56. Diakhate (pen.)
8. Matějovský
33. Komličenko (pen.)
47. Mešanovič

Vítejte u online přenosu z odvetného utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Ordabasy Šymkent a Mladou Boleslaví. Utkání bude zahájeno ve čtvrtek 1. srpna v 16:00.

Přeji pěkné odpoledne, také dnes jsou na programu boje o evropské poháry a my se dnes zaměříme na odvetné utkání 2. předkola Evropské ligy mezi Ordabasy Šymkent a Mladou Boleslaví. Týmy jdou do dnešního zápasu po remíze 1:1 z úvodního duelu. Podle sázkových kanceláří je mírným favoritem na postup domácí celek.

Šymkent Ordabasy je aktuálně čtvrtý celek kazašské ligy, přičemž má za sebou již dvacet odehraných kol. Ordabasy mají aktuálně 37 bodů, přičemž je od první Astany oddělují pouhé čtyři body. V posledním utkání se navíc kazašský celek prezentoval vítězstvím 1:0 nad Ertisem Pavlodar, což je pro Ordabasy příjemným povzbuzením před dnešní odvetou. Celkově pak Ordabasy na domácí půdě neprohrály v patnácti z posledních šestnácti zápasů.

Mladá Boleslav se momentálně nachází na čtvrtém místě Fortuna ligy, když si ve třech kolech připsala jednu porážku a dvě vítězství. Během posledního víkendu si Boleslavští poradili s Opavou, která sice šla do vedení, ale svěřenci kouče Webera zápas čtyřmi góly dokázali otočit. Dominantní výkon potvrzuje také poměr střel 17:6!

Dnešní utkání bude řídit Mads-Kristoffer Kristoffersen. Jako asistenti se představí Lars Hummelgaard a Dennis Wollenberg Rasmussen. Všichni rozhodčí jsou z Dánska.

Ordabasy

SESTAVA ŠYMKENTU ORDABASY

Nepogodov - Dosmagambetov, Jerlanov, Fontanello (C), Malij, Bystrov - Mahlangu, Diakhate, Mehanovič - Ščetkin, Badibanga

Šajzada - Korobkin, Kovalčuk, Paulo, Šamši, Žangylšbaj

M.Boleslav

SESTAVA MLADÉ BOLESLAVI

Šeda - Křapka, Takács, Pudil, Túlio - Ladra, Hubínek, Matějovský, Bucha - Komličenko, Mešanovič

Stejskal - Auer, Budínský, Ewerton, Fulnek, Klíma, Wágner

Dnes jdeme do boje v této sestavě 💙💙💙💙💙⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️ #fkmb #fkmladaboleslav #mladaboleslav #fotball #boleslavvsrdcimam #jdemedoboje #fortunaliga #fortunaligacz #fotbal #spolecnezanasemesto #modrobila #evropa #liga

Zveřejnil(a) FK Mladá Boleslav dne 01. August 2019

Podle oficiálních informací bude v Šymkentu slunečno a teplota kolem 35 °C. Rozhodně tak fotbalisty Mladé Boleslavi nečeká nic jednoduchého, na takové teploty nejsou úplně zvyklí.

Fotbalisté nastupují na hrací plochu. Domácí se dnes představí v bílých dresech, hráči Mladé Boleslavi oblékli oranžovou sadu.

1.

UTKÁNÍ PRÁVĚ ZAČALO.

1.

Hned při první akci se Mladá Boleslav kombinací dostala na pravou stranu útočné poloviny. Finální přihrávka do vápna nepřišla.

2.

Již také Ordabasy se dostaly na polovinu soupeře, avšak Ščetkina si dobře pohlídal Daniel Pudil. Ofenzívu mohou znovu rozvíjet hosté.

3.

Mahlangu si šikovně narazil s Badibangou, ale poslední dotek už nebyl ideální. Následně ve středu hřiště fauloval Malij.

4.

Centr z pravé strany se příliš nepodařil Hubínkovi. Domácí hru dlouhým nákopem přenáší na útočnou polovinu.

5.

V úvodu páté minuty využil Mehanovič podklouznutí soupeře a okamžitě zakončoval z hranice pokutového území. Střela letěla přesně do rukavic brankáře Šedy.

6.

Zákrokem proti pravidlům se provinil Matějovský, který dal nohu příliš vysoko a zasáhl Mehanoviče. Domácí budou rozehrávat zhruba deset metrů od poloviny.

7.

Badibanga si dobře počkal na levé straně a po obdržení míče přihrával do pokutového území. Tam zakročila obrana Mladé Boleslavi.

8.

Tak to je fantastický vstup do zápasu. Po vhazování šel míč rychle k MARKU MATĚJOVSKÉMU, který si narazil se spoluhráčem a rázem měl prostor kousek za pokutovým územím. Následovala fenomenální střela pravačkou, po které míč zamířil nechytatelně pod břevno Nepogodovovy brány.

9.

Domácí se pochopitelně snaží o rychlou odpověď. Po akci na pravé straně však nedokázali přihrát před bránu.

10.

Tentokrát se domácí pokusili o průnik na levé straně. Ani v tomto případě Ordabasy nezískaly možnost finální přihrávky.

11.

K ohrožení brankáře Šedy se odhodlal Bystrov, který zvolil střelu zhruba z dvaceti metrů. Gólman Mladé Boleslavi byl připraven.

13.

Odražený centr zprava se dostal před Mahlangua, který okamžitě vypálil. Hosté míč srazili na roh.

14.

Standardní situace domácího celku skončila hlavičkou, jež mířila vysoko nad bránu Jana Šedy.

15.

Ordabasy podle očekávání převzaly iniciativu a po inkasované brance se snaží kombinovat směrem vpřed. Nyní se však domácí zastavili několika nepřesnostmi.

16.

Rychlý brejk v podání Badibangy. Domácí útočník sovu akci zakončil centrem do Pudilovy hlavy.

17.

Mladá Boleslav se na chvíli ujala míče na útočné polovině. Opět z toho byla nepřesnost, které jsou teď k vidění na obou stranách.

18.

Nyní už se svěřenci kouče Webera prodrali až k rohovému praporku a po vhazování dokonce do šestnáctky. Ohrožení Nepogodova se nekonalo.

19.

Kolmá přihrávka směřující ke Ščetkinovi byla příliš dlouhá. Šeda se v klidu chopil míče a rozehrál.

20.

Hubínek to nakonec zkusil zakončením z poměrně výrazné vzdálenosti. Míč putoval přímo do náruče dobře postaveného Nepogodova.

21.

Chybná rozehrávka domácích darovala míč Mladé Boleslavi a Mešanovič to využil k zisku nedovoleného zákroku soupeře. Zajímavá standardní situace pro Mladou Boleslav.

22.

K rozehrání volného kopu se postavil Marek Matějovský, který volil technické zakončení přes zeď. Ta míč ovšem přizvedla na roh.

23.

Výborná přihrávka na Mešanoviče, který si míč v pokutovému území příliš dlouho zpracovával. Defenzíva Ordabasy jej rázem ztrojila.

23.

Marco Túlio ještě navázal na solidní pasáž Mladé Boleslavi a získal pro hosty druhý rohový kop v utkání.

24.

Právě Túlio míč šikovně prodlužoval, ale na malém vápně kralovala vysoká stoperská dvojice domácího mužstva. Nyní je nařízena přestávka na občerstvení.

26.

Domácí poměrně jednoduše prošli přes střed hřiště a dostali se až k centru do šestnáctky. Badibanga míč naštěstí netrefil ideálně.

27.

Hráči Ordabasy po krátkém občerstvení znovu přidali a drží soupeře před Šedou.

28.

Mahlangu dostal míč od Badibangy, načež se okamžitě odhodlal ke střele zpoza vápna. Kulatý předmět byl sražen na roh.

29.

Nepřesnost od Matějovského, který se pokusil vysunout Ladru. Ordabasy hru znovu bleskově otáčejí.

30.

Dlouhý míč zpoza půlící čáry nedostihl opět Ladra a následně bylo husto v pokutovém území Mladé Boleslavi. Badibanga volil přihrávku na střed šestnáctky, ale Bystrov už nemířil přesně.

31.

Výborně! Po dobré kombinaci na pravé straně šel míč ke Křapkovi, který byl v šestnáctce podražen Fontanellem. POKUTOVÝ KOP!

32.

Žlutou kartu za protesty dostává May Mahlangu.

33.

Skvěle! K exekuci pokutového kopu se postavil kanonýr NIKOLAJ KOMLIČENKO, který zvolil zakončení po zemi k pravé tyči. Nepogodov sice vystihl směr, ale na míč nemohl dosáhnout.

34.

Domácí fotbalisté jsou nyní velmi otřeseni a znovu Mladou Boleslav pustili k ofenzívě. Středočeši sice získali rohový kop, avšak z něj Nepogodova neohrozili.

36.

Ordabasy se vůbec nemohou dostat zpět do potřebného tempa a v útočné fázi jim chybí hodně přesnosti.

37.

V naprosté pohodě hosté přenesli hru na útočnou polovinu hřiště. Svěřenci kouče Webera jsou si vědomi toho, že by museli inkasovat tři branky, tudíž mohou hrát s klidem.

38.

Hodně tvrdě teď do Ladry zajel Sergej Malij a nutno říci, že stoper Ordabasy za žlutou kartu může děkovat. Tady mohla klidně přijít i červená.

39.

Hodně dlouhá přihrávka Šedy nenašla adresáta. Míč putoval přímo do zámezí, tudíž mohou hrát domácí.

40.

Kazašskému celku se v posledních minutách opravdu nedaří. Při zatím poslední akci si Badibanga nepohlídal ofsajd.

41.

A teď jsme pro změnu sledovali příliš vysoký centr Bystrova. Uvidíme, zda si Ordabasy před koncem poločasu vypracují ještě nějakou šanci.

42.

Po faulu Buchy přišel volný kop Mehanoviče. Jenže ofenzíva domácího celku si nepohlídala ofsajdovou hranici.

43.

Mladá Boleslav uklidňuje poněkud nervóznější desítky vteřin a přenáší hru aspoň k polovině hřiště.

44.

Další nedovolený zákrok jednoho z hostů, tentokrát se jednalo o Hubínka. Ordabasy budou rozehrávat z levé strany.

45.

Bohužel se domácí prosazují v samotném závěru prvního poločasu. Centr z místa předchozího přestupku byl odvrácen, ale proti další přihrávce šel nedůrazně Šeda. Boleslavský gólman míč zpracoval jen pro ALEXEJE ŠČETKINA, který zakončil do odkryté brány.

45.

Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

45+1.

Skvěle to udělal Bucha, který se otočil na pravé straně šestnáctky a odcentroval přesně na hlavu Mešanoviče. Ten z malého vápna o kousek netrefil Nepogodovovu bránu.

45+3.

Šeda musel rychle z brány, neboť před Ščetkina mířila prudká kolmice ze středu hřiště. Tentokrát to gólman Mladé Boleslavi zvládl.

45+3.

A teď měli hosté obrovské štěstí. Ščetkin dostal přihrávku na střed šestnáctky a z prvního doteku trefil tyč!

45+3.

KONEC PRVNÍHO POLOČASU.

Úvodních 45 minut odvetného zápasu 2. předkola Evropské ligy je minulostí. Spokojenější musí být fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří se již v 8. minutě dostali do vedení. Na parádní branku Marka Matějovského se navíc podařilo navázat, když se z penalty ve 33. minutě prosadil Nikolaj Komličenko. Výborný dojem z první půle ovšem zkazily závěrečné minuty. Alexej Ščetkin totiž snížil a v nastavení navíc trefil tyč Šedovy brány. Každopádně mají hosté vše ve svých rukou, neboť by nyní museli inkasovat další dvě branky.

46.

Domácí jdou do druhého poločasu s jednou změnou v sestavě. Sergeje Malého nahrazuje Joao Paulo.

47.

Mladá Boleslav se výrazně přibližuje k postupu. Po volném kopu Marka Matějovského vrátil míč do šestnáctky Pudil, z čehož těžil Pavel Bucha. Toho sice vychytal Nepogodov, ale na dorážku MURISE MEŠANOVIČE už domácí gólman nedosáhl.

49.

Mešanovič je při chuti a okamžitě se připomněl dalším zakončením. Skákavý pokus se otřel o boční síť brány.

50.

Ordabasy se už nyní musí všemi silami vrhnout do útočení. Badibanga vytěžil aspoň rohový kop.

51.

Solidní centr do pokutového území zamířil na hlavu Fontanella. Stoper domácího celku hlavičkoval vysoko nad bránu.

51.

Teď to zavánělo druhou penaltou pro Mladou Boleslav. Ovšem Komličenko byl dle sudího ubráněn čistě a zaútočit mohli domácí. Ščetkin byl načapán v ofsajdu.

53.

Defenzíva českého týmu teď pracuje dobře. Po výborném vystoupení Túlia si pro faul došel Komličenko.

54.

Takács čelil dotírajícímu Joao Paulovi, ale běžecky to trochu překvapivě zvládl. Ordabasy ale nadále útočí.

55.

Pokutový kop ve prospěch Ordabasy. Na vysoký míč si naskakoval Mehanovič, který se teatrálně skácel po kontaktu s Pudilem. Hlavní rozhodčí pískl naprosto vymyšlenou penaltu.

55.

Daniel Pudil navíc dostává žlutou kartu.

56.

Velká škoda. Jan Šeda skočil skvěle k tyči, sáhl si na míč, ale přesně umístěné zakončení prošlo do sítě. Z gólu se tak raduje ABDOULAYE DIAKHATE.

58.

Boleslavští fotbalisté správně nezalezli do defenzívy a kombinují kolem pokutového území soupeře. Nepogodov ovšem zůstal v klidu.

59.

Druhé střídání domácího celku. May Mahlangu je nespokojen a dokonce trenérovi nepodal ruku. Každopádně je na hřišti Kirilo Kovalčuk.

60.

Mešanovič spálil obrovskou šanci. Centr z levé strany letěl přesně na malé vápno, kde byl prakticky nehlídaný útočník Mladé Boleslavi. Z lehkého záklonu však exslavistický forvard netrefil bránu.

61.

Joao Paulo dostal prostor na levé straně a po několika dotecích se odhodlal ke střele. Technický pokus letěl mimo vzdálenější tyč.

62.

Dva nedovolené zákroky v krátkém časovém úseku od fotbalistů Mladé Boleslavi. Zahrozit tak při dalším útoku může domácí celek.

63.

Fanoušci Ordabasy jsou hodně nespokojení, neboť kolmice na Ščetkina byla příliš prudká a doputovala až za brankovou čáru.

64.

Hra se poměrně rychle přelévá ze strany na stranu. Oba celky se teď ale potýkají s poměrně velkým množstvím nepřesností.

65.

Několikanásobný ofsajd je odmáván a odpískán v neprospěch Ordabasy. Poslední minuty jsou poměrně hodně rozkouskované.

66.

První změna v sestavě Mladé Boleslavi. Na hřiště vbíhá Jakub Fulnek, který nahrazuje Tomáše Ladru.

68.

Velmi pěknou střelu ze čtyřiadvaceti metrů obstaral Joao Paulo. Brazilský forvard mířil jen kousek nad břevno.

69.

V útočné fázi teď Mladá Boleslav bojuje s velkým počtem nepřesností. Ne a ne se hosté dostat k poklidné kombinaci.

70.

Parádně to udělal Komličenko, který se ujal míče a přeběhl nějakých šedesát metrů až do pokutového území. Tam byl povalen důrazným obráncem.

72.

Po přestávce na občerstvení je tady poslední střídání Ordabasy. Alexej Ščetkin přenechal místo Toktaru Žangylyšbajovi.

73.

Po nakrátko rozehraném rohovém kopu vypálil jeden z hostujících fotbalistů. Střela to byla velmi povedená a Nepogodov se musel hodně natahovat.

74.

Pudil dostal rukou do obličeje a výsledkem je žlutá karta pro Toktara Žangylyšbaje.

75.

Šikovně se dokázal uvolnit Bucha. Nadvakrát sice neodcentroval, ale Mladá Boleslav bude aspoň vhazovat.

76.

Jenže ani po vhazování se kombinace Mladé Boleslavi nepotýkala s velkou přesností. Na druhou stranu, Ordabasy při poslední ofenzívě také nezahrozily.

77.

Znovu je  k vidění hodně nepřesností na obou stranách. Aktivní Joao Paulo se sice dostal ke střele, ale nadýchaný míč šel přesně do náruče Jana Šedy.

78.

Komličenko si to namířil vpřed, ale jeho průnik byl zataven ještě před šestnáctkou. Následně ovšem fauloval Jerlanov.

79.

Mladá Boleslav hru přenesla hluboko na útočnou polovinu. Na pravé straně ale nenašla cestu k ohrožení Nepogodova.

81.

Ordabasy se sice dostaly k zakončení, avšak míč letěl mimo tři tyče. Nyní je utkání pozastaveno kvůli nějakým nesrovnalostem mezi diváky.

84.

Hra pokračuje a český celek podruhé střídá. Pavel Bucha má odpracováno a přenechává místo Jonasi Auerovi.

85.

V závěru 85. minuty se Mladá Boleslav dostala do blízkosti pokutového území. Komličenkovi však míč odskočil až za brankovou čáru.

86.

Kartónek žluté barvy obdržel vztekající se Temirlan Jerlanov, který zezadu naremploval Komličenka.

87.

Faul nalevo od pokutového území. Mladá Boleslav může rozehrávat zajímavou standardku.

88.

Domácí už jsou hodně podráždění a další žlutou kartu si připisuje Joao Paulo, který však měl jít rovnou do sprch. Teď byl sudí hodně schovívavý.

89.

Hodně nepřesný odkop Nepogodova si pohlídal pozorný Marco Túlio. Mladá Boleslav poslední minuty zvládá s velkým přehledem.

90.

Znovu přestupek domácích doplněný o žlutou kartu. Pablo Fontanello dal loktem do hlavy Komličenkovi.

90.

Hlavní rozhodčí nastavuje devět minut!

90+2.

Hodně nepřesná kolmice z kopačky Paula. Míč putoval jen vedle brány Jana Šedy.

90+3

Tentokrát už se Ordabasy dostaly k zakončení. Joao Paulo ale znovu vypálil zpoza šestnáctky a znovu netrefil bránu.

90+5.

Domácí se ještě snaží o nemožné, ale finální pasáž většiny akcí jim teď nevychází. Diakhate namířil nepřesnou hlavičku mimo.

90+6.

Poslední střídání Mladé Boleslavi. Samotný závěr odehraje Jakub Klíma, který vystřídal Murise Mešanoviče.

90+7.

Ordabasy míč bleskově přenesly na útočnou polovinu, avšak výsledkem byla jen další nepřesnost.

90+8.

Dlouhé nákopy domácím fotbalistům nevychází. Navíc se teď míče ujímá Jonas Auer.

90+9

Hodně nenápadná akce nakonec dospěla v obrovskou šanci. Přes Matějovského a Fulneka šel míč zpátky na Jonase Auera. Rakouský hráč byl sám na středu šestnáctky, ale místo gólu trefil dobře postaveného obránce.

90+9.

A ještě jeden karetní trest. Žlutou barvu měl před očima Ladislav Takács.

90+10.

KONEC ZÁPASU.

Dnešní utkání je za námi a z postupu se raduje hostující Mladá Boleslav. Středočeši měli skvělý vstup do zápasu, neboť již v 8. minutě se krásně prosadil Marek Matějovský. Svěřenci kouče Webera byli nadále aktivní a odměnou byl pokutový kop, který proměnil Nikolaj Kolmičenko. Už už se zdálo, že Mladá Boleslav první půli ovládne bez inkasované branky, ale v závěru se trefil Alexej Sčetkin, který navíc záhy přidal tyčku. Hodně důležitý byl posléze vstup do druhého poločasu, když se ve 47. minutě radoval Muris Mešanovič. Rázem tak Ordabasy potřebovaly znovu tři branky na postup. Trochu se domácí k tomuto cíli přiblížili po proměnění nafilmované penalty Abdoulayem Diakhatem, avšak zbytek utkání už si Mladá Boleslav v pohodě pohlídala. Jediné, co na konto domácích přibývalo, byly žluté karty.