Velká škoda! Liberec ztratil cennou výhru nad Karabachem v poslední minutě nastavení

Aktualizováno 15. 9. 2016 19:09
Mohl to být snový vstup do skupinové fáze Evropské ligy. Bohužel se tak nestalo. Na hřišti nepříjemného soupeře, ázerbajdžánského Karabachu, byli fotbalisté Slovanu Liberec blízko toho, aby dokázali naplno bodovat. V poslední minutě nastavení však za domácí srovnali.
Milan Baroš a Jan Sýkora.
Milan Baroš a Jan Sýkora. | Foto: ČTK

Baku - Fotbalisté Liberce remizovali v úvodním utkání základní skupiny Evropské ligy na hřišti Karabachu 2:2. Skóre utkání v Baku otevřel v desáté sekundě nejrychlejším gólem soutěže Jan Sýkora, v sedmé minutě srovnal Míchel. V polovině druhé půle poslal hosty znovu do vedení Milan Baroš, na konci třetí ze čtyř nastavených minut ale rozhodl o dělbě bodů Rašad Sadygov.

• 19,19 - Sergio Agüero (Manchester City) 22. února 2012 proti Portu

Slovan na hřišti Karabachu dosáhl na remízu stejně jako Plzeň, která v Baku nedávno po výsledku 1:1 postoupila ze 3. předkola Ligy mistrů. V druhém kole skupiny J Liberec přivítá 29. září PAOK Soluň.

Liberecký kouč Trpišovský postavil očekávanou sestavu. Místo zraněného kapitána Pokorného nasadil letní posilu Latku, který se v pohárech představil po osmi letech.

Hostující tým prožil snový vstup do utkání. Baroš hned v úvodu vystihl chybnou rozehrávku hostů, postupoval dopředu, balon se odrazil k Sýkorovi a ten přízemní střelou k tyči po desíti sekundách zmrazil ne zcela zaplněnou Dalga Arenu v Baku pro 6500 diváků.

Nedávný reprezentační nováček se postaral o nejrychlejší gól v historii Evropské ligy a potvrdil svou střeleckou formu z odvety 4. předkola, v níž hattrickem zařídil výhru 3:0 nad Larnakou.

Vedení ale nevydrželo dlouho

V sedmé minutě rozehrál Dani Quintana roh, Míchel přeskočil bránícího hráče a hlavičkou pod břevno překonal Dúbravku.

Ázerbájdžánský mistr měl poté v první půli více ze hry a Severočeši některé závary přežili jen se štěstím. Nejvíce jim zatrnulo ve 38. minutě, kdy po signálu z rohového kopu vypálil z voleje zpoza vápna Sadygov, Dúbravka střelu vyrazil před sebe a Junuszadeho dorážka z ofsajdu mířila nad.

Hostům dělal na levé straně problémy útočník Reynaldo. V 52. minutě vyrazil jeho střelu do horního rohu Dúbravka a vzápětí vyhrál liberecký brankář i další souboj, když chytil Reynaldův samostatný únik.

Zmatků využil Sadygov

V 58. minutě mohli znovu vést Severočeši. Po přímém kopu vyrazil Barošovu hlavičku Šahič a Coufal nepropálil houštinu těl před sebou.

Liberecká aktivita přesto nakonec vyústila v gól. V 68. minutě vypálil k tyči Vůch, Šahič balon s vypětím sil vyrazil jen před sebe a Baroš ho doklepl do sítě. Čtyřiatřicetiletý útočník skóroval i ve svém třetím utkání základní skupiny Evropské ligy. Předtím v roce 2009 nastoupil za Galatasaray Istanbul a prosadil se v obou duelech.

Zdálo se, že Liberec s přehledem udrží svou sedmou výhru z posledních osmi venkovních zápasů v pohárech, ale na konci třetí nastavené minuty po rohu a zmatcích ve vápně propálil Dúbravku Sadygov.

Utkání skupiny J 1. kola základních skupin fotbalové Evropské ligy:

FK Karabach - Slovan Liberec 2:2 (1:1)

Branky: 7. Míchel, 90.+3 Sadygov - 1. Sýkora, 68. Baroš. Rozhodčí: Klossner - Zeder, Wicht - Bieri, Amhof (všichni Švýc.). ŽK: Agolli, Míchel - Vůch.

Sestavy:

Karabach: Šehič - Medveděv, Junuszade, Sadygov, Agolli (86. Madatov) - Míchel, Garajev (76. Ismajilov), Richard Almeida - Dani Quintana, Ndlovu (66. Muarem), Reynaldo. Trenér: Gurbanov.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Latka, Hovorka, Bartošák - Folprecht, Breite - Bartl (65. Karafiát), Sýkora (85. Nitrianský), Vůch - Baroš (75. Súkenník). Trenér: Trpišovský.