Legendy o zástupcích v Evropě: Slavia zvládla odchod opor, Sparta kupila hrubé chyby

Jaroslav Pešta Jaroslav Pešta
12. 12. 2020 7:09
Ve čtvrtek byly šestým kolem dohrány zápasy v základních skupinách Evropské ligy, v nichž se představily i tři české týmy. Slavia umístěním na druhé příčce našla cestu do play off, Sparta i Liberec obsadily třetí příčky. O názory na jejich vystoupení jsme pro Aktuálně.cz požádali bývalé vynikající hráče z těchto klubů.
Pavel Kuka při Silvestrovském derby 2019.
Pavel Kuka při Silvestrovském derby 2019. | Foto: ČTK

Pavel Kuka

(v letech 1989 až 1993 a 2000 až 2005 oblékal dres Slavie)

"Slavia hrou i výsledky potvrdila, že její loňské úspěchy v Lize mistrů nebyly náhodné. Především pražským vítězstvím nad Leverkusenem a šesti body ze zápasů proti Nice dokázala, že jako první český tým dokáže konkurovat renomovaným evropským mužstvům."

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Írán navzdory jednáním ve Vídni rozšiřuje kapacity pro obohacování uranu

Írán rozšiřuje své kapacity pro obohacování uranu, čímž pokračuje v porušování jaderné dohody z roku 2015. Podle agentury DPA o tom informovala Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE). Oznámení přichází v době, kdy ve Vídni pokračují diplomatická jednání o obnovení jaderného paktu.

MAAE uvedla, že její inspektoři v úterý navštívili íránské podzemní jaderné zařízení Fordo a zjistili, že se tam připravuje obohacování uranu pomocí nových, vysoce účinných odstředivek.

Jaderná dohoda z roku 2015 přísně omezila jaderný program Íránu tak, aby islámská republika nemohla vyvíjet jaderné zbraně. Teherán se mimo jiné zavázal, že nebude ve Fordo používat odstředivky, které mohou extrémně rychle vyrábět štěpný materiál.

Zdroj: ČTK
Další zprávy