Evropská liga • Skupina K • 18:55

Dynamo Kyjev - FK Jablonec

Dynamo Kyjev
0:1
0:1
FK Jablonec
10. Martin Doležal

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu ze základní skupiny K fotbalového Evropské ligy mezi ukrajinským Dynamem Kyjev a Jablonce. Duel startuje ve čtvrtek 13.12. v 18:55.

Dnešní duel už z pohledu Jablonec nic řešit nebude. Severočeši jsou ve skupině K na posledním čtvrtém místě se dvěma body, svěřenci Petra Rady se však z druhou nejprestižnější evropskou klubovou soutěží budou chtít rozloučit vítězně. Nebudou to však na půdě Dynama Kyjev mít vůbec lehké. Ukrajinský celek s 11 body vede celou skupinu a naopak postup do jarní fáze má k kapse. Uvidíme, s jakými ambicemi a v jakých sestavách se oba celky představí.

Vzájemný duel na začátku října na severu Čech skončil remízou 2:2. Hosté z Ukrajiny měli už dvoubrankový náskok, ale domácí načali stíhací jízdu, během níž vyrovnali a dokonce nebyli daleko od tříbodového zisku.

Evropská liga: Jablonec - Dynamo Kyjev, Davis Ikaunieks a Vladimír Jovovič oslavují gól do sítě Kyjeva.
Evropská liga: Jablonec - Dynamo Kyjev, Davis Ikaunieks a Vladimír Jovovič oslavují gól do sítě Kyjeva. | Foto: ČTK

Před cestou na Ukrajinu hovořil kouč Jablonce Petr Rada.

Úvodní sestavy: 


FC Dynamo Kyjev: Buščan - Kędziora, Burda, Kádár, Mykolenko - Sydorčuk (C), Šepeljev - Cygankov, Šaparenko, Verbič - Besjedin. 
Náhradníci: Bojko - Andrijevskij, Alibekov, Duelund, Morozjuk, Šabanov, Citajšvili. 

FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Trávník, Kratochvíl, Hübschman (C), Jovović - Chramosta - Doležal. 
Náhradníci: Hanuš - Břečka, Sobol, Acosta, Ikaunieks, Masopust, Janković.

Oba celky jsou na hrací ploše. Domácí nastupují v bílém, hosté z Jablonce se představí v černém.

Utkání začíná.

1

Domácí fotbalisté uvedli míč do hry, v úvodu však zatím jen kombinují na obranné polovině a nikam vehementně se neženou.

2

Domácí se nakonec prokombinovali po sérii přihrávek do vápna, ke střele se chystal Cygankov, ale toho na poslední chvíli zastavil skluzem Hovorka.

3

Následoval rohový kop, z nějž přišel vysoký centr, ale Vlastimil Hrubý na míč dobře viděl a pohodlně jej lapil do své moci.

4

Do první akce se vydali také hosté ze severu Čech, ale Kratochvíl o míč v rychlost přišel, a tak opět útočí ukrajinský celek.

5

Domácí znovu zachytil rozehrávku hosté, tentokrát nepřesně přihrával Trávník. Kedziora nakonec zkusil překvapit soupeře lobem z poloviny hřiště, ale Hrubý zasahovat nemusel.

7

V další akci si na kolmici spoluhráče zabíhal Biesiedin, ale nakonec byl pas na něj až moc dlouhý, u míče byl opět dříve Hrubý.

8

Šaparenko rozjel zajímavou akci Dynama, nicméně další pas zachytil Lischka a rozjel akci hostů. Trávník našel na hranici vápna Chramostu, ten pálil z otočky, nicméně Burda srazil hlavou balón na roh.

9

První rohový kop byl přetažený, avšak hosté v akci pokračovali, k míči se dostal Jovovič a pod tlakem vybojoval další rohový kop.

10

Jablonec dává gól! Český celek jde do vedení. Dalšího rohového kopu se chopil opět Trávník, který do vápna zakroutil parádní centr na zadní tyč. Ten si podskočil Lischka, ale za ním se vyšrouboval do vzduchu útočník Martin Doležal a prudkou hlavičkou mimo dosah brankáře trkl míč do horní poloviny branky.

11

Domácí už jsou opět na míči na útočné polovině, vydali se vpřed, ale Jablonečtí opět dobře zapracovali.

12

Doležal nyní skvěle vystihl rozehrávku obránce, který nahrával brankáři a míč si kolem něj píchl a následně po nakopnutí upadl k zemi. Všichni očekávali penaltu, avšak rozhodčí udělí žlutou kartu za simulování. No…

13

Doležal si nakonec vyžádal ošetření a po jeho dokončení opravdu obdržel žlutou kartu. Hrubá chyba rozhodčího.

14

Jablonec je ale stále aktivní a tlačí se vpřed, nyní ale Doležala zastavil praporek sudího - ofsajd.

15

V pozoru musela být ale i obrana hostů, nejprve dobře zasáhl Kratochvíl a následnou ránu z dálky v podání Sydorčuka lapil do rukavic Hrubý.

16

Hra se teď několikrát rychle kouskovala, hosté hrají přesně to, co potřebují, a především hodně rychle napadají.

17

K Verbičovi propadl míč a domácí hráč se hnal vpřed na hranici šestnáctky, stoperské duo jej ale scvaklo a nepustilo dopředu.

18

Po ose Jovovič - Hanousek přiťukl Chramosta patou míč na ránu Kratochvílovi, jeho rána po zemi ale mířila jen do rukavic brankáře.

19

A Kratochvíl následně zapracoval velmi dobře i na druhé straně, kde zbavil soupeře míče a navíc vybojoval faul.

20

Kdo naopak faul nevybojoval, byl na pravé straně operující Chramosta, kterého obránce zastavil čistým načasovaným skluzem a směřuje s míčem vpřed.

21

Další dobrá akce Jablonce, když z dálky vypálil Chramosta, míč brankáři vypadl a Jovovič mohl dorážet, ovšem mířil vedle a navíc vybíhal z ofsajdu.

22

Domácí po inkasování nemohou najít recept na obranu Jablonce, naopak Radovi svěřenci předvádí zatím hodně sympatický výkon.

24

Šaparenko se po pasu soupeře hnal dopředu po levé straně, ale Hovorka mu skvěle sekundoval a navíc dokázal vybojovat na svou osobu faul.

25

Jovovič měl na středu hodně prostoru, a tak vedl míč vpřed, načež v pravou chvíli hledal ulicí Doležala, ale ten na míč těsně nedosáhl. Škoda pro hosty.

26

Vzápětí si defenzivní povinnosti splnil Lischka, který míč dostal na aut, a ten stejný hráč následně nepustil vpřed Verbiče.

27

Opět se hostům vyplatilo dobré napadání, Hubschman následně hledal obloučkem na obranou Chramostu, ale ten také nedosáhl.

28

Trávník na pravé straně zachytil rozehrávku Kyjeva a hnal se vpřed, kdy jej poslal k zemi Kádár, a za svůj zákrok uviděl žlutou kartu.

29

Po rychlém autu centroval zprava opět trávník, ale brankář domácích dobře zasáhl. Poté chtěl rychle rozehrát, ale hosté opět míč zachytili a jdou vpřed.

30

A znovu to byl Chramosta, kdo si řekl pohybem o přihrávku do ulice, proti Burdovi se ale opět neprosadil, a tak ani takto akce Jablonce neskončila žádnou šancí.

31

Znovu je hra hodně kouskována, Petr Rada pohání svého hráče a hráči v černém stále pokračují v aktivitě.

32

Po faulu na Chramostu hosté rychle rozehráli a šli vpřed. Hanousek posunul míč k centru Jovovičovi, ten ale nikoho ze spoluhráčů nenašel.

33

Hanousek se navíc musel vzápětí rychle vrátit zpět, aby zabránil akci soupeře, a Dynamo vybojovalo další rohový kop.

34

Po prodloužení centru Cygankova Kádárem se na zadní tyči objevil sám Kedziora, kolenem však míč poslal nad branku Hrubého.

35

Obrovská šance na druhé straně! Chramosta patou posunul míč Jovovičovi, který si míč navedl ke střelu, položil si dva beky a vypálil technicky na zadní tyč, ale gólman domácích jeho ránu fantasticky vyrazil na roh!

36

Prní rohový kop obrana Dynama odvrátila, ale následně zachyboval u čáry Šaparenko a je z toho další rohový kop.

37

Trávníkův centr mířil opět na zadní tyč, kde Doležal hlavou vracel míč na Lischku, nicméně jeho hlavička šla vysoko nad branku.

39

Domácí teď jsou pár desítek sekund znovu na míči, ale zatím nic kloudného nevymysleli, stále jen kombinují a hosté naopak dobře presují.

40

Až nyní přišel faul na levé straně od Kratochvíla, domácí fotbalisté budou zahrávat volný přímý kop.

40

Centr směřoval do ohně v šestnáctce, Hubschmann však míč dokázal srazit na rohový kop.

41

Rohový kop ale nic nepřenesl, faulem se provinil při náběhu jeden z domácích a rozehrávat bude v poklidu Vlastimil Hrubý.

42

Na protější straně hřiště byl faulován Trávník, ale hosté s rozehrávkou nijak nepospíchají, rozehráli nakrátko a v pohodě kombinují.

43

Při náběhu do vápna se dostal Hovorka do souboje s Biesiedinem, ten upadl k zemi, ale rozhodčí zůstal klidný.

44

V závěru poločasu jsou znovu u míče Ukrajinci, ale v první půli marně hledají recept na obranu Severočechů.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45+1

Další tutovka českého celku! Jovovič vystihl rozehrávku domácích a šel sám na branku. Na konci mu došly síly, a tak nahrál před poloprázdnou branku Doležalovi, ale toho famózně vychytal brankář domácích! Velká škoda…

45+2

K vidění byl poté ještě rohový kop, z něj ale hosté nezahrozili.

45+2

První poločas skončil.

Úvodní dějství je za námi a hosté mohou být zatím spokojeni. Do vedení je poslal v desáté minutě hlavou Doležal, kterému navíc za dvě minuty byla ukradena penalta. Velkou šanci měl poté ještě Jovovič a na konci půle znovu Doležal, ale brankář domácích předvedl dva neskutečné zákroky.

Druhý poločas začíná.

46

Hosté z Jablonce uvedli míč do hry, ale hodně rychle o něj přišli, a tak dopředu může kyjevský celek.

47

Jasná šance Jablonce v úvodu druhé půle! Centr Trávníka z pravé strany pustil Doležal na volného Chramostu, ten ale sám před brankou pálil bodlem nad břevno.

48

Na opačné straně v akci Cygankov, který se chtěl protáhnout za obranu, ale už předtím mu byl máván ofsajd.

49

Domácí se nadechovali k další zajímavé akci, jenže Hubschman se výborně vrátil a nakonec dokázal míč odpravit na rohový kop.

50

Jeden z domácích se sice k hlavičce probojoval, nicméně obrana Jablonce opět bezchybná a míč dokázala odkopnout.

51

Cygankov si po další kličce chtěl říct teatrálním pádem o penaltu, to se mu nepovedlo, a Dynamo o míč přišlo.

52

Tentokrát už akce domácích vypadala o něco lépe, když z jedničky pálil Šaparenko, jeho rána placírkou ale zamířila do rukavic Hrubého.

53

Chramosta dobře vybojoval míč, podržel jej a poté vyrazil vpřed, přičemž časoval přihrávku na Doležala, ale ten si opět pohlídal náběh, a byl mu pískán další ofsajd.

54

Také další akce Kyjevských ale končí ofsajdem, zdá se, že domácí ani v úvodu druhé půle nenašli na kopačkách potřebný klid.

55

Fotbalisté v bílém kombinovali, ale opět hodně ledabyle, a tak se míče zmocnili Jablonečtí a jdou vpřed.

57

Verbič se na levé straně snažil vymotat k centru, kolem Hanouska ale neprošel a poté nahrával už ze zámezí.

58

První zajímavá šance Kyjeva. Centr z pravé strany v podání Kedziory se snášel na branku, a Hrubý musel zasahovat. Míč však vytáhl konečky prstů nad.

59

Dynamo poté zmáčklo svého soupeře kolem jeho vápna, ale další šance nepřišla a Holeš odkopem osvobodil své spoluhráče.

60

Po hodině první střídání domácích, Šaparenka střídá Citajšvili.

61

Právě Citajšvili poté na levé straně obešel Holeše a nacentroval na Belsejdina, ale jeho ránu z blízka zastavila tyč!

62

Domácí teď měli asi největší herní převahu v duelu, hosté se bránili zuby nehty, ale nakonec celou situaci ustáli.

63

Nakonec po faulu měli hosté přímý kop, na centr Trávníka si naskočil Hubschman a brankář domácích musel zasahovat, ovšem opět byl pískaný ofsajd.

64

Nejprve pohodlně zasáhl Hrubý, následně ale akce Dynama pokračovala. Citajšvili vyslal opět nebezpečný centr, ale Hovorka jej srazil na roh.

65

A hostující stoper zůstává ležet na zemi, na hřišti už jsou také zdravotníci.

66

Hovorka je v pořádku a do hry se vrátí. Mezitím domácí zahráli rohový kop, ale Verbič se provinil faulem.

66

Hovorka je v pořádku a do hry se vrátí. Mezitím domácí zahráli rohový kop, ale Verbič se provinil faulem.

66

Další střídání domácího celku, Besedina nahradil Duelund.

68

Hra teď byla znovu rozháraná. Trávník nejprve vybojoval faul, následně se ale sám provinili nedovoleným zákrokem.

69

Jovovič se řítil vpřed po levé straně, ale nakonec místo centru chtěl pálit a jakoby se zasekl a míč poslal nepřesně jen do autu.

70

Dvacet minut před koncem také první střídání Jabloneckých, Chramostu střídá Acosta.

71

Citajšvili měl na levé straně prostor k centru, nicméně ukopl se a balón poslal jen na tribunu.

72

Střídající Duelund se hnal vpřed ve vápně, nicméně do rány z otočky vložil nohu Lischka a míč srazil.

73

Domácí forvard zůstává ležet na zemi a nevypadá to s ním moc dobře. Vypadá to na zraněný kotník, na místě už jsou záchranáři a nosítka…

74

Duelund na scéně vydržel jen patnáct minut a nyní opouští hřiště na nosítkách, Tohle není příliš příjemný pohled.

75

Zraněného Duelunda střídá Andrijevskij, domácí střídání jsou vyčerpána.

76

Hra teď dlouho stála a domácí se nemohou dostat do tlaku, který měli. Dynamu se čas krátí.

77

Ale šance tu bude poté, co Verbiče na levé straně povalil k zemi Hovorka a domácí budou zahrávat přímý kop.

78

Cygankovův centr se dostal do vápna, kde se několikrát odrazil, jednou dokonce od ruky domácího borce, ale nakonec mohl pálit Verbič, nicméně jen vedle branky!

79

Další střídání hostů, aktivního Jovoviče střídá Sobol.

80

Cygankov se z dálky opřel do rány levačkou, přízemní pokus byl ale hodně nepřesný.

82

Čas se Dynamu nesmírně rychle krátí, domácí jsou sice v kombinaci, ale hosté se nechtějí vzdát své trpělivé obranné hry.

83

Verbič ve vápně pouštěl centr zprava za sebe na spoluhráče, hostující obránci ale dobře zasáhli a také další nebezpečný pas odvrátili.

84

Další dva útoky domácích zastaveny, ale Hubschman kupředu Trávníka nevyslal.

85

Šepeljev se opřel do rány z dálky levačkou, pokus směřoval k tyči, ale Hrubý vytáhl další skvělý zákrok a míč vyrazil!

86

Po dobré práci Doležala a pasu od Trávníka centroval zleva Sobol, nicméně Acosta na zadní tyči na míč nedosáhl.

87

Ještě jeden faul hostů na obranné polovině, Hovorka za svůj skluz navíc vidí žlutou kartu.

88

Centr Cygankova našel hlavu Verbče, ten měl čas na zakončení, ale poslal míč jen nad branku.

89

Poslední střídání také na straně výběru Petra Rady, Kratochvíla nahrazuje Tomáš Břečka.

90

Další žlutý karetní trest pro domácího Verbiče, a to za faul na Lischku.

90+1

Nastavuje se pět minut!

90+2

Holeš na polovině hřiště zajel do soupeře a také on za svůj zákrok uvidí žlutou kartu.

90+3

Další centr Citajšviliho našel ve vápně opět Verbiče, ten se otočil s míčem, ale ránu z otočky zablokoval za vteřinu dvanáct Lischka.

90+4

Hosté už jen odkopávají míče, do konce duelu zbývá jedna minuta.

90+5

Balón má navíc nyní v rukavicích Vlastimil Hrubý, který lapil dlouhý nákop a s rozehrávkou nebude.

90+5

Utkání končí.

Utkání skončilo a Jablonečtí završují svou pouť letošním ročníkem EL konečně výhrou, kterou trefil v 10. minutě hlavou Doležal. Kyjev i přes prohru postupuje ze skupiny na prvním místě, z druhého fleku jej doprovodí Rennes s Tomášem Koubkem.

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy