UEFA vyloučila Ventspils na sedm let z pohárů, sudí Lapočkin nesmí 10 let pískat

ČTK ČTK
9. 6. 2021 18:46
Lotyšský fotbalový klub FK Ventspils se nesmí sedm let účastnit evropských pohárových soutěží v důsledku kauzy s pokusem o ovlivnění zápasu. UEFA zároveň potrestala desetiletým zákazem činnosti ruského rozhodčího Sergeje Lapočkina, který už byl od března dočasně suspendován. O výsledku disciplinárního řízení informovala UEFA bez bližších podrobností.
Česko-Srbsko: rozhodčí
Česko-Srbsko: rozhodčí | Foto: Dalibor Sosna

Lapočkin byl od roku 2013 rozhodčím mezinárodní federace FIFA, nyní nesmí působit jako sudí na žádné mezinárodní ani domácí úrovni do března 2031. Zastavenou činnost má už od letošního března, podle médií za to, že nenahlásil podezřelý kontakt a snahu o ovlivnění výsledku utkání předkola Evropské ligy z července 2018 mezi Ventspilsem a Bordeaux. Francouzský tým v Lotyšsku vyhrál 1:0.

Disciplinární komise UEFA potrestala také dva funkcionáře lotyšského klubu za podvodné a korupční jednání. Prezidenta Adlana Šiškanova vyloučila z fotbalových aktivit doživotně a sportovního ředitele Nikolajse Djakinse na čtyři roky. Lotyšský celek se bude moci do pohárových soutěží zapojit nejdříve v sezoně 2028/29.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Protesty v Uzbekistánu si vyžádaly několik obětí na životech, uvedl prezident

Při protestech v Karakalpatské autonomní republice v Uzbekistánu přišlo o život několik civilistů i příslušníků pořádkových sil. V neděli to oznámil prezident Šavkat Mirzijojev. Protesty tisíců lidí odstartoval návrh ústavního dodatku, který by omezil autonomii této republiky na západě Uzbekistánu, informovala agentura Reuters.

Prezident v sobotu večer oznámil, že země s ohledem na demonstrace od návrhu upustí, ale vyhlásil v autonomní republice na měsíc nouzový stav. Na sociálních sítích kolují neověřená videa se zraněnými či patrně mrtvými demonstranty, a s příslušníky pořádkových sil, jak střílejí. Hojně se sdílí video s ulicí, která je pokrytá červenou kapalinou, kterou někteří komentující označují za krev, jiní za barvu.

"Existují nepotvrzené zprávy o nepřiměřeném použití síly ze strany bezpečnostních složek při protestech v Nukusu z 1. července," napsal na twitteru ředitel organizace na ochranu lidských práv Human Rights Watch pro Evropu a Střední Asii Hugh Williamson.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Tesla má problémy. V Německu musí do servisu kvůli chybě automatického tísňového volání

Německý spolkový úřad pro motorová vozidla KBA kvůli závadě systému automatického tísňového volání svolává do servisu elektromobily Tesla Model Y a Model 3. V celém světě se problém týká více než 59 tisíc aut, informovala agentura Reuters. Úřad neupřesnil, kolik ze zmíněných vozů má německou registraci.

KBA na svém webu uvádí, že softwarová chyba způsobuje poruchu systému eCall, který je určen k automatickému kontaktování záchranářů v případě vážné nehody.

Tesla v sobotu informovala, že ve druhém čtvrtletí dodala o 17,9 procenta méně elektromobilů než v předcházejícím čtvrtletí. Její výrobu a dodavatelský řetězec narušily protipandemické uzávěry v Číně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy