Vrbova škola, základ života. Výsledek je pro nás krutý, tvrdil kouč Sparty po Lyonu

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 10. 2021 8:38
Trenér Pavel Vrba věří, že pokud fotbalisté Sparty postoupí v této sezoně do vyřazovací fáze evropských pohárů, nabyté zkušenosti jim pomůžou, aby lépe zvládli podobná utkání, jako bylo to čtvrteční s Lyonem.

Pražané v duelu 3. kola skupiny Evropské ligy vedli nad favorizovaným Olympiquem 2:0, ale nakonec prohráli 3:4. 

"Hlavně si myslím, že se učíme. S takovým soupeřem se potkáme jen v evropských pohárech. Pokud poháry budeme hrát častěji a já doufám, že ano, tak je to pro nás škola života," prohlásil Vrba.

"Čím víc takových zápasů, tím je to pro nás větší zkušenost. Mladí hráči takto těžké zápasy ještě nehráli. Je to o zkušenostech. Jsem přesvědčen, že pokud skupinu zvládneme a postoupíme do dalších pohárových skupin i v příštích letech, bude to odrazový můstek, abychom takové zápasy zvládli lépe," doplnil sedmapadesátiletý rodák z Přerova.

"Momentálně jsem samozřejmě zklamaný. Ani ne tak z výkonu, ale z výsledku, který je pro nás doopravdy krutý. Začátek jsme měli velice dobrý, vedli jsme 2:0. Pak jsme soupeři dovolili vstřelit čtyři branky, což je samozřejmě hodně," přiznal Vrba.

Minimálně u dvou inkasovaných gólů se prý jeho svěřenci zachovali velice špatně a soupeři skórování vyloženě nabídli. "Byly to situace, které jsme měli vyřešit líp, góly nemusely padnout," mrzelo letenského stratéga.

O přestávce hráčům vytýkal chyby. "Vyčítal jsem jim, že po dvou vstřelených gólech a pasáži, která se nám mimořádně vydařila, přestali kombinovat. Dovolili jsme soupeři, aby se dostal víc do hry," prozradil Vrba téma poločasového dění v kabině.

Ocenil také francouzského soupeře z Lyonu. "Je silný v kombinaci. Je to mužstvo s hráči, kteří kvalitu mají," uznal Vrba. "Bohužel jsme pak nedrželi míč tak jako třeba v závěrečné části zápasu, to byla chyba. To jsou věci, z kterých bychom se měli ponaučit. To v dalších zápasech nesmíme dopustit, pokud chceme uhrát dobré výsledky," předsevzal si Vrba.

Od 73. minuty poslal do hry Ladislava Krejčího mladšího, který kvůli zranění nastoupil poprvé od konce července. "V té části utkání, kterou odehrál, ukázal, co v něm je. Doufáme, že to bude předvádět i dál," prohlásil kouč.

"Měli jsme trochu obavy z delšího časového úseku. Báli jsme se, aby nevzniklo to, co vzniklo před čtyřmi týdny. Tehdy jsme chtěli, aby měl větší zátěž a stalo se to, co se stalo. Marodil další čtyři týdny. Nechceme udělat zase stejnou chybu," vysvětlil Vrba.

Právě Krejčí v nastaveném čase snížil na 3:4, víc už Sparta nestihla. "V závěru jsme dělali všechno pro to, abychom uhráli ještě lepší výsledek, ale podařilo se nám vstřelit jen jeden gól," prohlásil někdejší trenér Plzně nebo české reprezentace.

Favorizovaný Lyon si v hlavní fázi soutěže udržel stoprocentní bilanci. Naopak Sparta poprvé prohrála a se čtyřmi body je ve skupině druhá. O bod pozadu jsou glasgowští Rangers, kteří v souběžně hraném zápase porazili Bröndby Kodaň 2:0.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy