Jablonec
0:0
0:0
Pjunik Jerevan

Dobrý den, vítejte u online přenosu u odvetného utkání druhého předkola Evropské ligy mezi Jabloncem a Pjunikem Jerevan. Zápas na jablonecké Střelnici začne ve čtvrtek, 19:00.

18:15

Jablonec vstoupí do odvety 2. předkola v horší pozici, Severočeši před týdnem v úvodním duelu po strastiplné cestě do Arménie překvapivě prohráli 1:2 a doma budou muset proti outsiderovi dotahovat ztrátu.

18:23

V případě postupu by Jablonečtí ve 3. předkole pravděpodobně narazili na anglický Wolverhampton, který bude v odvetě na hřišti severoirských Crusaders hájit náskok 2:0. Severočeši by na cestě do základní skupiny, kam vloni prošli přímo, museli zdolat ještě závěrečné 4. předkolo.

Trenér Petr Rada bude v odvetě kvůli zranění postrádat Fábryho a Acostu, naopak do sestavy se vrací Vladimír Jovović.

18:30

Zajímavým momentem bude i to, jak domácí příznivci podpoří svůj tým. Jablonec totiž odehraje na Střelnici první zápas od výstupu trenéra Rady, který se ostře ohradil proti vlastním fanouškům.

18:57

Hráči nastupují na jablonecký trávník. Odvetné utkání za malou chvilku začne.

1.

Začal první poločas utkání Jablonec - Pjunik Jerevan.

4.

Po opatrném začátku první velká šance! Matoušek utekl po pravé straně, na malém vápně našel Doležala, ten ovšem nestihl zakončit razantně a brankář Dragojevič si s jeho pokusem poradil.

6.

Miranjan se dostal za stopera Jugase, šanci zakončit ale arménskému útočníkovi sebral včasným vyběhnutím brankář Hanuš.

9.

Po neúspěšném rohu šance hostí, Vardanjanův únik na poslední chvíli zpacifikoval riskantním skluzem Holík.

11.

Matouškova střela z obstojné pozice letěla vysoko nad branku Pjuniku.

12.

Arménci předvedli bleskový průnik. Miranjan si skvěle naběhl za obranu, z velkého úhlu ale branku netrefil.

13.

A obrovská šance na druhé straně! Doležal dostal zpětnou přihrávku, sám před brankářem zakončoval na dlouhou nohu, jenže branku netrefil.

17.

Matoušek fauloval na útočné polovině Žestokova. Hvizd rozhodčího Lapočkina se domácím divákům nelíbí.

19.

Rychlý Matoušek dělá obraně Pjuniku problémy. Žestokov ztratil míč, jablonecký záložník si zasekl balon před Dragojevičem, ale už nedokázal zakončit přesně.

20.

Jablonec se dostává do tempa. Sýkora rozehrává už čtvrtý rohový kop.

23.

Jovović rozehrál přímý kop, díky podařenému signálu našel nabíhajícího Sýkoru na penaltě, jablonecký obránce se ale ve finále ukopl.

30.

Žlutou kartu dostal Antonio Stankov za faul na Jovoviće.

30.

Hned po rozehrání střílel z otočky Kratochvíl, trefil ale pouze brankáře Jerevanu.

32.

Žlutou kartu viděl Tomáš Břečka.

33.

Pjunik poprvé střídá. Kvůli zranění hřiště opustil Edigarjan, nahradil ho Simonjan.

36.

Kratochvíl zkoušel volej z rohu velkého vápna, ale vysoko přestřelil.

37.

Žlutou kartu dostal Jakub Jugas. Domácí stoper sestřelil Simonjana.

38.

A vzápětí další žlutá. Jan Sýkora byl potrestán za to, že nakopl Jefimova do hlavy.

39.

Sýkora byl faulován těsně před hranicí vápna, sudí Lapočkin ovšem překvapivě nepískl.

41.

Jablonečtí počítají střelecké pokusy, ale v koncovce jim chybí více klidu. Řada střel je nepřesných, zbrklých nebo zblokovaných.

44.

První přímou střelu na Hanušovu bránu si připsal Mkrtčjan. Domácí brankář byl připraven.

45.

Skončil první poločas utkání Jablonec - Pjunik Jerevan. Druhá půle začne přibližně ve 20:02.

46.

Začal druhý poločas zápasu Jablonec - Pjunik Jerevan. Pokud chtějí domácí postoupit, musí ve druhé půli vstřelit soupeři minimálně jednu branku.

47.

Na trávníku leží Jan Matoušek. Mladý záložník špatně došlápl, ale bude pokračovat dál.

50.

Po kombinaci Jovoviće, Matouška a Kratochvíla se posledně jmenovaný ocitl v dobré střelecké příležitosti, na poslední chvíli zasáhl stoper Marku.

53.

Střela Jovoviće z vápna prosvištěla metr od pravé šibenice.

54.

Tomáš Hübschman viděl žlutou kartu za ostrý zákrok na půlce.

54.

Jablonec poprvé střídá. Nastupuje Jan Krob, hřiště opouští Miloš Kratochvíl.

60.

Maranjan pálil po zemi, výborně zakročil brankář Hanuš.

66.

Střídání Jablonce. Ze hřiště odstupuje Vladimir Jovovič, přichází Jan Chramosta.

67.

Žlutou kartu dostal faulující Vardanjan.

70.

Do konce základní hrací doby chybí dvacet minut. A Jablonec se ne a ne dostat do pořádné šance.

73.

Sýkora nedosáhl na přetažený centr. Jinak by to byla tutová šance.

76.

Ze hřiště odchází Jan Matoušek. Pokusit se změnit vývoj utkání přichází Tomáš Pilík.

79.

Jablonci se nedaří dostat se do tlaku, hra je hodně rozkouskovaná. Také díky hostujícím hráčům, kteří využijí každou příležitost, aby natáhli čas.

82.

Stankov fauloval Sýkoru na pravé straně kousek za vápnem. Jablonec má k dispozici zajímavou standardku.

82.

Pilík vystřelil přímo doprostřed branky Pjuniku.

84.

Jablonec se konečně dostal do zakončení, podle rozhodčího si ale Sýkora při zpracování pomohl rukou. A Arménci opět polehávají.

85.

Žlutou kartu dostává trenér domácích Petr Rada. Jablonecký kouč vehementně protestoval proti soupeřovu zdržování.

87.

Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Vardanjan. Zbytečný faul, domácí budou hrát proti deseti.

88.

Ovšem sami budou taky oslabeni. Tomáš Břečka dostal druhou žlutou kartu, když na poslední chvíli hasil rychlý protiútok Pjuniku.

90.

A zase ne. Hübschman pálil z hranice vápna, jeho pokus byl zase zblokován.

90.

Rozhodčí nastaví šest minut.

90.

Pjunik střídá. Ze hřiště odchází Miranjan, nahrazuje ho Stephan Alfred.

90.

Chramosta se ocitl v dobré pozici na penaltě. Výsledek? Zblokovaná střela…

90.

Mohlo být rozhodnuto. Čerstvý Alfred utekl jablonecké obraně, míč poslal podél brankáře Hanuše, ale netrefil branku.

90.

Nebezpečnou střelu napříč vápnem vyslal Krob, chybělo stěží třicet centimetrů…

90+6.

Konec utkání. Jablonec nedokázal doma porazit Pjunik Jerevan, končí ve druhém kole Evropské ligy.

Děkujeme Vám za pozornost a těšíme se na shledanou při dalších online přenosech.