AEK Larnaca FC - logo
AEK Larnaka
Synot liga - Viktoria Plzeň - logo
FC Viktoria Plzeň

Sledujte online reportáž z kvalifikačního utkání Evropské ligy mezi kyperskou Larnakou a Plzní. Zápas začne v 18:00.

Sestava Plzně:

Hruška - Řezník, Hubník (C), Hejda, Limberský - Hrošovský, Čermák - Kopic, Kolář, Zeman - Bakoš

Náhradníci: Kozáčik - Hájek, Havel, Hořava, Petržela, Řezníček, Živulič

Sestava Nikósie:

Pablo - Truyols, Murillo, Mojsov, Catala (C) - Berrera Reyes, Tomàs, Jorge, Tete - Taulemesse, Tričkovski

Náhradníci: Georgallides - Antoniades, Hevel, Laban, Mytidis, Rousias, Nelson

Plzeňským se i přes nepovedený úvod domácího zápasu podařilo zvrátit skóre na svou stranu. Už v osmé minutě zápasu se po chybě Hubníka dostala Larnaka do přečíslení. První střelu dokázal Hruška vyrazit nohou. Míč se ale odrazil ke zcela volnému Barrera Reyesovi, který míč uklidil do poloprázdné branky.

Ve 29. minutě ale Pilař vybojoval přímý kop, ke kterému se postavil Marek Bakoš, který o levou tyč poslal míč za Pablova záda. O sedm minut pozděli šla Plzeň do vedení díky pohotovému Kolářovi, který se zvládl s míčem otočit v pokutovém území a prostřelil Pabla. Symbolickou tečku za prvním zápasem udělal v 74. minutě střelec první branky Marek Bakoš, který ranou pod břevno zkušeně proměnil pokutový kop.

Po utkání Evropské ligy se museli plzeňští přeorientovat na domácí ligu. V brance dostal před Hruškou přednost Kozáčik, který ale inkasoval hned v první minutě. Plzeňští se trápili, ale v 64. minutě srovnal Hrošovský. Výhru západočechů zařídil ve druhé minutě nastavení kanonýr Marek Bakoš, který se prosadil po rohovém kopu Zemana.

Oba týmy se již zdraví na hrací ploše. Zápas za malou chvíli začne.

1

O úvodní výkon se postarali hráči Larnaky.

1

První útok domácích odvracel Hrubník. Následně ale nebyla plzeňská rozehrávka přesná.

2

Zemanův centr doletěl až na Bakoše. Ten ale zpracovávál hrudí a míč mu utekl.

4

Trochu kostrbatý útok Plzně končí střelou Koláře, který ale minul levou tyč.

5

Obrovská šance také na druhé straně. Tričkovski hlavičkoval kolem Hrušky, ale míč končí za brankou. Domácí útočník byl navíc v ofsajdu.

6

Limberského přihrávka minula Bakoše o dobrých pár metrů. Následuje odkop od branky domácích.

9

Kopicův centr na nabíhajícího Zemana byl moc dlouhý. Zeman se na svého spoluhráče poprávu zlobí.

11

Čermák faulován na vlastní polovině. Plzeňští se zatím nikam neženou.

13

Krásná akce domácích vypadala zprvu nevinně. Tomas místo střely hledal Tričkovskiho, který to měl k míči daleko.