obraně a obhodil si stopera Crespa, který ho povalil na zem.

34.

Domácí se ještě chvíli před situací, ve které Crespo fauloval Komličenka dožadovali penalty po ruce Pokorného. Ale opakované záběry ukázaly, že liberecký kapitán rukou nezahrál.

35.

Bartošák je v první půli v jednom kole. Brazilec Matos se přes Bartošáka dostává k centrům až příliš snadno.

36.

Liberec je zatím slabším týmem a směrem dopředu nic nepředvedl.

37.

Střelec první branky zápasu Rodrigues zůstal po jednom střetu uprostřed hřiště ležet na hřišti. Lékaři mu sprejem ledují záda.

38.

Už se zase hraje a Liberec poslušně vrací míč domácím.

38.

Ekpai nehraje příliš povedené utkání. Nigerijec před chvíli ztratil míč, když se utopil v kličkách a teď po vzdušném souboji s obráncem zůstal už potřetí v zápase ležet na hřišti.

39.

Z následného přímého kopu byly jen odvracené centry. Liberci nevyšel centr ani natřikrát.

40.

Po kratší pasáži Liberce se k míči dostali znovu domácí.

41.

Breite vybojoval míč ve středu pole.

41.

Vůch po narážečce s Ekpaiem a následné kličce odcentroval. Ale Komličenko na centr nemohl dosáhnout.

42.

Dúbravka zachránil Liberec od dalšího inkasovaného gólu. Rodrigues v pohodě obešel Karafiáta odcentroval na Pelkasa, kterému se střela nepovedla, ale míč se na hranic malého vápna dostal k zakončujícímu hráči PAOKu, který pohotově poslal míč patičkou na branku a jen skvělý reflex Dúbravky zabránil druhému gólu zápasu.

44.

Liberec na útočném výletě.

45.

Ekpai hraje opravdu špatně. Nyní nedokázal přihrát na zhruba čtyři metry a překazil postupný útok Liberce.

45.

Komličenko zazdil další postupný útok Liberce.

45.

Pravý obránce Matos teď s míčem na kopačkách proběhl asi 40 metrů a z úhlu vystřeli. Dúbravka vyrazil na roh.

45+1.

Z rohu nic nebylo a sudí nastavili 2 minuty nad rámec první půle.

45+2.

K největšímu rozruchu před brankou golmana PAOKu došlo až v nastaveném čase první půle. Kdy se po sérii přihrávek dostal uvnitř pokutového území ke střele Ekpai, ale Nigerijec jen potvrdil, že nehraje svůj zápas. Jeho střela se ani nedošourala k brance a mířila navíc velmi mimo. Jeden z libereckých dokonce ještě míč zachytil a útok pokračoval, ale bez úspěchu.

46.

Zase ta pravá strana PAOKu. Hned v úvodu druhé půle zradilo domácí jen špatné zakončení.

47.

Nový muž na hřišti Daniel Bartl zachytil přihrávku od jednoho ze stoperů Liberce v zámezí.

48.

Liberec bude rozehrávat po faulu na Coufala.

49.

Slovan sice drží míč, ale poblíž svého golmana. Navíc domácí umně presují.

49.

Liberec sice ve druhé půli drží míč, ale ani zdaleka se nemůže dostat na dostřel branky domácích.

50.

Navíc Folprech si pomohl útočným faulem. Těžko říct, zda si Slovan po takovém dosavadním výkonu v zápase zaslouží postup...

51.

Varela ve vzdušném souboji fauloval Komličenka. Jenže zajímavý přímý kop zahráli hosté na krátko a Vůch ztratil míč proti Matosovi.

52.

Vůcha nebezpečně nakopl Matos a vysloužil si žlutou kartu.

52.

Následný přímý kop zahráli domácí mimo tři tyče.

53.

Komličenko ztratil míč zády k brance na hranici velkého vápna. Další doslova zazděný postupný útok hostí.

54.

Campos z rohu velkého vápna vyzkoušel pozornost Dúbravky. Slabá střela však nenadělala hostujícímu brankáři problémy.

55.

Vůch zpracoval dlouhý míč, navedl ho poblíž k pokutovému území a vybídl Bartošáka k centru. Ševčík přízemní centr napálil mimo.

57.

Fotbal se v posledních minutách hraje hlavně okolo středového kruhu.

58.

První žlutou kartu hostí si vysloužil Nigerijec Ekpai, který se mimo hru snažil zamezit domácím vhodit aut. Ekpai jen umocňuje svůj slabý výkon.

59.

Hosté faulovali zhruba 30 metrů od Dúbravkovy branky.

59.

Přímý kop Pelkase skončil asi tři metry nad.

61.

PAOK v posledních minutách obléhal branku Dúbravky a Pelkas se v jednu chvílu už napřahoval ke střele z hranice pokutového území, ale skvělý obranný zákrok Petra Ševčíka znamenal, že Dúbravka nemusel zasahovat.

62.

Kapitán Pokorný zahrál dlouhý nakopávaný míč rukou před unikajícím útočníkem a dostal žlutou kartu.

63.

Ekpai povalil Leovace a PAOK zahrává přímý kop zhruba z 25 metrů. Ekpai by si měl uvědomit, že už jednu žlutou kartu má

64.

Centr zahraný na zadní tyč Campos nezakončil, ale PAOK stále útočí.

65.

Nigerijce Ekpaie nahrazuje Jan Sýkora.

65.

Vůch teď povalil poblíž rohového praporku Rodriguese. Další přímý kop pro PAOK zahraný znovu na zadní tyč, ale ani tentokrát domácí nezakončili.

66.

Domácí stále aktivní a Liberec hraje dnes opravdu velmi špatně.

67.

Zdá se, že je rozhodnuto Pelkas si naběhl na centr z levé strany obránce Leovace. A řecký středopolař před Dúbravkou zakončil do odkryté branky.

69.

Největší šanci hostí vychytal domácí golman Glikas. Komličenko si parádně naběhl na centr z pravé strany a koníčkem zakončil k levé tyči, ale přesouvající se brankář domácích dokázal nohou míč vytlačit na tyč.

71.

S Libercem mohlo být ještě hůře. Campos se dostal k odraženému míči na hranici velkého vápna a křižnou střelou jen těsně přestřelil.

72.

Domácího hrotového hráče Athanasidise nahrazuje dvacetiletý Koulouris.

73.

Lukáš Bartošák nákopem trefil slabiny Pelkase, který se svíjí na hrací ploše.

76.

Komličenko se teď dvakrát bil o každý metr se stopery PAOKu, ale neuspěl a k míči se nakonec nedostal.

77.

Rychlý brejk PAOKu zastavil Folprecht jen za cenu žluté karty.

79.

Trpišovský střídá potřetí. Folprechta střídá Kubyškin.

80.

Střídají také domácí. Střelce druhé branky zápasu Pelkase nahrazuje Shakhov.

81.

Bartošák si teď nerozuměl s Dúbravkou a zahrál hlavou na roh pro PAOK.

82.

Po rohovém kopu Campose s k hlavičce dostal Rodrigues, ale jeho pokus skončil mimo.

82.

Domácí střídají potřetí. Leovace nahrazuje Malezas.

83.

PAOK teď parádně vykombinoval libereckou obranu, ale přihrávka na Rodriguese už šla do ofsajdu. Takže zbytečné vzrušení.

84.

Bartl fauloval poblíž rohového praporku. Přímý kop Rodriguese zblokovala liberecká obrana na roh.

85.

Dúbravka zaváhal při výběhu na roh. A jeden z hráčů PAOKu se prosadil v hlavičkovém souboji, ale zamířil pouze na horní síť.

Karabach doma prohrává s Fiorentinou 2:1. PAOK nyní postupuje, Karabach by musel vstřelit dvě branky.

86.

Liberec získal autové vhazování na polovině PAOKu.

88.

Varela udržel míč na pravé straně proti třem libereckým a vybojoval přímý kop.

88.

Domácí více méně už jen dohrávají zápas.

89.

Marně vzpomínám, kdy naposled si dal Liberec alespoň čtyři přihrávky v řadě.

89.

Další žlutou kartu si vysloužil střídající Sýkora.

90.

PAOK dohrává zápas a drží míč na svých kopačkách.

90+1.

Rozhodčí nastavuje ještě tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2.

PAOK kombinuje na vlastní polovině.

90+2.

Liberec začíná jeden z posledních útoků nákopem golmana Dúbravky.

90+3.

Vůch neobešel Varelu a poté ho fauloval.

90+3.

PAOK nespěchá s rozehrávkou přímého kopu na vlastní polovině.

90+4.

Zápas je u konce a z postupu do jarní části se raduje domácí PAOK.

Slovan Liberec byl po celý zápas slabším celkem. PAOK přestřílel Slovan 18:5, držel častěji míč na kopačkách a hostům dokonce nepovolil ani jeden rohový kop. Liberec se domácím vyrovnal pouze v počtu žlutých karet.

Český fotbal bude tedy na jaře v Evropské lize reprezentovat pouze pražská Sparta. U dalších onlinů na shledanou.