Sparta v Izraeli vytěžila z minima maximum a Beer Ševu porazila gólem Pulkraba

Aktualizováno 20. 10. 2016 22:11
Fotbalisté Sparty vydřeli vítězství s Beer Ševou 1:0, poté co během celého zápasu vystřelila jednou na branku. O tři body se gólem zasloužil střídající Matěj Pulkrab.
Fotbal, Sparta-Ústí n.L.: Matěj Pulkrab
Fotbal, Sparta-Ústí n.L.: Matěj Pulkrab | Foto: Milan Kammermayer

Beerševa - Fotbalisté Sparty vyhráli v dnešním třetím kole Evropské ligy na hřišti Hapoelu Beer Ševa 1:0. O vítězství letenského celku v Izraeli rozhodl v 71. minutě z ojedinělé šance střídající útočník Matěj Pulkrab.

"Nemyslím, že to byla šťastná výhra. Nejsem přesvědčen o tom, že by Beer Ševa měla nějaké moc velké šance," řekl trenér Sparty David Holoubek. "Vycházeli jsme z bloku kolem půlicí čáry, celkem slušně jsme to odbránili a smekám před klukama, jaký ukázali charakter, především v závěru druhého poločasu," dodal.

Sparta, kterou už v neděli čeká důležitý ligový duel s obhájcem titulu Plzní, před zápasem řešila rozsáhlou marodku. Kvůli zraněním jí chybělo hned devět hráčů v čele s Rosickým, Váchou, Frýdkem nebo Costou, do sestavy se však poprvé od srpna vrátil Zahustel. Oproti nedělnímu utkání s Jihlavou zůstal jen na lavičce útočník Lafata.

Izraelci převahu nevyužili

Beer Ševa měla v bouřlivém prostředí v prvním poločase výraznou převahu. Ve 21. minutě po rohovém kopu trefil hlavou břevno Hoban a poté se dvakrát vyznamenal brankář Koubek, který nejprve zlikvidoval pokus Hobana a poradil si i se střelou Nwakaemeho. Sparta zahrozila až v závěru, ale Kadlec zaváhání domácí obrany nepotrestal.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta mnohem aktivněji, soupeře však jen na chvíli vyvedla z rovnováhy. V 64. minutě se opět blýskl Koubek, když zlikvidoval hlavičku Nwakaemeho. "Dal to pomalu, tak jsme si to vychutnal. Spíš jsem se zapotil až v závěru, kdy nás hodně tlačili," uvedl Koubek. "Měli jsme tak nastavenou taktiku. Hráli jsme stejně jako proti Interu a zase nám to vyšlo," přidal.

Pulkrab se obával ofsajdu

Když v 70. minutě Buzaglo vypálil jen těsně vedle, přišel trest na opačné straně. Obrana Beer Ševy podcenila Dočkalův centr, ke kterému se dostal Pulkrab a ukončil třízápasový střelecký půst Sparty v pohárových zápasech na hřištích soupeře. "Díval jsem se na rozhodčího, protože jsem tam byl úplně sám. To jsem nechápal. Říkal jsem si, jestli náhodou nejsem v ofsajdu. Ale centr byl po ose, to by ani ofsajd být nemohl," popsal Pulkrab.

Sparta díky vítězství ani v pátém utkání pod vedením trenéra Holoubka neprohrála a v tabulce Evropské ligy jí po třech kolech patří se šesti body první místo. Beer Ševa zaostává stejně jako Southampton o dva body, poslední Inter ztrácí na letenský celek tři body.

"Je to hlavně odměna pro kluky," řekl Holoubek, který se prý nijak nezabývá svou sérií u A-týmu. "Cítím to tak, že je ještě potřeba nechat si euforii na jindy, být skromný, pracovitý a odrazit se k lepším zítřkům hlavně v lize. Možná za pár týdnů budu skákat radostí, ale teď ještě ne," přidal.

Utkání 3. kola fotbalové Evropské ligy - skupina K:

Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Pulkrab. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). ŽK: Juliš, Holek, Dočkal (všichni Sparta).

Beer Ševa: Goreš - Bitton, Vítor, Cedek, Korhut - Radi (68. Buzaglo), Ogu, Hoban (73. Sahar) - Melikson, Maranhao (81. Ghadir), Nwakaeme. Trenér: Barak Bakhar.

Sparta: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, Holzer (46. Pulkrab) - Juliš (77. Lafata), V. Kadlec (90.+1 Dudl). Trenér: Holoubek.