Uhrin: Hráči se neumí koncentrovat 90 minut, nevím proč. Slavia se musí učit, co znamená hrát poháry

Luděk Mádl Luděk Mádl
18. 8. 2016 22:00
Šanci na postup Slavie vidí její trenér Dušan Uhrin po domácí porážce 0:3 od Anderlechtu jako malou. Rozhodla podle něj nízká míra koncentrace jeho svěřenců
Dušan Uhrin musel akceptovat, že v souboji s Anderlechtem utržila jeho Slavia debakl 0:3
Dušan Uhrin musel akceptovat, že v souboji s Anderlechtem utržila jeho Slavia debakl 0:3 | Foto: ČTK

Praha - Slavia se těšila na velký zápas, dostala v něm ale poměrně velký brankový příděl. Domácí prohra 0:3 v play off Evropské ligy snižuje logicky postupové šance na absolutní minimum. A slávistický trenér Dušan Uhrin mladší to dobře ví.

"Nějaká šance na postup je teď samozřejmě velmi malá... Hodnotí se mi to celé špatně. Podlehli jsme nula tři, a přitom jsme dva góly dostali naprosto zbytečně," poznamenal trenér.

S první půlí v podání svých svěřenců byl spokojen, však také skončila 0:0. "Hráli jsme tam takticky dobře, měli jsme i víc  ze hry, urodily se tam pro nás i šance, které jsme mohli proměnit," připomíná Uhrin.

Druhý poločas už se odehrával v mnohem temnějších barvách."Do druhé půle jsme vstoupili ohromně nekoncentrovaní. Bylo to vidět od prvních minut. Ten první gól jsme si dali v podstatě sami. Co se týče druhého, tak na tu standardní situaci jsme hráče upozorňovali, že k takovému rozehrání může dojít. Bohužel, no. A ten třetí gól trefili nádherně," projížděl si Uhrin rychle v hlavě brankové situace.

Ve druhé půli jako by Slavia po dlouhé minuty na hřišti vůbec nebyla. "Ten první gól nás srazil dolů, nemohli jsme se vůbec dostat do hry. Hráči se asi neumí koncentrovat celých 90 minut. Nevím proč. Jestli je to kondicí, nezkušeností s takovými zápasy... Máme teď hodně utkání v řadě, zjišťujeme, jestli to zvládáme. A tohle utkání jsme nezvládli," podtrhnul Uhrin.

Neptejte se mě na to, co kdo říkal v tramvaji

Zkušenost s atmosférou evropských pohárů má v Uhrinově kádru málokdo. "A proti soupeři, jako je Anderlecht, to pak není nic jednoduchého. Jestli chceme hrát do budoucna poháry, tak se na to musíme lépe připravit i psychicky. Hráči neznají ten sled utkání, kdy musí nastupovat každé tři čtyři dny, do zápasů, které musí vyhrát."

Na tiskovce padla i otázka na téma spekulací, jež rozvířil zejména deník Sport (a následně se za ně omluvil a dementoval je), a to v tom směru, že Uhrinova pozice je ve Slavii vratká. "Já jsem to vůbec nečetl, jen mi to říkali známí. Ptejte se mě na normální věci, ne na to, co někdo povídal někde v tramvaji a pak to někdo napsal do novin."

Vedle porážky Slavia utrpěla i ztráty na "lidském materiálu". Kvůli zranění musel brzy vystřídat Mikula. "Zítra půjde na vyšetření. Problém pro nás je, že zlomené žebro má nejspíš Ngadeu," dodal nakvašeně Uhrin.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy