Uhrin: Hráči se neumí koncentrovat 90 minut, nevím proč. Slavia se musí učit, co znamená hrát poháry

Luděk Mádl Luděk Mádl
18. 8. 2016 22:00
Šanci na postup Slavie vidí její trenér Dušan Uhrin po domácí porážce 0:3 od Anderlechtu jako malou. Rozhodla podle něj nízká míra koncentrace jeho svěřenců
Dušan Uhrin musel akceptovat, že v souboji s Anderlechtem utržila jeho Slavia debakl 0:3
Dušan Uhrin musel akceptovat, že v souboji s Anderlechtem utržila jeho Slavia debakl 0:3 | Foto: ČTK

Praha - Slavia se těšila na velký zápas, dostala v něm ale poměrně velký brankový příděl. Domácí prohra 0:3 v play off Evropské ligy snižuje logicky postupové šance na absolutní minimum. A slávistický trenér Dušan Uhrin mladší to dobře ví.

"Nějaká šance na postup je teď samozřejmě velmi malá... Hodnotí se mi to celé špatně. Podlehli jsme nula tři, a přitom jsme dva góly dostali naprosto zbytečně," poznamenal trenér.

S první půlí v podání svých svěřenců byl spokojen, však také skončila 0:0. "Hráli jsme tam takticky dobře, měli jsme i víc  ze hry, urodily se tam pro nás i šance, které jsme mohli proměnit," připomíná Uhrin.

Druhý poločas už se odehrával v mnohem temnějších barvách."Do druhé půle jsme vstoupili ohromně nekoncentrovaní. Bylo to vidět od prvních minut. Ten první gól jsme si dali v podstatě sami. Co se týče druhého, tak na tu standardní situaci jsme hráče upozorňovali, že k takovému rozehrání může dojít. Bohužel, no. A ten třetí gól trefili nádherně," projížděl si Uhrin rychle v hlavě brankové situace.

Ve druhé půli jako by Slavia po dlouhé minuty na hřišti vůbec nebyla. "Ten první gól nás srazil dolů, nemohli jsme se vůbec dostat do hry. Hráči se asi neumí koncentrovat celých 90 minut. Nevím proč. Jestli je to kondicí, nezkušeností s takovými zápasy... Máme teď hodně utkání v řadě, zjišťujeme, jestli to zvládáme. A tohle utkání jsme nezvládli," podtrhnul Uhrin.

Neptejte se mě na to, co kdo říkal v tramvaji

Zkušenost s atmosférou evropských pohárů má v Uhrinově kádru málokdo. "A proti soupeři, jako je Anderlecht, to pak není nic jednoduchého. Jestli chceme hrát do budoucna poháry, tak se na to musíme lépe připravit i psychicky. Hráči neznají ten sled utkání, kdy musí nastupovat každé tři čtyři dny, do zápasů, které musí vyhrát."

Na tiskovce padla i otázka na téma spekulací, jež rozvířil zejména deník Sport (a následně se za ně omluvil a dementoval je), a to v tom směru, že Uhrinova pozice je ve Slavii vratká. "Já jsem to vůbec nečetl, jen mi to říkali známí. Ptejte se mě na normální věci, ne na to, co někdo povídal někde v tramvaji a pak to někdo napsal do novin."

Vedle porážky Slavia utrpěla i ztráty na "lidském materiálu". Kvůli zranění musel brzy vystřídat Mikula. "Zítra půjde na vyšetření. Problém pro nás je, že zlomené žebro má nejspíš Ngadeu," dodal nakvašeně Uhrin.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy