Evropská liga • 3. předkolo • 16:00

Kajrat Almaty - Sigma Olomouc

Kajrat Almaty
1:2
0:1
Sigma Olomouc
60. Marton Eppel
19. Michal Nešpor
51. David Houska

Dobrý večer, vítejte při sledování online reportáže z odvetného utkání třetího předkola Evropské ligy mezi Kajratem Almaty a Sigmou Olomouc. Duel začne ve čtvrtek 16. srpna v 16:00.

Hanáci jedou do odvety do dalekého Kazachstánu ve výrazně lepším rozpoložení, neboť si z domácího duelu přivezli náskok 2:0. Na Andrově stadionu se prosadili Sladký a Pilař, a Sigma tak vykročila za postupem pravou nohou. V odvetě se ale bude muset obejít 

Zatímco Almaty o víkendu zvládly svůj zápas v lize, když zvítězily na hřišti Kyzylzharu 3:1, tak Sigma prohrála na Slovácku - také po výsledku 

Úvodní sestavy:

FC Kajrat Almaty: Pokatilov - Lunin, Politevič, Elek, Alip - Isael, Felipe, Kuat, Aršavin - Islamchan (C), Eseola
Náhradníci: Plotnikov, Bateau, Žukov, Sokolenko, Eppel, Iličević, Keiler

SK Sigma Olomouc: Buchta - Sladký, Štěrba, Jemelka, Falta - Kalvach - Zahradníček, Plšek, Houska (C), Hála - Nešpor
Náhradníci: Reichl, Yunis, Surzyn, Manzia, Dvořák, Polom, Texl

Rozhodčí: Schärer - Josipović, Zogaj (vš. SUI).

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují ve žlutých dresech, hosté se oděli do červeného.

Zápas začíná.

1

Fotbalisté Sigmy na pokyn hlavního sudího uvedli míč do hry, utkání začalo! Olomouc se ihned žene do útoku.

2

První útok sice Olomouckým nevyšel, ale k míči se dostali zpět, a znovu kombinují na své polovině. Do rozehrávky se zapojí i brankář Buchta.

3

Jemelka se pokusil prvním dlouhým balónem rozčísnout obranu Almat, k míči se hnal Zahradníček, nicméně podle pomezního sudího byl v ofsajdu.

4

Hosté z Olomouce jsou zatím výrazně aktivnější, a drží se více na míči. Nyní ale o něj přijdou, když se faulem provinil Šimon Falta. 

5

Domácí, kteří musejí alespoň k vidině prodloužení minimálně dvakrát skórovat a neinkasovat, jsou v úvodu stále dost pasivní, Olomouc má k jednoduché kombinaci stále množství prostoru.

6

Falta na levé straně skvěle obešel Lunina a už se hnal aktivně do vápna, ale nakonec byl dalším obráncem na hranici šestnáctky odzbrojen. Následně pálil Nešpor, ale jeho pokus byl zablokován.

7

První vážnější vzrušení a první možnost domácích! Z velké dálky se do míče opřel Aršavin, jeho pokus směřoval k tyči, ale Buchta předvedl parádní zákrok a míč vyrazil na roh.

8

Po rohu si na zajímavý Islamchanův centr naskočil volný Politevič, jeho hlavička měla dobrou razanci, ale mířila jen doprostřed branky.

9

Na druhé straně si první šanci chtěli vypracovat také hosté z Česka, Plšek s Faltou si ale na hranici vápna nerozuměli, a tak o míč přišli.

10

Obrovská šance Sigmy! Domácí propadli na pravé straně, kde se Olomoučtí dostali do brejku 2 na 1. Z druhé vlny doběhl ještě Nešpor, který dostal balón do tutové šance, ovšem přestřelil!

11

Domácí rychle otočili hru, přičemž Buchta musel ven z branky, a v souboji zasáhl Štěrbu, který zůstal dlouho ležet na zemi, nicméně nakonec bude v pořádku. Hra je ale stále přerušena.

12

Ošetření si vyžádal také sám brankář Miloš Buchta, ale také u něj se nebude jednat o nic vážného, a hra bude za několik chvil pokračovat.

13

Opět se pokračuje a Buchta musel být znovu v permanenci. Islamchan propíchl míč na Eseolu, jenže pouze do ofsajdu, a tak domácí útočník nemohl zakončit.

14

Almaty ovšem s přibývajícími minutami ožívají, nyní jsou aktivnější, a zejména stoperské duo Olomouce Štěrba - Jemelka se musí pořádně ohánět.

15

Po čtvrthodině hry se Aršavin zasekávačkou zbavil soupeřů, míč si přehodil na levačku, ale jeho střílený centr byl nepřesný. Kajrat bude zahrávat rohový kop.

16

Tentokrát Islamchanův centr vyboxoval Buchta, a znovu přitom zasáhl svého spoluhráče, který byl tentokrát Nešpor. Ten zůstal na zemi ležet ale jen chvíli a hra ihned pokračuje.

17

Isael zůstal chvíli opuštěn ve vápně, a hned byl adresátem přihrávky, a mohl se dostat ke střele, ovšem Jemelka jej skvěle zakřižoval.

18

Následně aktivně zakombinovali Aršavin s Luninem, druhý jmenovaný prudce centroval, ale Václav Jemelka si opět splnil své obranné povinnosti na jedničku.

19

Olomouc dává gól! Skvěle, hosté jdou do vedení, a dávají nesmírně cennou branku na hřišti soupeře! Hála si vzal na starost aut z levé strany, míč hodil pořádně daleko a ten doputoval po několika skocích a prodloužení Plška k Michalu Nešporovi, jenž se odpoutal od obránce, a protečoval míč přesně k tyči. Domácí brankář se natahoval marně, a Almaty nyní na postup potřebují čtyři góly - 0:1.

20

Domácí chtěli hned odpovědět dalším centrem Lunina, ale ten byl opět zablokován, a znovu z toho bude roh.

21

Ten se tentokrát vůbec nevyvedl, jenže domácí mohou ve své aktivní kombinaci pokračovat.

22

Nakonec to byl znovu Lunin, který odcentroval na zadní tyč opravdu skvěle, a Jemelka musel na poslední chvíli v akrobatickém pádu hasit celou situaci hlavou.

23

Almaty už nemají vzhledem k tomu, že musejí dát čtyři branky, nač čekat, a tak směřují do šestnáctky soupeře jeden centr za druhým, nicméně obrana svěřenců Václava Jílka zatím odolává.

24

Aršavin se uvolnil k centru, levačkou nasměroval míč do šestnáctky, ale Eseola se k zakončení nedostal, když mu na poslední chvíli padl pod nohy Jemelka.

25

Domácí to nyní zkusili rychlou průnikovou přihrávkou, ale Isaelův pas na spoluhráče směřoval jen do ofsajd, a tak hosté mohou znovu hru uklidnit.

26

Moc dlouho to ale celku v červeném nevydrželo, domácí jsou zpět u míče, a opět se v hojném počtu ženou dopředu.

27

Šance Kajratu na vyrovnání. Eseola na sebe natáhl dva hráče, mezi nimiž poslal míč do vápna na Aršavina. Ten se kolem Štěrby uvolnil k rychlé ráně, ale přízemní pokus směřoval naštěstí jen do boční sítě.

28

Šance mohla přijít ale také na druhé straně. Nešpor dostal pas za obranu, píchl si míč kolem brankáře, ale dostal se do úhlu mimo vápno. Na střelu do poloodkryté branky si netroufl, a tak hledal ve vápně Plška, jenže ten v tísni nezakončil.

29

Houska se nyní dobře vrátil do obrany na středu hřiště, o míč obral Islamchana a ten jej poté z frustrace fauloval.

30

Půlhodina hrací doby je za námi a Sigmě zatím vše hraje přesně do not. Vede, nikam se nemusí hnát, a navíc dobře kouskuje hru.

31

Aršavin po levé straně vysunul kupředu Kuata, ale jeho centr zpětně pod sebe po zemi nikoho ve žlutém nenašel, a tak hosté znovu míč odvrátili.

32

Následně se za dalším nadýchaným centrem za obranu hnal po křídle Eseola, jenže znovu zbytečně, protože si opět nepohlídal svůj náběh, a byl polapen v ofsajdu.

33

Hra je nyní hodně kouskována, po útočném faulu budou u míče hosté. Navíc Almaty chystají již v první půli úvodní střídání.

34

A to se koná hned teď. Mladého obránce Alipa nahrazuje útočník Eppel, a tak domácí už opravdu sází všechny své síly do útoku.

35

Po delší době mohla zahrozit Sigma, když na Nešpora mířil dobrý centr, ale při svém náběhu si až moc okatě pomohl útočným faulem.

36

Jemelka našel dlouho kolmicí na levé straně Hálu, který to chtěl zkusit individuálně. Jednoho hráče obešel, ale proti dalším třem se utopil ve svých kličkách.

37

Jenže o míč zabojoval zpět a málem jsme byli svědky druhého gólu hostů. K míči se dostal Kalvach, opřel se do něj z velké dálky, a jeho ránu směřující k tyči musel brankář konečky prstů vyrážet na roh.

38

S rohovým kopem si obranu Kajratu dobře poradila, míč byl odvrácen až k brankáři Buchtovi, který rozehrává.

39

Další tutovka jako hrom pro hosty! Plšek šel ze strany sám na branku, mohl ještě přihrát třem spoluhráčům ve vápně, ale nakonec zakončoval sám, a brankář Kajratu dobře zasáhl. Následně byl zablokován i pokus Zahradníčka, který se odrazil k Faltovi, ten si zasekávačkou položil dva obránce, ale také jeho rána byla na poslední chvíli zblokována.

40

To na druhé straně je domácímu Eseolovi opět pískán útočný faul, a tak ani tato akce žádné vzrušení před brankou Buchty nepřinese.

41

A další šance Hanáků. Na stadionu se nejprve rozpršelo, ale to nevadilo Plškovi, který podnikl individuální průnik, nakonec se dostal ke střele z hranice vápna, ale přízemní pokus mířil o centimetry vedle tyče.

42

První půle se chýlí ke svému konci, ale domácí zatím svůj potřebný tlak nevystupňovali. Naopak Olomouc měla dobré dvě tři šance na navýšení náskoku.

43

Fotbalisté Sigmy navíc domácí při rozehrávce velmi dobře napadají, a Kajrat tak nemá v těchto chvílích příliš mnoho prostoru k nějakému vymýšlení.

44

Domácí zahrávali další roh, při němž našel centr Isaoly Eseolu, který se dostal k hlavičce přes Jemelku, avšak mířil nad branku.

45

A znovu hra přerušena, když je Eseola už počtvrté v prvním poločase načapán v ofsajdu.

45+1

Nastavují se dvě minuty, a domácí se snaží ještě něco vymyslet.

45+1

Nastavují se dvě minuty, a domácí se snaží ještě něco vymyslet.

45+2

V závěru poločasu ještě roh pro hosty, ale cent na Zahradníčka byl hodně přetažený, a tak se záložník Olomouce k zakončení nedostal.

První poločas skončil.

První půle je u konce a hosté mohou být zatím spokojeni. V prvním poločase předvedli skvělý výkon, měli velké množství šancí, neinkasovali, a navíc se díky trefě Michala Nešpora dostali do vedení, který drží i v poločase. Jisté je, že dnes se prodlužovat nebude, a domácí, chtějí-li postoupit, musejí dát čtyři góly.

Druhý poločas začíná.

46

Hosté ihned v úvodu půle vybojovali míč, aktivněji se vydali kupředu, ale první centr byl zablokován.

47

Sigma hraje v úvodu půle hodně aktivně, a snaží se spořit čas, domácí navíc vypadají, jakoby byli myšlenkami ještě v šatně.

48

Plšek s Kalvachem vepředu dobře kombinovali, ale pak jejich akce lehce ztratila myšlenku, a stejně tak i oni dva ztratili míč.

49

Šance Olomouce asi definitivně rozhodnout. V akci 3 na 2 nejprve neuspěl Zahradníček, míče se ujal kličkující Falta, který hledal před prázdnou brankou Plška, ale pas byl sražen na roh.

50

Po odvráceném rohu se do míče opřel z voleje Kalvach, rána mu ale nesedla. I přesto však akce hostů může pokračovat.

51

A pokračovat bude i nadále, poté co Housku srazil jeden z domácích na hranici vápna, a hosté mají velkou šanci zahrozit.

52

Olomouc dává gól! Hanáci přidávají druhý gól a postup mají na dosah. K přímému kopu se postavil David Houska, který z velké vzdálenosti míč poslal pravačkou přesně přes zeď do šibenice. Úžasná branka olomouckého kapitána, který si připisuje jeden z nejhezčích gólů kariéry - 0:2.

53

Ihned po rozehrávce a zisku míče se po pravé straně hnal do brejku Zahradníček, ale nakonec nezakončil, ani nepřihrál, a míč byl sražen na roh.

54

Z něj sice Sigma neuspěla, ale mrzet ji to za současného stavu rozhodně nemusí. I nadále je navíc u balónu.

55

Druhý gól Sigmy byl pokynem pro odchod některých domácích fanoušků. Těm se nelíbí jednak výkon jejich oblíbenců, a druhak také sílící déšť.

56

Na hřišti se oboustranně přiostřilo, nicméně Olomouc v akci pokračovala. Na útočný výlet se vydal Jemelka, který hledal na penaltě úplně volného Nešpora, ale ten se k míči neprobil.

57

Aršavin poté na druhé straně našel kolmicí do vápna Isaela, ale ten dokumentoval rozpoložení Almat, zakopl a s míčem došel do autu.

58

Po delší době byl v permanenci Miloš Buchta, s pomalou ranou po zemi od Eseoly neměl sebemenší problém.

58

Na světe je také první žlutá karta, kterou uviděl za faul ve středu hřiště Felipe.

59

A vzápětí hned další, a to pro Tomáše Zahradníčka, který se vracel pozdě do obrany, a musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

60

Přesně po vypršení hodiny se ke střele dostal právě Felipe, ale dalekonosný pokus směřoval daleko vedle branky.

60

Almaty dává gól! Domácí vykřesávají malou naději svou první brankou v celém dvojzápase. Centrovaný míč z levé strany hosté ještě odvrátili, ale na hranici malého vápna se nejrychleji zorientoval Marton Eppel, který z otočky zamířil k tyči - 1:2.

62

Domácí nyní výrazně ožili, ale stále mají před sebou hodně těžký úkol vzhledem k přibývajícím minutám.

63

Poprvé střídají také hosté z Olomouce, střelce úvodní branky Michala Nešpora nahrazuje Jiří Texl.

64

Aršavin s Eppelem rozjeli další rychlou akci, ale ke střele se nakonec nedostali, a střídající Texl si poprvé dobře splnil obranné povinnosti.

65

Kajrat nyní má tlak, ale do další šance se dostat nemůže. Jemelka navíc dobře odvrátil centr, a zamezil nebezpečí.

66

A uspěl také jeho kolega ze stoperské dvojice Štěrba, který zastavil centr Aršavina, a posunul míč k rukavicím Housky, který může hru uklidnit.

67

Další střídání Sigmy, místo Zahradníčka přišel na hřiště Manzia.

68

Utkání nyní nabízí hodně neurovnanou hru, oba celky ztrácejí míče, a diváci tak nesledují příliš pohledný fotbal.

69

Domácím už další akce vyšla lépe, zleva přilétl do šestnáctky opět nebezpečný centr, ale Buchta míč dobře vyboxoval.

70

V další akci se do vápna zprava protáhl Isael, dobře centroval pod sebe po zemi, ale Buchta míč vyrazil, a Jemelka jej z otočky odpravil do bezpečí.

72

Po delší době se o slovo přihlásili také hosté. Střídající Manzia se rozběhl za načechraným míčem po pravé straně, ale nakonec mu byl odpískán ofsajd.

73

Olomouc opět vytvořila před svým vápnem blok, a nepustila domácí ke střele. Nyní může ve středu hřiště pohodlně kombinovat.

74

Druhé střídání na domácí straně. Do hry přišel Žukov, který nahradil Aršavina.

75

Čtvrthodinu před koncem domácí potápějí i své poslední naděje. Felipe dostává druhou žlutou, a tudíž také červenou kartu.

77

Nyní už má Olomouc zcela jasně vše ve svých rukou, a Jílkovi svěřenci budou chtít utkání hlavně v klidu a bez zranění dohrát.

78

Třetí branku mohl přidat na straně Olomouce Houska, který pálil technicky z hranice vápna, ovšem domácí brankář jeho pokus vytáhl na roh.

79

Rozehrávka proběhla nakrátko, a na Texlův centr si mezi stopery nabíhalo duo Jemelka - Manzia, v tutové šanci ale hlavičkou ani jeden z nich nezakončil.

80

V sestavě Olomouce dojde k poslední změně. Jakuba Plška nahradí na hrací ploše Yunis.

81

Sigma znovu aktivně kombinovala na polovině svého soupeře, ale nic světoborného nevymyslela. Ušetřila však cenné vteřiny.

82

Na opačném pólu hřiště ale neuspěli ani domácí, kteří už vypadají hodně odevzdaně, a s výsledkem dvojduelu jsou smířeni.

83

Po ose Texl - Hála chtěl ve skluzu zakončovat Yunis, ale nakonec na něj zhruba o krok nedosáhl.

84

Eppel vletěl jako tank do souboje s Jemelkou, kterého trefil na hlavu nevybíravě loktem. Tohle mohla být klidně karta jiné barvy…

85

Jemelka už je zpět na nohou, hra pokračuje. U míče fotbalisté z Hané.

86

Další tutovka Sigmy, když si na centr zleva naběhl Manzia, před úplně prázdnou brankou ale mířil ve skluzu jen do tyče.

87

Na protější straně přišla rána Islamchana, do té však doslova skočil Houska, a zblokoval ji do rukavic Buchty.

88

Buchta nyní vyběhl z branky a málem byl přelobován, ale Islamchan mířil svým volejem vedle svatyně Sigmy.

89

Domácí jsou v závěru na míči a snaží se ještě něco vymyslet, hráči Olomouce jsou ale v obranné práci znovu důslední.

90

Z velké dálky se do míče opřel Isael, ale jeho ráně chybělo prakticky vše, a ta tak mířila daleko vedle.

90+1

Nastavují se čtyři minuty.

90+2

Znovu se do akce s míčem protáhl Eseola, a to po levé straně, odkud centroval, nicméně Miloš Buchta v pádu znovu zasáhl.

90+3

A další červená karta! Isael nepochopitelně zajel do soupeře, kolíky napřed útočil na koleno a za kriminální zákrok jde do sprch.

90+4

Utkání končí.

Právě se děje

Další zprávy