Vaclík dostal gól jen z penalty, Sevilla remizovala. Vrbův tým podlehl 0:2 Interu

20. 2. 2020 21:06
Fotbalisté Ludogorce Razgrad pod vedením českého trenéra Pavla Vrby podlehli v úvodním utkání 2. kola Evropské ligy Interu Milán 0:2. Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovala v Kluži 1:1.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly | Foto: Reuters

Šestapadesátiletý Vrba si na lavičce bulharského celku odbyl pohárovou premiéru. Jeho protějšek Antonio Conte oproti nedělnímu ligovém duelu na hřišti Lazia Řím provedl v sestavě sedm změn.

Od začátku nastoupil i dánský záložník Christian Eriksen a byl to on, kdo v 71. minutě střelou z vápna rozhodl o výhře "nerazzurri". Vzápětí lednová posila z Tottenhamu orazítkovala břevno. Pojistku přidal v páté minutě nastavení z penalty Romelu Lukaku.

Osminásobní bulharští šampioni ve druhém utkání pod Vrbou nenavázali na nedělní ligový triumf 6:0 nad Botevem Vraca.

Rumunskou Kluž poslal do vedení téměř po hodině hry z penalty Ciprian Deac. Vaclík sice směr jeho střely k tyči vystihl, byl na ni ale krátký. V 82. minutě vyrovnal En Nesyri a andaluský celek nevyhrál už v pátém soutěžním zápase po sobě.

Frankfurt díky hattricku Daičiho Kamady porazil Salcburk 4:1. Záložník se dvakrát prosadil v první půli střelou z šestnáctky. Hattrick završil po změně stran hlavou.

Třiadvacetiletý hráč jako druhý Japonec nastřílel v evropských pohárech hattrick. Prvním byl právě v dresu Salcburku v listopadu 2018 současný útočník Liverpoolu Takumi Minamino. Další trefu Eintrachtu přidal Filip Kostič. Rakouský soupeř snížil z penalty.

Druhým autorem hattricku se v dnešním programu stal Diogo Jota. Portugalský útočník pomohl Wolverhamptonu k jasné výhře 4:0 nad posledním celkem španělské ligy Espaňolem Barcelona. Velký krok k postupu do osmifinále udělala také Basilej díky výhře 3:0 na hřišti APOELu Nikósie.

Bruggy bez Michaela Krmenčíka remizovaly s Manchesterem United 1:1. Bývalý hráč Plzně nebyl na utkání nominován. Belgický celek poslal do vedení po čtvrthodině hry Emmanuel Dennis, vyrovnání zařídil v 36. minutě Anthony Martial. Další belgické mužstvo Genk si ze stadionu AS Řím odvezlo prohru 0:1.

Stejným poměrem jako v Bruggách skončily také duely mezi Alkmaarem a LASKem Linec a FC Kodaň s Celticem Glasgow. Jiný celek ze skotské metropole Rangers doma porazil Bragu 3:2, přestože po necelé hodině prohrával 0:2. Tým trenéra Stevena Gerrarda otočil duel v rozmezí 67. až 82. minuty, dvakrát se trefil Ianis Hagi.

Další portugalský tým Sporting Lisabon si poradil s istanbulským celkem Basaksehirem 3:1. Městský rival Sportingu Benfica prohrála na hřišti Šachtaru Doněck 1:2. Nedařilo se ani Portu, které podlehlo Leverkusenu na jeho hřišti 1:2. Getafe zdolalo Ajax Amsterdam 2:0 a Wolfsburg si po obratu poradil s Malmö 2:1.

Na všechny zápasy vyřazovací fáze Evropské ligy poprvé dohlíží videorozhodčí. Odvety se hrají za týden.