West Ham se Součkem prohrál 0:1 v Seville, Barcelona doma nevyzrála na Galatasaray

Aktualizováno 10. 3. 2022 23:22
Fotbalisté West Hamu s českým záložníkem Tomášem Součkem v sestavě podlehli na úvod osmifinále Evropské ligy 0:1 na hřišti FC Sevilla. Utkání rozhodl Munir El Haddadi. Hostům chyběl zraněný obránce Vladimír Coufal, další český záložník Alex Král zůstal na lavičce.
Tomáš Souček při utkání Evropské ligy proti FC Sevilla
Tomáš Souček při utkání Evropské ligy proti FC Sevilla | Foto: Reuters

V úvodní půlhodině si v Seville oba týmy vytvořily dobré šance, domácí několikrát podržel brankář Bunú. Gól padl až v 60. minutě, kdy domácí Acuňa ze standardní situace nacentroval do šestnáctky na Munira a marocký reprezentant se blýskl výstavním halfvolejem.

West Ham mohl vyrovnat, ale Lanziniho střelu na poslední chvíli zablokoval sevillský kapitán Navas. Rekordní šestinásobní vítězové Evropské ligy tak v soutěži neprohráli ani osmý duel s anglickými soupeři.

Barcelona na stadionu Camp Nou nepotvrdila roli velkého favorita a doma nečekaně jen remizovala 0:0 s Galatasarayem. Domácí vychytal brankář Peňa, který v Turecku hostuje právě z katalánského celku. Frenkie de Jong v 75. minutě zblízka trefil tyčku hostující branky. Krátce poté na druhé straně Gomisův gól neplatil kvůli ofsajdu.

Leverkusen bez nejlepšího střelce Patrika Schicka, jenž se vrací do tréninku po zranění lýtka, prohrál v Bergamu 2:3. Bayer v 11. minutě poslal do vedení Aránguiz. Atalanta mezi 23. a 25. minutou otočila skóre po trefách Malinovského a Muriela. Kolumbijský útočník krátce po změně stran přidal svůj druhý zásah. Po hodině hry porážku hostů zmírnil Diaby.

Rangers v Glasgow porazili Crvenou zvezdu Bělehrad 3:0 a vytvořili si komfortní náskok do odvety. Během úvodní čtvrthodiny skórovali Tavernier z penalty a Morelos, zkraje druhé půle zapsal třetí domácí gól Balogun.

Braga s českým brankářem Lukášem Horníčkem na lavičce doma vyhrála nad Monakem 2:0. Už ve třetí minutě se prosadil Ruiz, jeho náhradník Vítor Oliveira těsně před koncem zápasu přidal pojistku.

Už ve středu Lyon zvítězil v Portu 2:1 a Frankfurt v Seville porazil Betis 2:1. Lipsko postoupilo bez boje do čtvrtfinále, protože Spartak Moskva byl ze soutěže vyřazen po vojenském útoku Ruska na Ukrajinu.