Zazdil jsem to, dneska neusnu, kál se Doležal. V největší šanci trefil břevno Rennes

ČTK ČTK
30. 11. 2018 6:17
Fotbalisté Jablonce sice přestříleli Rennes 21:6, přesto v 5. kole Evropské ligy prohráli doma s francouzským celkem 0:1. Doplatili totiž na zahazování šancí. Ty největší neproměnil reprezentační útočník Martin Doležal, který vzal porážku na sebe.
Martin Doležal
Martin Doležal | Foto: Reuters

"Soupeř měl jednu šanci a dal z toho gól. My měli pět stoprocentních šancí, ale nic neproměníme. Musím se omluvit všem klukům a fanouškům, protože dnes jsem to zazdil já. Beru to na sebe. Dnes asi neusnu. Zkazil jsem to celému týmu," prohlásil Doležal.

Zápas mohl rozhodnout po půlhodině hry. Nejprve po centru z levé strany v ideální pozici netrefil míč dobře a poslal ho mimo branku. Krátce nato vyhrál souboj ve vápně, míč se odrazil k Vojtěchu Kubistovi, ale Doležal si křikl, opřel se do míče, trefil však jen břevno.

"Mrzí hlavně to břevno. Vojta už se napřahoval, já si na něj křiknul, ať mi to pustí. Bohužel to skončilo na břevně. I předtím tu hlavičku jsem ale měl umístit lépe. Štěstí při nás nestálo. Ale ukázali jsme si, že můžeme v Evropě konkurovat, musíme však začít proměňovat šance," řekl Doležal.

Právě neproměňování šancí připravilo Jablonec o možnost postoupit, jelikož herně byl ve všech zápasech soupeřům vyrovnaným sokem. "Stalo se nám to ve všech zápasech, že jsme nebyli horší, ale bohužel neproměňujeme šance. A to se v Evropě trestá víc než u nás v lize. Soupeři tu využívají každou maličkost," hodnotil.

V šancích domácí hráče zastavoval i pozorný brankář Tomáš Koubek, který chytá v Rennes druhou sezonu. "Není náhodou, že Tomáš chytá v Rennes. Ale dnes jsme ho nechali vyniknout my sami, nebo spíše já. Tohle se musí proměňovat," připustil.

Prohra ho mrzela i kvůli fanouškům. "My jsme chtěli doma rozloučit s Evropskou ligou výhrou, ale bohužel se nám to nepovedlo. Ale děkujeme fanouškům za podporu, jen je škoda, že jsme se jim neodvděčili výhrou," dodal.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy