Uhrin: Van Kesselova šance? Už jsem tam viděl gól. A u Škodovy trefy měli, myslím, sudí branku uznat

Luděk Mádl Luděk Mádl
28. 7. 2016 22:00
Slávistický trenér Dušan Uhrin litoval po zápase s Rio Ave (0:0) neproměněných šancí svého týmu, zejména pak neuznaného gólu útočníka Škody. Před odvetou předkola Evropské ligy neztrácí víru v postup.
Dušan Uhrin musel po utkání s Rio Ave litovat neproměněných šancí Slavie
Dušan Uhrin musel po utkání s Rio Ave litovat neproměněných šancí Slavie | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Na to, aby Slavia nad Rio Ave vyhrála, měla šancí dost. První zápas třetího předkola Evropské ligy ale v Edenu skončil 0:0, takže trenér domácího týmu Dušan Uhrin spokojeností zářit nemohl. Ale zároveň ani nepropadal panice.

"Začátek utkání byl z naší strany nervózní, na kluky asi dolehla důležitost utkání, přesto jsme si tam vypracovali velkou šanci, ale zůstala neproměněná," přehrával se Uhrin po utkání zápas v hlavě.

"Přiznám se, že když jsem van Kessela v té šanci zahlédl, tak už jsem viděl v soupeřově brance gól. Kdyby dal Gino trochu prudší střelu, tak to gólem skončit muselo, branka byla v tu chvíli úplně odkrytá," vybavoval si trenér moment, kdy nizozemský útočník "tutovou" pozici proměnit nedokázal.

"Od soupeře jsem čekal přesně to, co předváděl. Bohužel jsme byli v první půli příliš opatrní. Tu druhou už jsme rozehráli mnohem aktivněji, měli jsme míč víc pod kontrolou, sbírali jsme odražené míče. A dostali se do dvou obrovských šancí," připomněl Uhrin.

"Škodovi rozhodčí nejprve neuznali podle mě regulérní gól. A pak ho vychytal gólman. No nic, hraje se to na dva zápasy, ještě nás čeká odveta," podotkl kouč. "A nula nula je před ní lepší výsledek, než kdyby nám soupeř dnes branku vstřelil. Pavlenku Portugalci ohrožovali jen střelami z dálky. Naše obrana hrála dole, výborný výkon podal zejména Mikula."

Postupové šance hodnotí Uhrin stále jako vyrovnané. "Je to padesát na padesát, kdybychom tam vstřelili gól, ocitli bychom se ve výhodě."

Sezona je sice teprve na začátku, nicméně Slavia už má za sebou i zápasy druhého předkola s Levadií, v horkém počasí se hraje v rychlém sledu, odveta v Portugalsku ji čeká už za týden. A mezitím se Slavia v ligové premiéře představí v Brně.

"K nějakým změnám v sestavě možná sáhneme. Ale uvidíme teprve, jak bude mužstvo teď po utkání vypadat. Do Brna každopádně pojedeme vyhrát," plánuje Dušan Uhrin mladší.

 

Právě se děje

Další zprávy