Vaclík vychytal Seville postup do osmifinále EL přes Lazio

20. 2. 2019 20:39
Reprezentační brankář Tomáš Vaclík pomohl fotbalistům Sevilly k výhře 2:0 nad Laziem Řím a k postupu přes italský klub do osmifinále Evropské ligy. Úvodní duel totiž Sevilla vyhrála 1:0 a doma souboj dotáhla k postupu, přestože šla v utkání do oslabení.
Brankář Sevilly Tomáš Vaclík
Brankář Sevilly Tomáš Vaclík | Foto: ČTK

Nejúspěšnější tým v historii soutěže tak může dál snít o svém šestém titulu. Sevilla náskok z prvního duelu potvrdila ve 20. minutě, kdy se po střele Sarabii prosadil z dorážky Ben Yedder, který se trefil i v prvním duelu. Byl to už jeho osmý zásah v této sezoně Evropské ligy a vede tabulku střelců.

V 55. minutě podržel svůj tým Vaclík, který vyrazil nebezpečnou střelu Acerbiho. Chvíli poté byl po druhé žluté kartě vyloučen jeho spoluhráč Vázquez, ale Lazio přesilovou hru nevyužilo. Naopak brzy srovnalo síly po vyloučení Marušiče za úder do obličeje soupeře. Více prostoru na hřišti pak využil k navýšení vedení Sarabia.

FC Sevilla - Lazio Řím 2:0 (1:0)

Branky: 20. Ben Yedder, 78. Sarabia. ČK: 60. Vázquez - 71. Marušič. První zápas 1:0, postoupila Sevilla.