Video: Fanoušek Evertonu s dítětem v náručí chtěl v utkání Evropské ligy praštit brankáře Lyonu

Evropská fotbalová unie (UEFA) zahájila disciplinární řízení s Evertonem poté, co se jeden z jeho fanoušků pokusil ve čtvrtečním utkání Evropské ligy během hromadné bitky uhodit brankáře hostujícího Lyonu.
Fanoušek Evertonu se pokusil udeřit gólmana Lyonu | Video: youtube.com

Nyon - Incidentem se začala zabývat také liverpoolská policie, klub už mezitím pravděpodobnému viníkovi zakázal vstup do Goodison Parku.

Potyčku mezi hráči rozpoutal v 64. minutě kapitán Evertonu Ashley Williams, jenž strčil brankáře Lyonu Anthonyho Lopese na reklamní panely za brankovou čarou. Do následné strkanice se zapojila většina hráčů z obou týmů.

Zároveň se jeden z fanoušků, který měl paradoxně na ruce dítě, snažil uhodit zezadu Lopese, než mu v tom zabránili pořadatelé. Everton uvedl, že muži po zhlédnutí záznamu zakázal vstup na stadion a u policie podal formální stížnost. Anglický tým utkání prohrál 1:2.

UEFA zároveň obvinila AS Řím kvůli rasistickému chování jeho fanoušků ve středečním zápase Ligy mistrů proti Chelsea (3:3). Příznivci italského celku podle všeho opičími skřeky uráželi obránce Chelsea Antonia Rüdigera. Německý reprezentant, jehož matka je ze Sierra Leone, přitom v minulých dvou sezonách v AS Řím hrál.

 

Právě se děje

Další zprávy