Takovýhle zápas se stane jednou za pět let, litoval slávista Souček porážku v Estonsku

ČTK ČTK
14. 7. 2016 21:54
"Měli jsme kupu šancí, oni měli tři šance a dali tři góly. Nevím, co k tomu dodat," litoval slávistický záložník Tomáš Souček špatnou produktivitu.svého týmu v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy na hřišti Levadie Tallinn.
Tomáš Souček se v Tallinnu z gólu neradoval.
Tomáš Souček se v Tallinnu z gólu neradoval. | Foto: Milan Kammermayer

Tallinn - Záložník Tomáš Souček litoval, že fotbalisty Slavie potkal v Tallinnu zápas blbec, který nastane jednou za pět let. Pražané navzdory mnoha šancím a převaze ve všech statistických ukazatelích prohráli v úvodním utkání 2. předkola Evropské ligy na půdě Levadie 1:3 a před odvetou si zkomplikovali postupové vyhlídky.

"Měli jsme kupu šancí, oni měli tři šance a dali tři góly. Nevím, co k tomu dodat. Bylo toho opravdu hodně. Šli jsme dvakrát sami na branku, dali tyčku, já tam měl hlavičku. V poločase jsme měli vést 4:1. Druhý poločas se váleli, hráli to zkušeně, ale do takové situace se nemůžeme dostat," řekl novinářům Souček.

"Měli jsme jasně navrch v držení míče. Oni měli tři brejky, dali tři góly. Tohle je zápas blbec. Tohle se stane jednou za pět let a dneska se to stalo. V odvetě to musíme zvrátit," dodal jednadvacetiletý záložník.

Mrzí ho, že Slavii nevyšel návrat do pohárů po více než šesti a půl letech. "Je to veliké zklamání. Přijeli jsme sem vyhrát, aspoň remíza by byla dobrá. Když jsme vyrovnali, chtěli jsme ještě vyhrát 2:1. Ale dostali jsme hned druhý gól a v 90. minutě další. Nezbývá nám než se hecnout a porazit je doma," uvedl Souček.

Navzdory porážce 1:3 stále věří v postup. "Šance vidím pořád jako veliké. Dneska jsme mohli vést ve 20. minutě 2:0 nebo 3:0. Když tohle budeme hrát doma a roztáhneme je na celé hřiště, určitě je porazíme," věřil reprezentant do 21 let.

Chápal, že po závěrečném hvizdu byli hodně zklamaní fanoušci, kteří si s hráči zápas vyříkávali. "Jeli sem tři dny. Já je chápu, že se jim to nelíbilo. Ale myslím, že jsme si to nakonec vyříkali. Věřím, že nám v odvetě pomohou. Jinak k tomu nechci nic říkat," doplnil Souček.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Biden v červnu přiletí do Evropy na summity G7 a NATO, oznámil Bílý dům

Americký prezident Joe Biden v červnu navštíví Británii a Belgii, aby se osobně zúčastnil summitů skupiny G7 a Severoatlantické aliance. Oznámila to v pátek jeho mluvčí Jen Psakiová. Podle ní půjde o první zámořskou cestu současného šéfa Bílého domu.

Vrcholná schůzka skupiny G7, do níž kromě USA patří ještě Británie, Francie, Japonsko, Kanada, Itálie a Německo, je na programu od 11. do 13. června v anglickém Cornwallu. Bruselský summit NATO navazuje 14. června. V Bruselu se Biden zapojí i do oddělených jednání s lídry Evropské unie.

"Tato cesta zdůrazní jeho odhodlání obnovit naše spojenectví, oživit transatlantické vztahy a jednat v úzké spolupráci s našimi spojenci a multilaterálními partnery ve snaze reagovat na globální výzvy a lépe chránit americké zájmy," uvedla v komuniké Psakiová.

Prohlášení v závěru zmiňuje "potenciální další prvky" ohlášené cesty, což podle agentury AFP ihned vyvolalo spekulace o eventuálním setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O Rusku se každopádně bude mluvit na summitu NATO. Jeho "agresivní" jednání ve čtvrtek označil za jedno z témat generální tajemník aliance Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy